23 ارديبهشت 1399 خواندن 53 دفعه

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران، ساخت پروژه هاي آموزشي در پايتخت، با سرعت و دقت فراوان در حال انجام است.

علي شهري مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران امروز ٢٢ ارديبهشت ماه از پروژه هاي آموزشي در دست احداث شهرستان پاكدشت از توابع استان تهران بازديد كرد.

شهري در جريان اين بازديدها گفت: در حال حاضر ٩ پروژه آموزشي فعال با ١٠٤ كلاس درس و ١٤ هزار مترمربع زيربنا در شهرستان پاكدشت در دست احداث است كه تلاش ميكنيم تا مهر ٩٩ تكميل و تحويل اداره آموزش و پرورش اين شهرستان شود.

وي افزود: با توجه به اينكه اين منطقه از استان تهران مهاجر پذير بوده و تراكم دانش آموزي قابل ملاحظه اي دارد، نياز به احداث فضاهاي آموزشي بيشتر احساس مي شود.

مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران تصريح كرد: تلاش مجموعه نوسازي مدارس ساخت با سرعت و كيفيت فضاهاي آموزشي در استان تهران است كه در اين راستا و با توجه به تعداد پروژه هاي فعال، توجه ويژه اي به پاكدشت داريم.

پروژه هاي آموزشي در حال ساخت شهرستان پاكدشت كه امروز ٢٢ ارديبهشت ماه مورد بازديد مديركل نوسازي مدارس استان تهران قرار گرفت، به شرح ذيل است:

نام مدرسه: بنياد بركت فرون آباد
شهرستان پاكدشت استان تهران
تعداد كلاس درس: ١٢ باب
پيشرفت فيزيكي: ٤٥ درصد
مجموع اعتبار مورد نياز: ٢ ميليارد و ٤٠ ميليون تومان


نام مدرسه: خيري موجاني
روستاي قشلاق قلعه نو شهرستان پاكدشت
تعداد كلاس درس: ٦ باب
نام خير گرانقدر: جناب سيدهادي موجاني
?مجموع اعتبارات مورد نياز: يك ميليارد و ٢٥٠ ميليون تومان


نام مدرسه: بهاران
روستاي شهرك بهاران (قربا)
تعداد كلاس درس: ١٨ باب
كاملا از اعتبارات دولتي
پيشرفت فيزيكي: ٤٥ درصد
مجموع اعتبارات مورد نياز: ٥ ميليارد و ٧٠٠ ميليون تومان


نام مدرسه: راسان
شهرك صنعتي عباس آباد شهرستان پاكدشت
تعداد كلاس درس: ١٢ باب
نام خير گرانقدر: جناب مرجاني


نام مدرسه: هنرستان گل
روستاي آلوئك [گلزار] شهرستان پاكدشت
متراژ زمين: ٤٨٠٠ متر مربع
با مشاركت دهياري


احداث سالن ورزشي مدرسه دخترانه وليعصر
منطقه گلزار شهرستان پاكدشت
متراژ: ١٠٠٠ مترمربع
با مشاركت دهياري

در جريان بازديد دكتر علي شهري مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران، دكتر زارع معاون اجرايي، مهندس احساني سرناظر ابنيه، مهندس زارع سرناظر تاسيسات و مهندس شعبانعلي ناظر ابنيه اداره كل حضور داشتند.

ادامه مطلب...
19 ارديبهشت 1399 خواندن 32 دفعه

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران، زلزله ٥.١ ريشتري شب گذشته در استان تهران، آسيبي به مدارس وارد نكرد.

بر اساس ارزيابي اوليه كارشناسان نوسازي مدارس، زلزله ٥.١ ريشتري تهران كه كانون اصلي آن دماوند بود و شهرتهران را هم لرزاند، آسيبي به مدارس وارد نكرده است.

مدارسي كه در سالهاي اخير توسط نوسازي مدارس احداث مي شود، مطابق با استانداردهاي روز و در مقابل بلاياي طبيعي داراي مقاومت و استحكام كافي است.

خوشبختانه بر اساس گزارشهايي كه تاكنون دريافت كرده ايم، خسارتي به مدارس شهرتهران و شهرستان دماوند وارد نشده است.

ادامه مطلب...
19 ارديبهشت 1399 خواندن 59 دفعه

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران، تسريع در احداث فضاهاي آموزشي استان تهران از ابتداي سال ١٣٩٩ در دستور كار جدي قرار گرفته است.

علي شهري مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران با حضور در منطقه ٦ آموزش و پرورش شهرتهران، ضمن بازديد از پروژه هاي در حال احداث، از دبيرستان ماندگار البرز نيز بازديد كرد.

در روزهاي گذشته هم بازديد از پروژه هاي عمراني و آموزشي استان تهران توسط وزير آموزش و پرورش، معاون وزير و رييس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور و مديران كل نوسازي مدارس و آموزش و پرورش در دستور كار قرار گرفته است.

پروژه هاي عمراني و آموزشي كه امروز پنجشنبه ١٨ ارديبهشت ماه ١٣٩٩ مورد بازديد مديركل نوسازي مدارس استان تهران قرار گرفت، به شرح ذيل است:

1️⃣نام مدرسه: ماندگار البرز
?منطقه آموزشي: ٦ شهرتهران

?تعویض کف کلاسها و راهروها، استانداردسازی سیستم الکتریکی در یکی از ساختمانهای مدرسه البرز، تعویض کف کلاسها، نوسازی میز و نیمکتها در ساختمان اصلی و تعمیرات و بهسازی زمین ورزشی دبیرستان البرز

2️⃣نام مدرسه: گفتگو
?منطقه آموزشي: ٦ شهرتهران
?تعداد كلاس درس: ٦ كلاس درس


3️⃣نام مدرسه: سجاديه
?منطقه آموزشي: ٦ شهرتهران
?تعداد كلاس درس: ٩ باب
?پيشرفت فيزيكي: ٥٠ درصد
?تحويلي مهر ١٣٩٩
?نام خير گرانقدر: آقاي اردشير قادري

4️⃣نام مدرسه: تقوا پيشگان
?منطقه آموزشي: ٦ شهرتهران
?ساخت سالن اجتماعات و فضاي اداري در دستور كار است
?تحويلي مهر ١٣٩٩

ادامه مطلب...
16 ارديبهشت 1399 خواندن 72 دفعه

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران، در راستاي سرعت بخشيدن به ساخت فضاهاي آموزشي استان تهران، علي شهري مديركل نوسازي مدارس استان تهران از مدارس در حال احداث مناطق ٤ و ١٤ شهرتهران بازديد كرد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، ١٤ ارديبهشت ماه ١٣٩٩ از پروژه هاي آموزشی در حال ساخت مناطق ٤ و ١٤ شهرتهران بازدید کرد.

پروژه هاي آموزشي بازديد شده به شرح ذيل هستند:

نام مدرسه: امام حسین (ع)
منطقه آموزشي: ٤ شهرتهران
تعداد کلاس درس: 36 باب
زیربنا: 5500 مترمربع
پیشرفت فیزیکی: 50 درصد

مدرسه استثنايي مفيد
منطقه ١٤ شهرتهران
تعداد كلاس درس: ١٩ باب
زيربنا: ٨٠٠ مترمربع
خيرمحترم: جناب آقاي ملكي

مدرسه شهید ادیبی
منطقه ١٤ شهرتهران
تعداد كلاس درس: ١٥ باب
زيربنا: ٨٠٠ مترمربع
پيشرفت فيزيكي:  ٤٠ درصد
خیر محترم: جناب آقاي هراتی پور

مدرسه قدس
منطقه آموزشي: ١٤ شهرتهران
تعداد كلاس درس: ٦ باب
زيربنا: ١٠٠٠ مترمربع
خیر محترم، جناب آقاي تقی پور

ادامه مطلب...
11 ارديبهشت 1399 خواندن 92 دفعه

مجتبی زینی‌وند معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش در مراسم رونمایی از سامانه صدور مجوز مدارس غیردولتی، اظهارداشت: حدود 17 هزار مدرسه غیردولتی و 30 هزار مرکز پیش دبستانی در سراسر کشور داریم که 2700 مدرسه غیردولتی در استان تهران واقع شده است.
وی افزود: براساس آیین نامه استقرار مدارس غیردولتی، موضوع بررسی استحکام و ایمنی بنا و میزان ظرفیت مدارس غیردولتی توسط ادارات کل نوسازی مدارس استان‌های سراسر کشور تعیین می‌شود که در این راه شرکای دیگر مانند شهرداری و نظام مهندسی نیز کمک می‌کنند.
زینی‌وند با تأکید بر اینکه سامانه صدور مجوز مدارس غیردولتی در تسهیل امور مرتبط با مدارس غیردولتی مفید فایده خواهد بود، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موضوعات مهم این سامانه، رعایت عدالت و انصاف برای متقاضیان و جلوگیری از رانت خواهد بود که جا دارد از اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران نهایت تشکر را داشته باشم.
معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: با راه‌اندازی این سامانه، با عنایت به اینکه تمامی فرایندها بر اساس زمان پیش بینی و تقسیم بندی شده است، متقاضیان و موسسان مدارس غیردولتی را راهنمایی و چگونگی انجام درخواست‌ها نیز به آنها اطلاع رسانی خواهد شد.

ادامه مطلب...
11 ارديبهشت 1399 خواندن 67 دفعه

مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در مراسم رونمایی از سامانه صدور مجوز مدارس غیردولتی استان تهران، اظهار داشت: طراحی سامانه صدور مجوز مدارس غیردولتی کار بسیار مهمی بود که توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران پیگیری و به نتیجه رسید.
وی افزود: یکی از مطالبات جدی در حوزه مشارکت‌های مردمی در مجموعه آموزش و پرورش، موضوع مدارس غیردولتی است که با اجرایی شدن این سامانه در استان تهران، گامی مهم برداشته شد و به زودی در سراسر کشور هم اتفاق خواهد افتاد.
رخشانی‌مهر با اشاره به اقدامات مهمی که در سال 1398 در حوزه مدارس غیردولتی رخ داد، گفت: آیین نامه مدارس غیردولتی در سال گذشته توسط هیأت محترم وزیران به تصویب رسید و پس از آن نیز دستورالعمل اجرایی این آیین نامه تدوین و ابلاغ شده است که یه اتفاق خوب و مهم در بخش غیردولتی و صدور مجوز این مدارس خواهد بود.
وی ادامه داد: تصویب و ابلاغ آیین نامه و دستورالعمل مدارس غیردولتی کار نوسازی مدارس را در رسیدگی به امور صدور و تمدید مجوز مدارس غیردولتی تسهیل کرده است که با راه‌اندازی این سامانه هم این امور بسیار روان‌تر پیگیری خواهد شد.
معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: باید شرایط ایمنی در مدارس دولتی و غیردولتی بر اساس سند زیرنظام فضا، تجهیزات و فناوری در مجموعه وزارت آموزش و پرورش به صورت کامل اجرایی شود، و در این راستا با استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی 50 هزار کلاس درس دولتی کشور باعث برچیده شدن بخاری‌های غیراستاندارد شدیم و همزمان نیز از مدارس غیردولتی خواستیم که سیستم‌های گرمایشی غیراستاندارد خود را اصلاح و انجام این امور را در دستور کار خود قرار دهد.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه با سامانه مذکور در صدور مجوز مدارس غیردولتی تسریع خواهد شد، اظهارکرد: در این راستا از زحمات دکتر شهری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران به جهت عملیاتی کردن این سامانه تشکر می‍کنم.

ادامه مطلب...
11 ارديبهشت 1399 خواندن 54 دفعه

علی شهری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در مراسم رونمایی از سامانه صدور مجوز مدارس غیردولتی، اظهار کرد: سامانه مذکور تمامی امور مرتبط با حوزه غیردولتی را به صورت غیرحضوری انجام خواهد داد و ویژگی دیگر این سامانه واگذاری بخش عمده‌ای از این فعالیت به دست مردم و بخش خصوصی خواهد بود که می‎تواند منشا خدمات کیفی‌تر را به همراه داشته باشد.
وی افزود: تسهیل در امور مرتبط با صدور مجوز مدارس غیردولتی در حوزه استان تهران به عنوان یکی از اصلی‌ترین موضوعات در تهیه و تدوین سامانه مذکور بوده است. همچنین با توجه به این مدتی است با شیوع ویروس کرونا برخی امور حضور غیرقابل انجام شده است، سامانه غیر حضوری صدور مجوز مدارس غیردولتی پیگیری امور موسسان این مدارس را آسان و در کمترین زمان ممکن امکان پذیر می‌کند.
شهری تصریح کرد: این سامانه به گونه‌ای طراحی شده است که از زمان ثبت درخواست موسسان در سامانه مذکور، پیامک روند رسیدگی به درخواست مورد نظر برای متقاضی ارسال می‌شود و این موضوع در راستای تکریم ارباب رجوع و عملیاتی شده فرایندها بسیار مفید و موثر است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران به برخی امور مرتبط با سامانه صدور مجوز مدارس غیردولتی اشاره و گفت: جلب رضایت ارباب رجوع، کاهش تصدی‌گری، کاهش هزینه‌های عملیاتی، نوآوری در راستای ارتقا سلامت اداری، توسعه دولت الکترونیک و کاهش بروکراسی اداری از دیگر موارد بسیار با اهمیت در جهت رونمایی از سامانه مذکور خواهد بود.

ادامه مطلب...
11 ارديبهشت 1399 خواندن 55 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، صدور هرگونه مجوز برای فعالیت مدارس غیردولتی در مجموعه شهرتهران و شهرستان‌های استان تهران فقط از طریق «سامانه صدور مجوز مدارس غیردولتی» به نشانی www.dresteh.ir امکانپذیر شد.

در این راستا این سامانه عملیاتی و موسسان مدارس غیردولتی نیازی به مراجعه حضوری به این اداره کل نخواهند داشت و درخواست‌های موسسان در مناطق تابعه آموزش و پرورش از طریق سامانه ثبت و به این اداره کل ارسال خواهد شد.

تمامی مراحل این فعالیت از جمله ثبت نامه، تاریخ بازدید از مدرسه مورد نظر و تاریخ صدور پاسخ نامه از طریق پیامک به اطلاع موسسان مدارس غیردولتی رسانده خواهد شد. در فاز دوم این سامانه نیز امکان رهگیری فعالیت‌ها و فرایند انجام امور با مشاهده وضعیت درخواست‌ها فراهم خواهد شد.

این سامانه به منظور تسهیل در ارتباطات با بیش از 2700 مدرسه غیردولتی در سطح استان تهران، ارائه خدمت در مبحث ساماندهی مدارس غیردولتی و نیز بهره‌مندی از روش‌های جدید ارائه شده در راستای جلب رضایت ارباب رجوع، کاهش تصدی‌گری، کاهش هزینه‌های عملیاتی، نوآوری در راستای ارتقا سلامت اداری، توسعه دولت الکترونیک و کاهش بروکراسی اداری تهیه و راه‌اندازی شده است.

«سامانه صدور مجوز مدارس غیردولتی» امروز سه‌شنبه نهم اردیبهشت ماه 1399 توسط مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مجتبی زینی‌وند معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و علی شهری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران به صورت رسمی رونمایی شد.

ادامه مطلب...
08 ارديبهشت 1399 خواندن 50 دفعه

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران، در راستاي تسريع در ساخت پروژه هاي آموزشي استان تهران، علي شهري مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران از مدارس در حال احداث منطقه ٨ تهران بازديد كرد.

لزوم توجه به كيفيت ساخت، تسريع در انجام و رفع مشكلات احداث فضاهاي آموزشي منطقه ٨ شهرتهران از موارد مورد توجه مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران در جريان اين بازديد بود.

شهري تصريح كرد: دستگاه نظارت اداره كل نوسازي مدارس استان تهران نهايت دقت و اهميت را در احداث فضاهاي آموزشي خيرساز مورد توجه قرار دهد.

وي افزود: تلاش همه جانبه در جهت تسريع در ساخت و تحويل فضاهاي آموزشي تا مهر ١٣٩٩ به ادارات آموزش و پرورش از اولويتهاي اساسي مجموعه نوسازي مدارس استان تهران است.
 
پروژه هاي آموزشي خيري كه امروز يكشنبه هفتم ارديبهشت ماه توسط مديركل محترم بازديد شدند، به شرح ذيل است:

تكميل پروژه آموزشي زرآزوند با ١٢ كلاس درس، ١٢٠٠ متر مربع زيربنا و ٦٥ درصد پيشرفت فيزيكي

تكميل پروژه آموزشي دكتر سعيدي با ١٠ كلاس درس، ١١٠٠ متر مربع زيربنا و ٤٥ درصد پيشرفت فيزيكي

تكميل پروژه آموزشي خانم بختياري با ٦ كلاس درس، ١٠٥٠ متر مربع زيربنا و ٤٥ درصد پيشرفت فيزيكي

پروژه آموزشي نورعلي اميري با ١١ كلاس درس، ١٢٠٠ متر مربع و ٢٥ درصد پيشرفت فيزيكي

 در جريان اين بازديد، عباس زارع معاون اجرايي و نظارت اداره كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران و ناظرين و سرناظرين ابنيه و تاسيسات منطقه مذكور به همراه مديركل محترم حضور داشت.

ادامه مطلب...
07 ارديبهشت 1399 خواندن 47 دفعه

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران، در راستاي فرمايشات مقام معظم رهبري در سال جديد و تحقق شعار [جهش توليد]، تسريع در ساخت فضاهاي آموزشي تهران در دستور كار قرار گرفته است.

در اين راستا، علي شهري مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران به همراه معاون اجرايي و نظارت، از پروژه هاي در دست ساخت استان تهران بازديد كردند.

پروژه هاي آموزشي كه امروز پنجشنبه ٤ ارديبهشت ماه مورد بازديد قرار گرفتند:

١. مدرسه ١٦ كلاسه بلال حبشي

٢.مدرسه ٩ كلاسه دكتر برومندپور

٣.مدرسه ٨ كلاسه دكتر گل نراقي

مديركل نوسازي مدارس استان تهران در جريان اين بازديد، تصريح كرد: خيرين گرانقدر مدرسه ساز جايگاه ارزشمندي در مجموعه آموزش و پرورش دارند، لذا توجه به احداث با كيفيت فضاهاي آموزشي از موضوعات با اولويت در نوسازي مدارس است.

وي افزود: موضوع ارتقا كيفيت ساخت فضاهاي آموزشي و تسريع در احداث اين مدارس مورد توجه دستگاه اجرايي و نظارت نوسازي مدارس باشد.

شهري در جريان بازديد از اين فضاهاي آموزشي، دستورات لازم در خصوص چگونگي فرايند اجرا،افزايش بهره وري فضا در زمان بهره برداري، بهينه سازي فضاها و آماده سازي آنها تا مهر ماه را صادر كرد.

ادامه مطلب...
صفحه1 از5

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

  • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
  • کدپستی : 1969754114
  • تلفن های تماس: 88779510- 88779511-88786841-88786842
  • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید