fa en
13 بهمن 1401 مشاهده 32 زمان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل حوزه ریاست جمهوری و روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران،آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی ظهر پنجشنبه 13 بهمن در آیین افتتاح ۱۱۰۰ مدرسه و پروژه آموزش و پرورشی وزارت آموزش و پرورش، که به صورت همزمان در سراسر کشور انجام شد با یادآوری زحمات شهیدان رجایی، باهنر و مرحوم  پرورش در سراسر کشور گفت: خیران مدرسه‌ساز در آموزش و پرورش اقدامات ماندگار و مهمی انجام داده‌اند، اما نکته مهم‌تر این است که این مدارس به کارخانه‌های عظیم انسان‌سازی تبدیل شوند که در این زمینه معلمان نقش محوری در تربیت انسان‌های آینده‌ساز بر عهده دارند.
آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اقدامات خوبی در عرصه آموزش و پرورش انجام شده، اما آنچه انجام شده کافی نیست، خاطرنشان کرد: مسئولان آموزش و پرورش و خیران در راستای شکل‌گیری آموزش و پرورش تراز انقلاب اسلامی وظایف مهمی بر عهده دارند و فراهم کردن زمینه‌های پرورش انسان‌های فرهیخته، موثر، مومن و انقلابی در کشور هدف نهایی این مسیر است.
آیت‌الله رئیسی در ادامه سخنان خود با اشاره به افتتاح ۱۱۰۰ طرح آموزشی و پرورشی خاطرنشان کرد: با همکاری دولت و خیران می‌توان در برخی مناطق که کمبود فضای آموزشی و پرورشی وجود دارد، در زمان کوتاهی بسترهای مناسب برای تربیت دانش‌آموزان را فراهم کرد.
رئیس جمهور تصریح کرد: مشارکت خیرین در ساخت مدرسه برای پرورش آینده‌سازان کشور و تحویل آنها به جامعه، مصداق بارز باقیات الصالحات و صدقه جاریه است.
رئیس جمهور در ابتدای سخنانش با تبریک اعیاد ماه رجب از جمله ولادت حضرت علی(ع) و بعثت نبی مکرم اسلام، این اعیاد را روزهایی بسیار ارزشمند و ماندگار برای حیات بشریت دانست و گفت: باید تقارن چهل و چهارمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی با ماه رجب را به فال نیک گرفت.

لازم به ذکر است آیت‌الله رئیسی همزمان با دومین روز دهه مبارک فجر، با حضور در شهر فشافویه، مدرسه «رضا گل‌نراقی» این شهر را افتتاح کرد.این مدرسه ۲۲ کلاسه با مشارکت دولت و خیّران مدرسه‌ساز، در ۳۲۰۰ متر زیربنا با ۵ آزمایشگاه و کارگاه به بهره‌برداری رسید.

همچنین از طریق ارتباط تصویری با سراسر کشور در حضور آیت‌الله رئیسی و دکتر یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، به صورت همزمان ۱۱۰۰ مدرسه  و پروژه آموزشی و پرورشی با ۵ هزار و ۱۶۴ کلاس درس در ۳۱ استان کشور به بهره‌برداری رسید.

 

ادامه مطلب...
13 بهمن 1401 مشاهده 26 زمان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، در اولین روز دهه مبارک فجر، با حضور یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش آئین خشت گذاری مدرسه دوازده کلاسه مشارکتی آقای قاسم وثوقی، افتتاح هنرستان پانزده کلاسه فرزندان میهن، آئین افتتاح مدرسه خیر ساز برکت زنده یاد ناصر پور‌کاشانی وافتتاح مدرسه خیر ساز زنده یاد نعمت الله زمانیان صورت پذیرفت. در این برنامه که شریفیان نماینده مردم شهرستان اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ،دکتر زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران، بهرامی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران وی را همراهی نمودند، آیین خشت گذاری مدرسه ۱۵ کلاسه دوره متوسطه پورکاشانی وافتتاح چندین مدرسه برگزار گردید.

ادامه مطلب...
13 بهمن 1401 مشاهده 33 زمان

 به گزارش پایگاه روابط عمومی نوسازی،توسعه وتجهیزمدارس استان تهران، همزمان با فرا رسیدن خجسته میلاد حضرت علی ابن ابیطالب (ع) ، روز پدر و روز مرد، خان محمدی رییس سازمان نوسازی مدارس کشور با همراهی زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران، مراسم تقدیر و بزرگداشتی را با حضور پرسنل این مجموعه برگزار نمود.

در این مراسم که با هدف تقدیر از زحمات و تلاش های همه پدران و آقایان مجموعه برگزار شد, خان محمدی در بین کارکنان و پرسنل حضور یافت و ضمن تبریک میلاد حضرت امیر المومنین علی ابن ابیطالب (ع) و تشکر و قدردانی از تلاش و کوشش تمامی کارکنان اداره کل نوسازی تهران اظهار داشت: پدران و مردان همواره عهده دار اصلی ترین وظایف و مسئولیت ها در قبال سایر اعضای خانواده بوده و به همین دلیل تلاش و سخت کوشی آنان در جهت تامین رضایت خاطرعزیزانشان بسیار قابل ستایش و تقدیراست.

ادامه مطلب...
10 بهمن 1401 مشاهده 46 زمان

به گزارش پایگاه روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، عباس زارع مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به ساخت ۹۳ فضای آموزشی با ۸۹۰ کلاس درس در سال ۱۴۰۱، اظهار کرد: در سال جاری به طور میانگین روزانه ۲.۵ کلاس درس به مجموعه فضاهای آموزشی استان تهران افزوده شده است.

وی افزود: در دهه فجر امسال ۲۳ مدرسه جدید به ادارات آموزش و پرورش شهرتهران و شهرستان های استان تهران تحویل خواهد شد و برنامه‌ریزی مناسب برای ساخت ۷۵ باب فضای آموزشی نوساز در سال ۱۴۰۲ نیز انجام شده است.

زارع با اشاره به مشارکت خیرین در امر حسنه مدرسه‌سازی، خاطرنشان کرد: حضور خیرین گرانقدر مدرسه‌ساز باعث برکت معنوی و اخروی در احداث فضاهای آموزشی شده است به طوری که غالب مدارس تهران به نام این نیک‌اندیشان بلند همت نام‌گذاری می‌شود.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ حدود ۸۰ درصد پروژه‌های آموزشی با مشارکت خیرین و دولت محترم احداث شده است و ۲۰ درصد پروژه‌های آموزشی کاملاً از محل اعتبارات دولتی ساخته شده است که از حضور خیرین بزرگوار مدرسه‌ساز سپاسگزار هستیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران به موضوع تجهیزات آموزشی مدارس اشاره و گفت: تمامی مدارس نوساز احداثی و تحویل شده به ادارات آموزش و پرورش با تجهیزات و امکانات مناسب هستند و در این راستا تلاش شده است تا تمامی تجهیزات خریداری شده کاملاً «ایرانی» باشند.

وی اضافه کرد: ۳۷ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیزات آموزشی، کمک آموزشی و هنرستانی در سال جاری پیش‌بینی و هزینه شده است تا مدارس نوساز با امکانات و تجهیزات مناسب در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.

زارع تصریح کرد: توجه به تجهیزات هنرستانی از جمله مواردی بود که در سال جاری مورد توجه قرار گرفت و به سمت تهیه تجهیزات تخصصی هنرستانی که سالها امکان تهیه و خریداری آنها را نداشتیم رفتیم تا دانش آموزان در هنرستان‌ها و هنرجویان با امکانات روز و استاندارد ادامه تحصیل دهند.

ادامه مطلب...
02 بهمن 1401 مشاهده 87 زمان

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، طی هفته گذشته مدیران مناطق 19 گانه آموزش وپرورش شهر تهران جهت بررسی مشکلات و رفع کمبودهای فضای آموزشی مناطق به صورت جداگانه باعباس زارع مدیر کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران دیدار وگفتگوکردند.

تراکم جمعیت دانش آموزی، تفاهم با خیرین مدرسه ساز، مولد سازی املاک آموزش وپرورش، مکان یابی نقطه ای وصحیح احداث فضاهای آموزشی، تکمیل مدارس در حال ساخت،توجه به بافت های فرسوده،تخریب وبازسازی ومقاوم سازی مدارس،توجه به تجهیزات آموزشی،کمک آموزشی وهنرستانی،تکریم وجذب خیرین مدرسه ساز محلی واستانی و...از موارد مورد بحث ومطرح شده در این جلسات بود.

عباس زارع مدیر کل نوسازی استان تهران، در دیدار های جداگانه که با روسای مناطق آ.پ شهرتهران برگزار شد ،ضمن تشریح اقدامات انجام شده در مجموعه نوسازی مدارس اظهار کرد: در تکمیل پروژه های آموزشی نیمه تمام مناطق تسریع خواهد شد تا بتوانیم مهر 1402 با بیشترین ظرفیت وبازدهی در خدمت دانش آموزان عزیز باشیم.

وی افزود؛ تیم های کارشناسی نوسازی مدارس بررسی دقیقی از وضعیت مناطق آ.پ شهر تهران به انجام رسانده اندوضمن احصاء مسائل ومشکلات ،تفاهم نامه هایی نیز با خیرین مدرسه ساز در جهت مشارکت در ساخت فضاهای آموزشی داشته ایم.

زارع در خصوص برنامه ریزی مناسب جهت بازسازی مدارس فرسوده شهر تهران تصریح کرد:تمهیدات لازم وبررسی دقیق انجام شده است وتوجه به نیاز سنجی ها وتراکم دانش آموزی،تامین اعتبارمورد نیاز و...در این خصوص هرساله اقدام میشود.

وی گفت:در این جلسات تخصصی که با مدیران آ.پ برگزار میکنیم،ضمن تبادل تجربیات ،اولویت بندی دقیقی برای تکمیل فضاهای آموزشی ورفع نیاز های ضروری انجام میشود.

مدیر کل نوسازی استان با اشاره به مولد سازی املاک آ.پ گفت:فروش املاک مازاد آ.پ یکی از پربازده ترین راه ها برای تامین اعتبارات مورد نیاز ساخت فضاهای آموزشی مورد نیاز مناطق است وبا همکاری مدیران آ.پ شهر تهران بسیاری از مشکلات کنونی فضاهای آموزشی مناطق را مرتفع کنیم.

زارع در پایان با تاکید به تکریم خیرین مدرسه ساز خاطر نشان کرد ؛خیرین همواره همراه اصلی نوسازی مدارس در تکمیل وساخت فضاهای آموزشی هستند که امیدواریم بتوانیم از تانسیل های محلی واستانی در راستای جذب خیرین استفاده کنیم.

ادامه مطلب...
28 دی 1401 مشاهده 114 زمان

به گزارش پایگاه روابط عمومی اداره کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران  ،  صبح امروز پنج شنبه 29دی ماه، دکتر خان محمدی معاون محترم عمرانی وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با همراهی دکتر عبدالهی و دکتر فتحی معاونین سازمان و دکترزارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران از پروژه‌های درحال ساخت مدارس شهرستان شهریار بازدید به عمل آوردند . 

 
در این بازدید، خان محمدی بیان داشتند که با تلاش ها و همت نوسازی مدارس بتوان در جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام این شهرستان با توجه به کمبود فضای فیزیکی مدارس قدم های مثبتی را برداشت .
 
دکتر خان محمدی اظهار امیدواری نمودند با همت اداره کل نوسازی مدارس و با استفاده از طرح مولد سازی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران بتوان تا مهر ماه سال تحصیلی جدید این پروژه ها به بهره برداری  و مورد استفاده دانش آموزان قرار گیرد .
لازم بذکر است ایشان با حضور در شهرداری صباشهر با اعضا شورای شهر صباشهر و شهردار دیدار و از مشکلات فضاهای آموزشی مطلع و دستورات لازم را جهت رفع مشکلات به اداره کل نوسازی استان تهران  صادر نمودند.
 
روابط عمومی
ادامه مطلب...
28 دی 1401 مشاهده 72 زمان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران ،به منظور اجرای دقیق واهتمام به مصوبات قانون شوراهای آموزش وپرورش استان تهران،احمد محمود زاده معاون وزیر ورییس سازمان مدارس ومراکز غیر دولتی ومشارکت های مردمی از "عباس زارع"مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران تقدیر وتشکربه عمل آورد. 

ادامه مطلب...
24 دی 1401 مشاهده 64 زمان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، روز شنبه 24 دی ماه، عباس زارع مدیرکل با همراهی تیم نظارتی از پروژه‌های عمرانی نیمه‌ تمام ودر حال ساخت مدارس استان تهران بازدید به عمل آوردند.

این بازدید جهت بازبینی ورصد فعالیتهای عمرانی وتکمیل پروژه های درحال ساخت واحداث مناطق 15و18شهر تهران وشهرستان ری صورت پذیرفت .

ادامه مطلب...
22 دی 1401 مشاهده 81 زمان

به گزارش  پایگاه روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران صبح روز پنجشنبه ۲۲ دیماه ۱۴۰۱ مدرسه علوی با مشارکت بنیاد علوی در شهرستان بهارستان استان تهران افتتاح گردید.

مراسم افتتاح مدرسه علوی صالحیه با حضور  فتاح ریاست محترم بنیاد مستضعفان، عبدالهی معاونت محترم فنی سازمان نوسازی مدارس کشور، زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران، نوروزی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، نوحی فرماندار و امامان جماعت بهارستان و صالحیه و جمعی از مسئولان افتتاح گردید.

لازم بذکر است این مدرسه ۱۲ کلاسه که با زیربنای ۱۵۰۰ مترمربع ساخته و در اختیار آموزش و پرورش شهرستان بهارستان قرار گرفته ششمین مدرسه ی ایست که از ابتدای مهرماه سال جاری در این شهرستان افتتاح شده است.

گفتنی است که از ابتدای مهرماه تا کنون ۶ مدرسه با تعداد ۵۵ کلاس درس و ۷۰۰۰مترمربع زیربنا ساخته و تحویل دانش آموزان شهرستان بهارستان گردیده است.

ادامه مطلب...
22 دی 1401 مشاهده 48 زمان
 
اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در اطلاعیه‌ای اقدامات ایمنی و تدابیر پیشگیرانه برای مدارس، با توجه به احتمال وقوع بارندگی، برف و برودت شدید هوا را اعلام کرد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، با توجه به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر کاهش محسوس دما و احتمال بارش باران و برف در روزهای آتی، مواردی در جهت حفظ و نگهداری از فضاهای آموزشی موجود در استان تهران اعلام می‌شود.
مدیران مدارس دقت نظر کافی نسبت به رعایت تمامی موارد ایمنی و تدابیر پیشگیرانه به خصوص موضوعات مرتبط با نگهداری از مدارس را در فصل سرد سال رعایت و به سایر همکاران و مسئولان حاضر در مدارس نیز متذکر شوند.
1.بازدید از پشت بام مدارس توسط مدیران و یا مسئولان حاضر در مدارس پیش از وقوع بارندگی و پس از اتمام برف و باران حائز اهمیت است.
2.اطمینان از باز بودن راه خروج آب برف و باران در پشت بام مدارس ضروری است. (در هنگام بارش‌های شدید، حتما هر چند ساعت از باز بودن راه خروجی آب اطمینان حاصل شود.)
3.برای جلوگیری از یخ‌زدگی لوله‌های آب و لوله‌های سرویس‌های بهداشتی که در حیاط مدارس قرار دارند، شیرفلکه اصلی آب بسته شود، سپس تمامی شیرهای مصرفی باز شوند تا آب درون لوله‌ها به صورت کامل تخلیه شوند.
4.در هنگام برودت شدید هوا، تمامی فلاش تانک‌ها و لوله‌های آنها باز شوند تا آب درون آنها تخلیه گردد.
5.آب درون کولرهای آبی روی پشت‌ بام‌ها به صورت کامل تخلیه گردد، ورودی برق آنها قطع و حتما روی کولرهای آبی با محافظ پلاستیکی و برزنتی برای جلوگیری از نفوذ آب و یخ‌زدگی پوشانده شوند.
6.اطمینان حاصل شود که تمامی پنجره‌های کلاس‌های درس، درهای ورود و خروجی راهروها و ... بسته باشند تا از نفوذ آب و سرمای شدید به داخل مدرسه جلوگیری گردد.
7.پس از بارش برف، حتما راه‌های خروجی آب بازدید شود و در صورتی که نم حاصل از برف و باران به سقف کلاس‌های درس زیر پشت‌بام آسیب وارد کرده است، سریعا به مسئولان مربوطه اداره آموزش و پرورش اطلاع داده شود.
8.تمامی نقاطی که احتمال ورود آب برف و باران به محوطه مدارس و کلاس‌های درس دارند بازدید و مسدود شوند.
9.تمامی وسایل الکترونیکی اعم از رایانه، چاپگر، دستگاه تکثیر و ویدئو پروژکتورها از سطح زمین و کنار پنجره‌ها فاصله داشته باشند و حتی المقدور روی آنها حتماً با وسایل ضدآب پوشانده شوند.
10.دیوارهای زیر زمین را با عایق‌های ضد آب بپوشانید تا جلوی نفوذ آب و آسیب‌های بعدی گرفته شود.
11.در صورت بروز حادثه ناشی از وقوع بارش شدید باران، سیل و ... کلید اصلی برق، شیراصلی آب و گاز مدرسه را قطع کنید.
12.در هنگام بارش‌های شدید، اگر کنتور برق را قطع نکرده‌اید، وسایل برقی را از پریز برق بیرون کشیده و اگر دستانتان نمناک است، برای حفظ ایمنی خود به وسایل برقی دست نزنید.
13.از خاموش بودن موتورخانه و بسته بودن درب موتورخانه مدارس اطمینان حاصل کنید و تمامی راه‌های ورود آب و سرمای هوا به این قسمت پوشانده و مسدود شود.
ادامه مطلب...
صفحه1 از13

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

  • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
  • کدپستی : 1969754114
  • تلفن های تماس: 88779510- 88779511-88786841-88786842
  • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap