مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با فرماندار شهریار دیدار و گفت‌وگو کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، در راستای سلسله جلسات مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با فرمانداران شهرستان‌های تابعه استان تهران در جهت بهبود وضعیت فضاهای آموزشی و کمک به ساخت مدارس، علی شهری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با نورالله طاهری فرماندار شهریار ديدار كرد.

در این جلسه نورالله طاهری فرماندار شهریار از زحمات مدیرکل و تمام ارکان اداره کل نوسازی مدارس استان تهران قدردانی و اظهار کرد: شهریار 800 هزار نفر جمعیت دارد و تعداد دانش‌آموزانی که در کلاس‌های درس این شهرستان مشغول تحصیل هستند، 160 هزار نفر است.

وی افزود: هر ساله حدود 8 هزار نفر به جمعیت دانش‌آموزی شهریار اضافه می‌شود و باید در هر سال 14 واحد آموزشی با 260 کلاس درس به مجموعه فضاهای آموزشی این شهرستان اضافه شود.

فرماندار شهریار با بیان اینکه از تمام ارکان شهرستان شهریار برای ساخت واحدهای آموزشی کمک گرفته‌ایم، خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها، شرکت عمران، محل ارزش افزوده و دیگر منابع را برای کمک به ساخت فضاهای آموزشی به کار گرفته‌ایم تا در کنار نوسازی مدارس بتوانیم فضاهای مناسبی برای دانش‌آموزان آماده کنیم.

در ادامه علی شهری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با اشاره به تراکم دانش‌آموزی بالا در تهران، اظهارداشت: بیشترین تراکم دانش‌آموزی کشور مربوط به تهران است و میانگین این تراکم در استان تهران 32 نفر است؛ ضمن اینکه سرانه دانش‌آموزی در کلاس‌های درس شهرستان شهریار به ازای هر دانش‌آموز 2.4 مترمربع است و این عدد با میانگین استان تهران و میانگین کشوری اختلاف بسیار زیادی دارد.

وی افزود: با تلاش‌های فراوان توانستیم اعتبارات استانی مربوط به نوسازی مدارس را در سال 1398 دو برابر کنیم و در این بین نیز حدود 12 میلیارد تومان از اعتبارات ملی به شهرستان شهریار تزریق شده است.

شهری با بیان اینکه انتظار داریم تا فرمانداری شهریار اعتبارات بیشتری در فصل مربوط به آموزش و پرورش هزینه کند، گفت: فرمانداری شهریار هر میزان اعتبار در این بخش تخصیص دهد، نوسازی مدارس نیز از محل اعتبارات ملی به همان اندازه اعتبار تخصیص خواهد داد تا وضعیت فضاهای آموزشی شهریار را بهبود بخشیم.

وی اضافه کرد: در بخش خیرین نیک اندیش مدرسه ساز نیز، اگر خیرین 30 درصد یک فضای آموزشی را برای ساخت متقبل شوند، نوسازی مدارس از طرف دولت 70 درصد باقیمانده را تخصیص خواهد داد تا بتوانیم این پروژه‌ها را با کمک و همت خیرین به اتمام برسانیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران پیشنهاداتی را به فرماندار شهریار در جهت بهبود فضاهای آموزشی این منطقه ارائه و تصریح کرد: «افزایش حداکثری اعتبارات عمرانی شهرستان شهریار تا 30 درصد توسط فرماندار محترم»، «فعال شدن پروژه‌های تهاتر شده با شهرداری»، «مرتفع کردن موضوع انشعابات مدارس توسط فرمانداري»، «اختصاص یک دفتر نمایندگی به نوسازی مدارس استان تهران در شهرستان شهریار»، «تعیین تکلیف پروژه‌های آموزشی مربوط به کمیته امداد امام خمینی (ره)» و «کنترل و نظارت نوسازی مدارس بر پروژه‌های آموزشی که توسط شهرداری‌ها ساخته می‌شوند» از پیشنهادات برای بهبود شرایط فضاهای آموزشی است.

وی افزود: یک پروژه آموزشی با معرفی اداره آموزش و پرورش شهرستان شهریار به نوسازی مدارس، مقاوم سازی خواهد شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 08 آبان 1398 ساعت 07:57
  • اندازه قلم

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

  • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
  • کدپستی : 1969754114
  • تلفن های تماس: 88779510- 88779511-88786841-88786842
  • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید