fa en

بیست و ششمین «جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان تهران» برگزار شد مطلب ویژه

 
بیست و ششمین «جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان تهران» ۲۱ خردادماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران با حضور رضامراد صحرایی، وزیر محترم آموزش و پرورش، حمیدرضا خان‌محمدی، معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور، عباس زارع مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران و فخاری استاندار تهران و سایر مسئولان عالی برگزار شد. 
 
در این جشنواره، از ۴۷ نفر از خیرین شاخص و فعال در عرصه مدرسه‌سازی تقدیر به عمل آمد. 
 
همچنین در پایان این جشنواره «کتاب از فرش تا عرش» خیر مدرسه ساز «علی لاهوتی» رونمایی شد.
 
دکتر عباس زارع مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، در بیست و ششمین «جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان تهران» ضمن عرض تسلیت درگذشت ریاست محترم جمهوری و گرامیداشت سالگرد درگذشت زنده یاد دکتر حافظی، پدر معنوی جامعه خیرین مدرسه‌ساز، اظهار کرد: امروز همه جمع شدیم تقدیر و تشکر کنیم از شما ستارگان آسمان خدا. شما آموزگاران ایثار، شما که عاشقانه با خداوند متعال معامله کردید. 
 
مالکیت آسمان به نام کسانی است که به زمین دل نبسته‌اند یعنی شما نیک اندیشان. خیّر نیک‌اندیش سرزمینم، ای کسانی که نمی‌توان درباره عظمتتان اندیشید، ای کسانی که پنجره امید را بر قلب هزاران کودک با عشق و ایثار گشودید.
باید دلی دریایی و ذهنی آگاه داشت چه بسا افراد بسیاری با ثروت‌های بیشتر از شما نتوانستند چنین جاودانه بدرخشند. شما همان فرشتگان و سفیران مهرورزی و محبت هستید، شما فرشتگان عرصه تعلیم و تربیت به روشنی نیاز کشور را در نظام آموزشی دانسته و قدم در این راه گذاشتید. آفرین بر این همت‌تان، شما با خدا معامله کردید. 
 
وی افزود: شما انسان‌های بزرگی هستید، هیچکس نمی‌تواند نگاهتان را ترجمه کند خداوند منان را شاکریم که به ما نعمت قدردانی از شما عزیزان را داد که همراه با عزمی راسخ در جهت پیشبرد ایران قوی و مشارکت با دولت در خدمت‌رسانی به دانش‌آموزان کشورمان تلاش ‌کنیم. 
 
باید به دقت به مهربانی شما عزیزان نگریست. خیرین عزیز مسیر شما، مسیری الهی است. وقتی محصول کار شما تحویل می‌شود، خنده بر لب دانش‌آموزان می‌نشیند. مدرسه، فضا و تجهیز معلم سوم دانش‌آموزان است که این با کمک شما و مساعدت دولت ساخته می‌شود که تاثیر بسزایی در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان دارد. با توجه به فرمایش رهبر فرزانه در خصوص جهش تولید با مشارکت مردم، الگوی ما شما بزرگواران هستید. 
 
زارع ادامه داد: در جشنواره بیست و پنجم بالاترین رقم را خیرین بزرگوار تعهد کردند که ۶۵ درصد از آن تحقق پیدا کرد که ۳۸ درصد آن مربوط به خرید زمین بوده است. همچنین سرانه دانش آموزی را از ۳.۸ متر مربع به ۴.۷۴ متر مربع رساندیم. 
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران بیان کرد: علاوه بر آن، در دولت مردمی سیزدهم ۲۳۰ مدرسه در قالب ۲ هزار و ۴۳۰ کلاس و ۲۹۳ هزار متر مربع فضا تحویل دانش‌آموزان شد. حدود ۱ میلیون متر مربع آسفالت برای مدارس انجام شد و برای حدود ۶۰۱ مدرسه استانداردسازی سیستم گرمایشی صورت گرفته است. با این حال استان تهران، با وجود این اقدامات خاص و ویژه‌ای که شده هنوز مشکلاتی دارد و برای رسیدن به سرانه متوسط ۴.۷۴ هنوز در ۵ منطقه شهر تهران و ۱۷ منطقه شهرستان‌های استان مشکل داریم. همچنین حدود ۸ هزار و ۲۴۴ کلاس در استان نیازمند تخریب و بازسازی هستند و به یاری سبز شما خیرین نیاز داریم تا این مشکلات را رفع کنیم.
 
رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش در این جشنواره گفت: موضوع مدرسه‌سازی جلوه‌ای است از مشارکت مردم در ساختن آینده کشور. 
مدرسه‌ها محلی هستند که آینده هر کشوری در آن‌ها ساخته می‌شود. اینکه گفته می‌شود آموزش و پرورش هر کشور، سیمای آینده کشور را نشان می‌دهد از آن جهت است که محصلان کنونی آینده کشور را می‌سازند.
 
صحرایی افزود: دولت سیزدهم مفتخر است که در دوره آن ایران به کارگاه مدرسه‌سازی تبدیل شد. طبق آمارها، سرانه دانش‌آموزی در استان تهران در یک دوره ۳۵ ماهه از ۳.۹ به ۴.۷ متر مربع رسید و این در حالی است که تغییرات جمعیتی گسترده‌ای در استان داریم. در سراسر کشور در دولت بابرکت شهید رییسی، بالغ بر ۳۰ هزار کلاس درس در قالب بیش از ۷ هزار پروژه آموزشی و پرورشی و فرهنگی و ورزشی ساخته شد که در نوع خود بی‌سابقه است. 
 
وی ابراز کرد: در یک مقیاسی روزانه ۸ مدرسه در کشور ساخته شد و در تهران روزانه بیش از ۳.۵ کلاس درس بنا شد؛ که این حجم از عمران و آبادانی با مشارکت خیرین مدرسه‌ساز محقق شده است. رشد چندبرابری مشارکت خیرین نشان داد آنان به دولت اعتماد کردند و دولت توانسته اعتماد آنان را جلب کند. کار خیر از مدرسه‌سازی در کشور شروع شد و امروز سایر جلوه‌های خیرین در کشور از تنه مدرسه‌سازان روییده که سزاوار قدردانی است.
 
دکتر حمیدرضا خان‌محمدی، معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور نیز در این جشنواره بیان کرد: اگر رشد اعتبارات خیرین از ۳.۴ به ۱۱ هزار میلیارد رسیده این لطف و محبت شما به دانش آموزان عزیز است و امیدواریم با همت و همراهی شما به رقم ۲۰ هزار میلیاردی که برای امسال پیش‌بینی کردیم، برسیم.
 
رییس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور گفت: ۳۲ هزار کلاس درس در هزار روز تقدیم دانش‌آموزان شد و در استان تهران ۲۵۰۰ مدرسه را تقدیم دانش آموزان کردیم. گفتنی است که تقریبا ۵۴ درصد مدارسی که ساخته شد با مشارکت خیرین بوده و امیدواریم این روند با مشارکت خیرین ادامه‌دار باشد.
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 26 خرداد 1403 04:25
  • اندازه قلم

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

  • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
  • کدپستی : 1969754114
  • تلفن های تماس: 88779151
  • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap