fa en

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران: ساخت یک باب فضای آموزشی در تهران، ارزشی معادل 2 مدرسه دارد/ میانگین تراکم دانش‌آموزی کلاس‌های درس استان تهران 32 نفر است

  • یکشنبه, 01 تیر 1399 07:19
  • منتشر شده در اخبار
  • مشاهده 266 زمان
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اشاره به اینکه ساخت یک باب فضای آموزشی در استان تهران ارزشی معادل 2 مدرسه دارد، گفت: با توجه به تراکم دانش‌آموزی بالای کلاس‌های درس استان تهران، مدارس نوساز به دو شیفت آموزشی تبدیل می‌شوند و در واقع 2 مدرسه به بهره‌برداری می‌رسد.
 
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، ساخت فضاهای آموزشی در شهرتهران و شهرستان‌های استان تهران بدون وقفه در حال انجام است و توان حداکثری اعتباری دولت و خیرین مدرسه ساز در احداث مدارس نوساز مورد توجه قرار گرفته است، اما همچنان تهران نیازمند ساخت مدارس جدید است.
 
علی شهری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، اظهار داشت: افزایش تعداد دانش‌آموزان در برخی مناطق آموزشی استان تهران فضا را به سمتی سوق داده است که اغلب مدارس دو شیفته شده‌اند و مدیران مدارس برای کنترل تراکم دانش‌آموزی کلاس‌های درس مجبور به استفاده از شیفت دوم هستند.
 
وی افزود: هر مدرسه نوسازی که توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران احداث می‌شود، ادارات آموزش و پرورش مناطق تلاش می‌کنند به جهت کنترل تعداد دانش‌آموزان در هر کلاس درس از شیفت دوم مدارس نیز استفاده کنند.
 
شهری با بیان اینکه هر یک باب مدرسه‌ای که در استان تهران احداث می‌شود، ارزشی معادل 2 مدرسه برای ادارات آموزش و پرورش دارد، خاطرنشان کرد: به همین منظور، خیرین مدرسه ساز نیز در صورت احداث یک باب فضای آموزشی در استان تهران مطمئن باشند که به اندازه دو مدرسه از آن فضای آموزشی استفاده خواهد شد.
 
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان اینکه میانگین تراکم دانش‌آموزی کلاس‌های درس استان تهران حدود 32 نفر در هر کلاس است، گفت: در حال حاضر استان تهران به 1000 مدرسه 15 کلاسه جدید نیاز دارد تا تراکم دانش‌آموزی کلاس‌های درس به 24 نفر در هر کلاس که استاندارد کشوری است، برسد.
 
وی تصریح کرد: به همین منظور از خیرین گرانقدر مدرسه ساز که همواره در ساخت فضاهای آموزشی مشارکت داشته و برای آینده سازان این کشور از هیچ کوششی دریغ نکرده‌اند، دعوت می‌کنیم تا ضمن ساخت یک واحد آموزشی در استان تهران، در واقع 2 واحد آموزشی به ادارات آموزش و پرورش تحویل دهند تا کودکان و نوجوانان بیشتری بتوانند و در آرامش به تحصیل بپردازند.
انتهای پیام/
به این مطلب رای دهید
(0 رای)
  • اندازه فونت

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

  • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
  • کدپستی : 1969754114
  • تلفن های تماس: 88779510- 88779511-88786841-88786842
  • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap