• تفاهم نامه احداث بزرگترين مجتمع آموزشي و ورزشي خيرساز كشور در تهران به نام سردار سپهبد شهيد قاسم سليماني امضا شد

  تفاهم نامه احداث بزرگترين مجتمع آموزشي و ورزشي خيرساز كشور در تهران به نام سردار سپهبد شهيد قاسم سليماني امضا شد

 • آیین خشت‌گذاری و آغاز عملیات ساخت مجتمع آموزشی استثنایی سپهبد شهید قاسم سلیمانی در بخش فشافویه شهرری برگزار شد

  آیین خشت‌گذاری و آغاز عملیات ساخت مجتمع آموزشی استثنایی سپهبد شهید قاسم سلیمانی در بخش فشافویه شهرری برگزار شد

 • وزیر آموزش‌ و پرورش در فشافویه: تحول در مدرسه سازي كشور جز با مشاركت عمومي امكان پذير نيست

  وزیر آموزش‌ و پرورش در فشافویه: تحول در مدرسه سازي كشور جز با مشاركت عمومي امكان پذير نيست

 • «علی شهری» درگذشت مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان را تسلیت گفت

  «علی شهری» درگذشت مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان را تسلیت گفت

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
اداره کل نوسازی مدارس استان تهران
«علی شهری» درگذشت مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان را تسلیت گفت
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، «محمدرضا حیدری مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان» بر اثر یک سانحه رانندگی به دیار باقی شتافت.
به همین منظور، علی شهری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران در پیامی درگذشت این عزیز سفر کرده را تسلیت گفت.

«و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالو انا لله و انا الیه راجعون»

فقدان دوست و همکار عزیزمان «جناب آقای مهندس محمدرضا حیدری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان» موجی از اندوه و تألم در خانواده بزرگ نوسازی مدارس و آموزش و پرورش به وجود آورد.
مردی که سالها در راه سازندگی فضاهای آموزشی استان ایلام و سپس لرستان از هیچ کوششی فروگذار نبود و تمام تلاش خود را برای آماده‌سازی محیطی امن و آرام برای فرزندان ایران اسلامی به انجام رساند.
از دست دادن این عزیز سفر کرده، چنان سنگین و جانسوز است که به دشواری به باور می‌نشیند؛ ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست.
بدینوسیله، این ماتم جانگداز را به خانواده محترم حیدری، نوسازی مدارس و آموزش و پرورش صمیمانه تسلیت عرض نموده و برای آنان صبر و اجر و برای آن عزیز آسمانی شده، علو درجات را طلب می‌کنم.

علی شهری
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران

وزیر آموزش‌ و پرورش در فشافویه: تحول در مدرسه سازي كشور جز با مشاركت عمومي امكان پذير نيست
منتشرشده در اخبار

محسن حاجی میرزایی در آیین خشت‌گذاری و آغاز عملیات ساخت مجتمع آموزشی استثنایی سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی در منطقه فشافویه استان تهران با گرامیداشت یادوخاطره شهدای انقلاب اسلامی، اظهار کرد: خداوند را شاکرم که در جمع خیرین دلسوز و فداکار هستم چراکه همواره با حضور و خدمات خود از نهاد تعلیم و تربیت حمایت کرده‌اند. خدمتی که خیرین به ما می‌کنند تنها مدارسی که می‌سازند، نیست بلکه فرهنگی است که معرفی می‌کنند چراکه جامعه ما به این فرهنگ نیازمند است.

حاجی میرزایی با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم حافظی، اظهار کرد: اگر نام خیرین نام باشکوهی است نشان می‌دهد که این بنیان بر تقوا و خدمت و فداکاری است.

وی گفت: خشت‌گذاری امروز بر مبنای تقوا است و برای کمک به دانش‌آموزانی است که بیش از دانش آموزان دیگر نیازمند به حمایت‌های ویژه هستند چراکه نیازها و شرایط ویژه دارند.

حاجی میرزایی تصریح کرد: توجه به کودکان با نیازهای ویژه مولود انقلاب اسلامی است و پس از پیروزی انقلاب اسلامی تعداد دانش آموزان با نیازهای ویژه تحت پوشش آموزش‌وپرورش ١٧.٥ برابرشده است وسازمان مدارس استثنایی کشور بیش از ١٥٣ هزار دانش‌آموز دارد که ١۶٠٠مدرسه استثنایی و١۴ هزار مدرسه عادی مشغول به تحصیل هستند.

وی بابیان اینکه سیاست این سازمان تحصیل دانش آموزان با نیازهای ویژه در کنار دانش آموزان عادی است، گفت: تلاش می‌کنیم تا این دانش آموزان عزیز در جامعه زندگی کنند و باید پیوندهای آنان با جامعه از همین دوره شکل بگیرد و بدین منظور برای رویکرد فراگیری تلاش می‌شود. بنابراین بیش از ٧٠هزار دانش‌آموز با نیازهای ویژه در مدارس عادی در حال تحصیل هستند.

حاجی میرزایی گفت: هم‌زمان با مراسم خشت‌گذاری مجتمع آموزشی استثنایی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کلنگ ساخت ٢١٠مدرسه استثنایی در کشور بر زمین زده می‌شود و امیدواریم با جذب منابع ممکن از سوی جامعه در این مسیر گام‌های بزرگی برداریم.

حاجی میرزایی بابیان اینکه مهاجرت به شهر تهران زیاداست، گفت: در این منطقه رشد جمعیت دانش‌آموزی 9،2 درصد است و بدون شک تحول در مدرسه‌سازی کشور جز با مشارکت عمومی امکان‌پذیر نیست.

وی تأکید کرد: اگر هر ایرانی در هرروز هزار تومان پول بگذارد، در سال٢٨هزار میلیارد تومان برای ساخت مدارس در کشور داریم و اگر حتی نیمی از جمعیت این کار را انجام دهند ١۴ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

وزیرآموزش‌وپرورش بابیان اینکه چرخه صنعت نیاز به نیروی انسانی دارد، گفت: بسیاری از کشورهای پیشرفته در جوار صنعت خود هنرستان‌هایی دارند که نیاز همان صنعت را برطرف می‌کند.

وی افزود: از استاندار تهران می‌خواهم که برای پیوند آموزش و صنعت تلاش کند و باید برای حل ریشه‌ای مسائل و راه‌حل‌های اصولی تدبیر کنیم که این تدبیر نیازمند اجتماع بیشتر و گفت‌وگوهایی عمیق‌تر است.

حاجی میرزایی در پایان تصریح کرد: اگر دانش‌آموز کلاس دوازدهم را به پایان برساند اما توانایی برای حل مسائل منطقه خود را نداشته باشد یعنی ما در مأموریت خود موفق نشده‌ایم و فرصت‌های مهمی را ازدست‌داده‌ایم و ما باید دانش‌آموزانی تربیت کنیم که بر روی پای خود بایستد، در حل مسائل جامعه مشارکت کند و از عزت و شرف خود دفاع کند و سرزمین خود را آباد کند.

علي شهري: فضاهای آموزشی استان تهران نیازمند توجه ویژه خیرین و مسئولان است
منتشرشده در اخبار

علی شهری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران در آيين خشت گذاري و آغاز عمليات ساخت مجتمع آموزشي استثنايي سپهبد شهيد قاسم سليماني كه در بخش فشافويه برگزار شد، با اشاره به وضعیت فضاهای آموزشی در پایتخت گفت: استان تهران نیازمند توجه ویژه است و باید کار ملی بزرگی در پایتخت انجام شود چراکه از حیث تراکم دانش آموزی و فرسودگی بناها اختلاف قابل توجهی نسبت به میانگین کشوری دارد.

او ادامه داد: میانگین تراکم دانش آموزی در تهران ۳۵ نفر است و حتی در مواردی تعداد دانش آموزان در کلاس‌ها به ۴۵ نفر نیز می‌رسد است؛  از نظر فرسودگی بناهای آموزشی هم شرایط تهران شرایط مناسبی نیست که در این خصوص از خیرین نیکوکار استمداد می طلبیم. البته اگر همراهی آنها نبود با مشکلات جدی‌تر و بیشتر دیگری مواجه می‌شدیم.

مدیرکل نوسازی مدارس تهران با اشاره به طرح ایجاد ۱۲ هزار کلاس درس در سطح تهران گفت: استاندار تهران به طور مرتب انجام و فرجام این طرح را پیگیری می‌کند و تمام تلاش مسئولان بر اجرای هر چه سریعتر این طرح است.

علی شهری: افتتاح «شصت و پنجمین» فضای آموزشی تهران در بهمن 98/ روزانه بیش از 3 کلاس درس در تهران ساخته می‌شود
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، ساخت فضاهای آموزشی در کلان شهرتهران و همچنین در حوزه شهرستان‌های استان تهران که بسیار گسترده است، بدون وقفه در حال انجام است.
جمعیت دانش‌آموزی استان تهران بیش از 2 میلیون نفر است و روزانه این تعداد در کلاس‌های درس حاضر شده و به تعلیم و تربیت می‌پردازند؛ از این رو تمام تلاش مجموعه وزارت آموزش و پرورش و نوسازی مدارس در راستای تأمین فضاهای امن، مناسب و استاندارد آموزشی است.
علی شهری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: نوسازی مدارس بر خود وظیفه می‌داند تا با تلاش و ممارستی که اکنون در این مجموعه در حال انجام است، فضاهای مناسب تحصیل آینده سازان این مرز و بوم را فراهم کند.
وی افزود: استان تهران که به لحاظ فضاهای آموزشی از محروم‌ترین استان‌های کشور به شمار می‌رود، پروژه‌های آموزشی بسیاری را اکنون در دست انجام دارد که تا مهر 1399 آماده و تحویل ادارات آموزش و پرورش خواهد شد.
شهری به فضاهای آموزشی که در بهمن ماه 1398 و در دهه مبارک فجر به بهره‌برداری خواهد رسید اشاره و خاطرنشان کرد: مجموعا 6 فضای آموزشی با 39 کلاس درس و بیش از 4 هزار مترمربع زیربنا در دهه فجر امسال در تهران به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز 65 فضای آموزشی و پرورشی با حدود 800 کلاس درس در مجموعا استان تهران احداث و تحویل ادارات آموزش و پرورش شده است تا دانش‌آموزان در مدارس نوساز و با استانداردهای روز به تحصیل بپردازند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران تصریح کرد: از ابتدای سال 1398 تاکنون توانسته‌ایم در هر روز بیش از 3 کلاس درس در استان تهران احداث کنیم که این آمار تا پایان سال جاری افزایش خواهد یافت. 
وی اضافه کرد: در شرایط اقتصادی کنونی و حمایت دولت و خیرین نیک اندیش مدرسه ساز توانسته‌ایم این حرکت بزرگ را در تهران که در محرومیت فضاهای آموزشی قرار دارد انجام دهیم و در سال آینده نیز این روند حرکت صعودی خواهد داشت.

 • پیش فرض
 • عنوان
 • تاریخ
 • تصادفی
بارگزاری بیشتر کلید شیفت نگه دارید. تمامی خبرها

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

 • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
 • کدپستی : 1969754114
 • تلفن های تماس: 88779510- 88779511-88786841-88786842
 • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید