13 مرداد 1399 خواندن 136 دفعه
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، توافق‌نامه تکمیل یک باب فضای آموزشی در منطقه اسلامشهر استان تهران با حضور خیر گرانقدر مدرسه ساز به امضا رسید.
 
این فضای آموزشی مشتمل بر ۱۲ کلاس درس، 2 هزار و 800 مترمربع و با پیش بینی اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان احداث و در اختیار اداره آموزش و پرورش اسلامشهر  قرار خواهد گرفت.
 
«علیرضا لشگری» خیر مدرسه ساز با حضور در اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان از هزینه احداث مدرسه مذکور را تقبل و مابقی از محل اعتبارات دولتی تأمین خواهد شد. 
 
مطابق نظر خیر گرانقدر مدرسه ساز، این فضای آموزشی به نام هنرستان فنی تربیت بدنی امیرالمومنین علی (ع) نام‌گذاری و در شهرستان اسلامشهر استان تهران و بخش شاتره ساخته می‌شود.
ادامه مطلب...
21 بهمن 1398 خواندن 450 دفعه

اين مراسم با حضور وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش، استاندار تهران و مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران و جمعی از فرهنگیان در سالن اجتماعات میلاد نور در حسن‌آباد فشافويه برگزار شد.

این مجتمع آموزشی استثنایی به همت خیّر نیکوکار مدرسه‌ساز "حاج اکبر ابراهیمی" در زمینی به مساحت دو هزار مترمربع و با هزار و ٤٠٠ مترمربع زیربنای آموزشی در بخش فشافویه شهرستان ری ساخته می‌شود.

طبق برآوردها حدود ٢٠٠ فضای آموزشی برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در سطح کشور نیاز است که در حال حاضر ۱۰۵ پروژه در حال اجراست.

روابط عمومي اداره كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران

ادامه مطلب...
05 بهمن 1398 خواندن 400 دفعه

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، دو مدرسه خیرساز با 18 کلاس درس در منطقه 17 آموزش و پرورش شهرتهران افتتاح و در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفت.
در این مراسم علی شهری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران ضمن قدردانی از اقدامات خیرین مدرسه‌ساز اظهارداشت: اگر خیرین مدرسه‌ساز نبودند در خصوص تأمین فضاهای آموزشی با مشکلات بسیاری مواجه بودیم. وی افزود: بیش از ۵۰ درصد از مدارسی که در مهر 1398 به بهره‌برداری رسید با مشارکت خیرین ساخته و تحویل شد. لذا صمیمانه از حضور خیرین نیک اندیش و همچنین دو خیری که در احداث مدارس کاظمیه و فاطمه عرب مشارکت داشتند تشکر و قدردانی می‌کنم. شهری با بیان اینکه در روزهای اخیر شهردار تهران به موضوع ایمنی تعدادی از مدارس پایتخت اشاراتی داشته است، خاطرنشان کرد: آنگونه که شهردار محترم تهران گفته‌اند، تعدادی از مدارس شهرتهران وضعیت قرمز دارند؛ که این موضوع را اصلاح کردم و اعلام می‌کنم که وضعیت مدارس در شرایط عادی قرمز نیست و خانواده‌ها در این خصوص نگران نباشند؛ اما تعداد قابل توجهی از مدارس تهران فرسوده و نیازمند «مقاوم‌سازی» و «تخریب و بازسازی» است که به حضور خیرین مدرسه ساز در استان تهران به شدت نیازمندیم. شهری بیان کرد: مشکلات فضاهای آموزشی در تهران بیش از سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و البرز است. مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اشاره به تراکم جمعیت دانش‌آموزی در مدارس استان تهران تصریح کرد: استاندارد تعداد دانش‌آموزان در کلاس‌های درس کشور 24 نفر است، در حالی که در برخی مدارس استان تهران 38 نفر و حتی بالاتر هم وجود دارد.  وی گفت: در شهر تهران کلاس‌های با تراکم بالا وجود دارد که شرایط دشواری تدریس و اختلال در یادگیری به وجود می‌آورد. شهری با بیان اینکه اگر بخواهیم حال جامعه‌مان خوب شود باید در آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری کنیم، عنوان کرد: آموزش و پرورش برای اینکه به خوبی اداره شود و به اهداف خود برسد، نیازمند همکاری همه نهادهاست.
ادامه مطلب...
05 بهمن 1398 خواندن 464 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، در ادامه افتتاح مدارس خیری در استان تهران، دو مدرسه خیرساز در منطقه 17 شهرتهران افتتاح شد. دبستان پسرانه کاظمیه (حاج کاظم ارضی سلطان) به همت کبری حاجی عبدالباقی همسر آن مرحوم و دبیرستان متوسطه دخترانه فاطمه عرب در منطقه ۱۷ تهران که با مشارکت خیرین احداث شده به بهره‌برداری رسید. دبستان پسرانه کاظمیه دارای ۶ کلاس درس، اتاق‌های اداری و پرورشی، نمازخانه، کتابخانه آزمایشگاه و در ۹۰۰ مترمربع زیربنا با اعتبار ۳ میلیارد تومان احداث شده است. دبیرستان متوسطه دخترانه فاطمه عرب نیز با ۱۲ کلاس درس، هفت اتاق اداری، نمازخانه، کتابخانه، آزمایشگاه و سالن چندمنظوره در یکهزار و ۴۰۰ متر متر مربع زیربنا با ۴میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار به بهره‌برداری رسید. در این مراسم علی شهری، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، محسن بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرتهران، شهردار منطقه 17 و جمعی از مسئولان نوسازی مدارس و آموزش و پرورش حاضر بودند.

ادامه مطلب...
02 بهمن 1398 خواندن 299 دفعه

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران، بزرگترين مجتمع آموزشي و ورزشي خيرساز كشور در شهرتهران به نام سردار سپهبد شهيد قاسم سليماني احداث و مزين خواهد شد.

اين مجتمع آموزشي در منطقه ١٥ آموزش و پرورش شهرتهران، توسط يكي از خيرين نيك انديش مدرسه ساز و در مكاني احداث خواهد شد كه تراكم دانش آموزي بسيار بالايي دارد.

اين مجتمع آموزشي و ورزشي داراي پنج مدرسه [تمام مقاطع تحصيلي]، مجتمع ورزشي با پيش بيني سالن و استخر، نمازخانه، آزمايشگاه و سالن اجتماعات از جمله ساختمانهايي است كه در اين فضاي آموزشي احداث خواهد شد.

زمين اين مجتمع آموزشي بيش از ١٢ هزار متر مربع است در نوع خود به عنوان يك الگو در كشور خواهد بود.

بر اساس توافقات انجام شده مقرر است تا با هماهنگي خانواده سردار سپهبد شهيد قاسم سليماني و با حضور دكتر حاجي ميرزايي وزير آموزش و پرورش، دكتر رخشاني مهر معاون وزير و رييس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور و مسئولان عالي استاني و كشوري مراسم آغاز عمليات احداث اين مجتمع آموزشي انجام خواهد شد.

هزينه ساخت اين مجتمع آموزشي كه به نام سردار سپهبد شهيد قاسم سليماني مزين خواهد شد، با برآورد اوليه ٤٠ ميليارد تومان و توسط يكي از خيرين گرانقدر مدرسه ساز تهراني پرداخت خواهد شد.

علي شهري مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران با حضور در دفتر كار اين خير نيك انديش، تفاهم نامه ساخت بزرگترين مجتمع آموزشي كشور با پنج مدرسه و فضاهاي ورزشي در شهرتهران را به امضا رساند.

ادامه مطلب...
02 بهمن 1398 خواندن 455 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، جلسه مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستانهای استان تهران با حضور حداکثری اعضای این مجمع و به میربانی گروه پیشرو برگزار شد.

در این مراسم، علی شهری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران، سیدجواد حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، سیدهادی موجانی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان‌های استان تهران و دیگر اعضای این مجمع حضور داشتند.

*علی شهری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در این جلسه ضمن احترام به خانواده و مقام شامخ شهدا، اظهارکرد: هرچه داریم به برکت خون شهدا است و خیرین مدرسه ساز نیز با عملکردی بی بدیل در جهت خدمت به نظام تعلیم و تربیت جایگاه والایی دارند.

شهری با اشاره به نیازمندی استان تهران به احداث فضاهای آموزشی در جهت کاهش تراکم دانش‌آموزی، خاطرنشان کرد: در شهرستان قدس از توابع استان تهران، بالاترین تراکم دانش‌آموزی کشور را شاهد هستیم و شهرستان بهارستان و دیگر شهرستان‌های استان تهران هم تراکم بسیار بالای دانش‌آموزی را دارند.

وی افزود: در حال حاضر، به ازای هر کلاس درس به طور میانگین 8 دانش‌آموز مازاد در کلاس‌های درس استان تهران داریم که این موضوع شرایط را برای معلم، مدیر، فضای آموزشی و حتی دانش‌آموزان سخت کرده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان اینکه تمام اعضای مجمع سفیران کمک به آموزش و پرورش استان تهران باشیم، گفت: «استان تهران» پایتخت جمهوری اسلامی ایران است و باید جایگاه مطلوب و خوبی در حوزه تعلیم و تربیت داشته باشد.

وی تأکید کرد: مدرسه‌ای که در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران باشد و بچه‌های این سرزمین را به مراتبی از حیات طیبه برساند باید دارای خصوصیات متفاوت باشد؛ باید مدرسه‌ای بسازیم که دانش‌آموزان برای ترک آن علاقمند نباشند و برای ورود به آن لحظه شماری کنند.

شهری تصریح کرد: از این دست مدارس کم نداریم اما باید توأمان به فکر ساخت چنین مدارسی باشیم؛ مدارسی که بچه‌ها را به خوبی تربیت کند.

در ادامه نیز ضمن بیان نظرات حاضران در جلسه، دستور کار جلسه قرائت و مصوباتی در حوزه مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان‌های استان تهران به تصویب رسید.

ادامه مطلب...
20 آذر 1398 خواندن 336 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، فضاهای آموزشی استان تهران که در سال 1398 توسط دولت و همچنین مشارکت خیرین گرانقدر مدرسه ساز احداث شده است، در حال بهره‌برداری هستند.

مدرسه زنده یاد سیدمهدی موجانی با پنج کلاس درس، 845 مترمربع مساحت و 376 مترمربع زیربنا در روستای موسی آباد، منطقه جوادآباد از توابع استان تهران به بهره‌برداری رسید و تحویل دانش‌آموزان این منطقه شد.

مدرسه قبلی این روستا بسیار قدیمی و فرسوده بود که در مدت زمان 10 ماه مدرسه قبلی تخریب و مدرسه جدید با اعتبارات دولتی و مشارکت خیرین گرانقدر مدرسه ساز سیدهادی و سیدجعفر موجانی تکمیل و به نام پدر مرحوم این خیرین نام‌گذاری شد.

دستگاه نظارت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با نظارت عالیه مهندسی، یک فضای آموزشی نوساز و مطابق با استانداردهای روز را آماده و در اختیار اداره آموزش و پرورش جوادآباد قرار داد.

ادامه مطلب...
20 آذر 1398 خواندن 539 دفعه


به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، در ادامه احداث مدارس در مجموعه استان تهران، یک واحد آموزشی خیرساز در ناحیه یک شهرری به بهره‌برداری رسید.

دبیرستان هیأت امنایی زنده یاد عفت آهنگری با 8 باب کلاس درس، 930 مترمربع زیربنا و 1780 مترمربع مساحت در ناحیه یک آموزش و پرورش شهرستان ری از توابع استان تهران افتتاح و در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفت.

مدرسه زنده ياد عفت آهنگري با تلاش و مشاركت خانواده خيرمحترم مدرسه ساز "لاهوتي" احداث شده است.

در اين مراسم، علي شهري مديركل نوسازي مدارس استان تهران، سيدهادي موجاني رئيس هيات مديره مجمع خيرين مدرسه ساز شهرستانهاي استان تهران، توكلي فرماندار شهرستان ري، نصيري مدير آموزش و پرورش ناحيه يك شهرري، خانواده خيرمدرسه ساز لاهوتي و جمعي از خيرين و مسئولان حضور داشتند.

لازم به توضيح است، زنده ياد آهنگري چند ماه قبل به ديار باقي شتافت و در مدرسه اي كه پايه گذار احداث آن بود، جايش خالي بود. روحش شاد و يادش گرامي.

ادامه مطلب...
25 آبان 1398 خواندن 323 دفعه

 

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران، مجتمع آموزشي استثنايي كريم اهل بيت امام حسن مجتبي (ع) و كريمه اهل بيت حضرت فاطمه معصومه (س) در شهرستان رودهن از توابع استان تهران به بهره برداري رسيد.
اين مجتمع آموزشي استثنايي داراي ٣٣ باب كلاس درس، نمازخانه و سالن چند منظوره با ٣٤٠ مترمربع، سالن آبدرماني مخصوص دانش آموزان استثنايي و در ٣٥٢٥ متر مربع زيربنا احداث شده است.
محسن حاجي ميرزايي وزير آموزش و پرورش، سيدجواد حسيني رييس سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور، مهراله رخشاني مهر رييس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور، علي شهري مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران، سيدهادي موجاني رييس مجمع خيرين مدرسه ساز شهرستانهاي استان تهران، دكتر ناصر قفلي رييس جامعه خيرين مدرسه ساز كشور، دكتر صيدلو مديركل آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران و جمعي از مديران و خيرين مدرسه ساز در مراسم افتتاح اين مجتمع آموزشي حضور داشتند.
انجمن حامي دانش آموزان استثنايي كشور با كمك دولت و خيرين اين مجتمع آموزشي را احداث كرده است.
ادامه مطلب...
14 آبان 1398 خواندن 346 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، خیرین مدرسه ساز جایگاه والایی در بین آحاد جامعه و همچنین فرهنگیان و مجموعه آموزش و پرورش دارند، لذا تکریم از این بلند همتان امری ضروری و همیشگی است.
علی شهری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با حضور در منزل خیر محترمه مدرسه ساز «احترام فرنو»، ضمن دیدار با ایشان، در خصوص موضوعات مختلف در حوزه مدرسه سازی به گفت‌و‌گو پرداخت.
سرکار خانم احترام فرنو از بنیانگذاران جامعه خیرین مدرسه ساز است که در کنار مرحوم دکتر حافظی در بیش از 20 سال پیش فعالیت مدرسه سازی و جامعه خیرین مدرسه ساز کشور را بنا نهادند.
او پس از فوت همسرش مدرسه‌ای در منطقه شهرقدس استان تهران بنا نهاد و پس از آن نیز در ساخت، جذب و هدایت خیرین به سمت مدرسه سازی نقش بسزایی داشت و دارد.
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران به همراه معاون و کارشناسان مشارکت‌های مردمی این اداره کل با حضور در منزل این خیر نیک اندیش که همچنان از ارکان جامعه و مجمع خیرین مدرسه ساز هستند، از زحماتی که سالها در این عرصه کشیدند، تقدیر و تشکر کردند.

ادامه مطلب...
صفحه1 از3

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

  • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
  • کدپستی : 1969754114
  • تلفن های تماس: 88779510- 88779511-88786841-88786842
  • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید