fa en

عیدانه گروه های جهادی برای دانش آموزان ۲۵۰ مدرسه کم برخوردار در ۱۵ استان کشور

  • چهارشنبه, 24 اسفند 1401 20:54
  • منتشر شده در اخبار
  • مشاهده 77 زمان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران؛ حمیدرضا خان محمدی، معاون عمرانی وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در آیین افتتاح طرح شهید سید روح الله عجمیان که در روز چهارشنبه 24 اسفند در مدرسه شهید باهنر شهرستان ری برگزار شد، با ابراز خرسندی از حضور در جمع خانواده این شهید عزیز و گروه های جهادی، گفت: در پیام حضرت آقا به گروه های جهادی، نه کارهای به ظاهر بزرگ بلکه بر توجه به اقشار بسیار محروم تاکید شده است و قطعاً اسم شهید بر این طرح خداپسندانه فرهنگی خدمات ما را مشمول برکت خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح در قالب گروه های جهادی جهت تسریع در ارایه خدمات به دور از موانع اداری در دستور کار قرار گرفت و حضور گروه های مردمی اعم از خیرین، دانش آموزان و دانش آموزان برای ما بسیار ارزشمند است.
این مقام مسئول با بیان عیدانه گروه های جهادی با نام شهید عجمیان برای دانش آموزان 250 مدرسه کم برخوردار در 15 استان کشور اذعان داشت: مردمی سازی بعد دیگر این طرح است و حضور اقشار مختلف مردم، تجلی مردمی سازی در امر مهم مدرسه سازی خواهد بود. امیدواریم به بهانه رنگ آمیزی و بهسازی مدرسه، مدارس ما رنگ و بوی مردمی بگیرد و تاکید وزیر محترم این است که همه مسائل از این مسیر بگذرد.
در این مراسم، آقامحمدی جانشین وزیر کشور و رئیس ستاد کم برخوردار 2020 محله، پدر شهید عجمیان، عباس زارع مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران وبهرامی مدیر کل آ.پ شهرستانهای استان تهران وجمعی از مسئولان کشوری واستانی حضور داشتند.
آقا محمدی جانشین وزیر کشور در سخنانی بیان داشت: شهید عجمیان در کنار ما و ناظر بر اعمال ماست. او راهی بزرگ را انتخاب کرد و ما باید تلاش کنیم از مسیر جا نمانیم.
آقامحمدی تصریح کرد: مدرسه محل مشق آموزی است و سازندگی مدرسه باید در داخل مدرسه با محوریت دانش آموزان و معلمان اجرا شود تا سلیقه آنان اعمال شود. ایشان با اشاره به طرح برپا از ایجاد کمک علمی معلمان جهادی به دانش آموزان در مناطق محروم سخن گفت.
این مقام مسئول افزود: محیط فیزیکی در کنار معلم برای دانش آموز مهم است و البته برای معلم هم محیط جذاب، فرایند یاددهی – یادگیری را لذت بخش می کند و این مساله در روند تربیت مهم است.
وی در ادامه صحبت های خود، این پیشنهاد را مطرح کرد: به موازات این طرح، یک باشگاه با محوریت سازندگی و توسعه علمی در مدارس با محوریت دانش آموزان فعال شود.
در آغاز این مراسم، بهرامی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نیز گفت: عطر حضور شهدا همیشه در جان و سایه سر و باعث امنیت و آرامش ماست. وی افزود: مشارکت با همراهی مردم در امر تربیت نمود پیدا می کند و طرح شهید عجمیان اتفاق مبارکی است که با دعای خیر و برکت نام و یاد شهدا و با همراهی خیرین و گروه های جهادی به بار خواهد نشست.
همچنین پدر شهید عجمیان از ویژگی های اخلاقی این شهید بزرگوار سخن گفت و اظهار کرد: روح الله در دین و ایمان الگوی دوستانش بود و این مسیر را خودش انتخاب کرده بود. همچنین در پایان این مراسم از خانواده شهید عجمیان تقدیر شد.
گفتنی است در عیدانه طرح شهید عجمیان 250 مدرسه کم برخوردار در حاشیه 15 استان کشور برای 14 فروردین توسط گروه های مردمی و جهادی بهسازی خواهند شد.

به این مطلب رای دهید
(0 رای)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 26 فروردين 1402 06:27
  • اندازه فونت

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

  • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
  • کدپستی : 1969754114
  • تلفن های تماس: 88779510- 88779511-88786841-88786842
  • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap