fa en
 • کسب رتبه دوم عملکرد سالانه مدیران نوسازی مدارس کشور توسط«عباس زارع» مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

  کسب رتبه دوم عملکرد سالانه مدیران نوسازی مدارس کشور توسط«عباس زارع» مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

 • بررسی پروژه‌های عمرانی نیمه تمام شهرستان های بهارستان ورباط کریم با حضور زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

  بررسی پروژه‌های عمرانی نیمه تمام شهرستان های بهارستان ورباط کریم با حضور زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

 • امضای تفاهم‌نامه مشارکت ساخت مدرسه ۹ کلاسه در شهر تهران، توسط خیر مدرسه ساز عباس ارضی سلطان

  امضای تفاهم‌نامه مشارکت ساخت مدرسه ۹ کلاسه در شهر تهران، توسط خیر مدرسه ساز عباس ارضی سلطان

 • پیام تسلیت مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران به مناسبت شهادت ناباورانه رییس جمهور وهمراهانش

  پیام تسلیت مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران به مناسبت شهادت ناباورانه رییس جمهور وهمراهانش

 • مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران خبر داد: نام‌گذاری یک مدرسه در تهران به نام «شهید جمهور»/ جاودانگی یاد و خاطره شهید دکتر رییسی برای دانش‌آموزان

  مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران خبر داد: نام‌گذاری یک مدرسه در تهران به نام «شهید جمهور»/ جاودانگی یاد و خاطره شهید دکتر رییسی برای دانش‌آموزان

 • برگزاری چهارمین جلسه برنامه ریزی در برگزاری بیست وششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران

  برگزاری چهارمین جلسه برنامه ریزی در برگزاری بیست وششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
دی 1402
بازدید از پروژه های آماده بهره‌برداری بهمن ماه در شهرستان های اسلامشهر ، چهاردانگه و منطقه ۱۸ شهر تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، جمعه ششم بهمن ماه در بازدیدی یک روزه ، با حضور عبدالهی معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور، عباس زارع مدیر کل و چگنی معاون اجرایی و نظارت نوسازی مدارس استان تهران، از مدارس تکمیل شده و در حال افتتاح شهرستان های اسلامشهر، چهاردانگه و منطقه ۱۸ شهر تهران بازدید به عمل آوردند.  

این واحدهای آموزشی با ۱۰۰درصد پیشرفت فیزیکی با اعتبار مشارکتی خیری_دولتی تکمیل وآماده بهره برداری است. ودر روزهای آتی افتتاح خواهدشد.
گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت علی (ع) وتجلیل از همکاران به مناسبت روز مرد و پدر
منتشرشده در اخبار

 به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران ، روز چهارشنبه 4 بهمن ماه جاری دکتر عباس زارع به مناسبت میلاد باسعادت و سراسر نور مولی الموحدین ،حضرت امام علی (ع) گرامیداشت روز مرد و پدر،از کارکنان شاغل مرد تجلیل بعمل آورد.

در این مراسم عباس زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران با همراهی معاونین با حضور در محل کار همه پرسنل، ضمن تقدیر از همدلی و تلاش همکاران با اهدای لوح تقدیر و شاخه گل روز مرد و مقام پدر را گرامی داشت.

دیدار و مصاحبت با خانواده شهید محمد بهمن آبادی در آستانه میلاد حضرت علی (ع)وروز پدر
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، دکتر عباس زارع مدیر کل، با همراهی تبارکی معاون پشتیبانی و منابع نیروی انسانی با حضور در منزل شهید محمد بهمن آبادی، با همسر آن شهید بزرگوار و پسران امیر وسعید بهمن آبادی دیدار و گفتگو کرد‎ . ‎

دکتر زارع در این مصاحبت ضمن گرامیداشت میلاد حضرت علی علیه السلام وروز پدر ، اظهار داشت: اقتدار، امنیت و آرامش امروز ما، مرهون مجاهدت هاو از جان گذشتگی های خانوادهای شهداست.
مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران بیان داشت: دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران برای همه مسئولین موجب افتخار و تجدید مستمر میثاق با آرمان‌ های این شهدای عزیز است.
 
گفتنی است اداره کل نوسازی مدارس استان تهران تکریم خانواده شهدا و ایثارگران را ضرورتی مهم در راستای قدرشناسی از شهدا میداند و این حرکت را در اولویت های اقدامات جهادی و فرهنگی خود قرار داده است.
 
گفتنی است ، در پايان این دیدار با اهداء لوح سپاس وتابلویی مزین به آیه «وان یکاد» از همسر شهید محمد بهمن آبادی، تجلیل به عمل آمد.
بازدید از روند تکمیل سالن همایش اردوگاه شهید باهنر شهر تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، شنبه سی دی ماه، عباس زارع مدیر کل ،چگنی معاون اجرایی وموسی زاده سرناظر پروژه, از روند تکمیل سالن همایش اردوگاه شهید باهنر تهران،  بازدید به عمل آوردند.

مجتمع فرهنگی اردویی کشوری شهید باهنر و کولکچال با مساحتی حدود 207 هکتار در منطقه منظریه نیاوران از نواحی شمالی تهران واقع شده است، که اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان تهران, ساخت سالن همایش اردوگاه را در دستور کار خود دارد.
در این بازدید میدانی ، مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران، بر تسریع روند تکمیل سالن همایش  شهید باهنر تاکید کرد.
تقدیر از مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران در همایش استانی آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران باحضور فخاری استاندار ومحمود زاده معاون وزیر
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه  وتجهیز مدارس استان تهران، همایش استانی شوراهای آموزش و پرورش و دوره آموزشی ویژه اعضای شوراهای آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران، احمد محمودزاده معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی، مسعود بهرامی مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عباس زارع مدیر کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران واعضای شوراهای آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران صبح امروز در محل اردوگاه استانی شهید محمد منتظری شهریار برگزارشد.

 در این گردهمایی که به منظور قدردانی از زحمات وخدمات اعضای شورای استان که حائز کسب رتبه برتر کشوری شدند، ازعباس زارع مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان تهران تقدیر به عمل آمد.
بازدید میدانی از سایت آموزشی (کانون محله) شهرستان پرند با هدف کارشناسی فنی و مهندسی
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، پنجشنبه ۲۸ دی ماه بازدید میدانی از سایت آموزشی شهرستان پرند باحضور دکتر عبدالهی معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور، دکتر زارع مدیر کل وشیرزاده معاون فنی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران و دکتر فرهادی معاون شهرسازی شرکت عمران پرند صورت پذیرفت. 

  هدف از اجرای این بازدید میدانی بررسی وضعیت مدارس و همچنین شناسایی موقعیت احداث سایت کانون محله پرند با نگاه کارشناسی فنی و مهندسی بود.
مدرسه «کانون محله »مدرسه‌ای است  که کانون تربیت و پیشرفت محله است،
مدرسه‌ای ‌که علاوه بر عملکردهای آموزشی، تربیتی خود به‌صورت کامل و جامع، قابلیت تعامل «مردم با مدرسه» در افزایش بهره‌وری امکانات، فضاها و انجام فعالیت‌های متنوع آموزشی، فرهنگی، ورزشی و... برای مردم محل و اولیاء دانش آموزان را نیز دارد.
 این مدارس بزرگ‌ترین فصل مشترک دولت و ملت و به‌عنوان کانون تربیت و پیشرفت محله, مکان اشتراک‌گذاری و ارائه بسیاری از خدمات و امکانات آموزشی، مهارتی، فرهنگی، ورزشی و... توسط دستگاه‌های متولی به مردم هستند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران اعلام کرد: ساخت ۱۸۸ مدرسه در استان تهران در دو سال اخیر/ ۴۳ مدرسه فرسوده در سال ۱۴۰۲ در استان تهران بازسازی شد
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، عباس زارع مدیرکل در گفتگو با خبر نگار پانا؛ با بیان اینکه طی دو سال اخیر، ۱۸۸ مدرسه با ۲۰۵۲ کلاس درس در استان تهران احداث شده است، از ورود بیش از ۶۱ هزار دانش‌آموز استان به کلاس‌های درس نوساز و با تجهیزات و امکانات مناسب خبر داد.

عباس زارع، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با تاکید بر رونق مدرسه‌سازی در استان تهران در گفت‌و‌گو با پانا گفت: «اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران به صورت جهادی در حال تلاش برای ایجاد فضاهای آموزشی استاندارد و مناسب دانش‌آموزان در سطح شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران است، به‌گونه‌ای که پیش از این سرانه فضاهای آموزشی استان تهران به ازای هر دانش‌‌آموز ۳/۸۰ مترمربع بود که با کار جهادی و افزایش ساخت پروژه‌های آموزشی، این سرانه به ۴/۷۵ مترمربع در سال ۱۴۰۲ رسیده است، اما همچنان تا رسیدن به سرانه میانگین کشوری که ۵/۲ مترمربع به ازای هر دانش‌آموز است، فاصله داریم.»

وی ادامه داد: «به طور کلی پیشرفت در حوزه مدرسه‌سازی به قدری چشم‌گیر بوده‌ است که وزیر آموزش و پرورش، استاندار تهران، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، مدیران کل آموزش و پرورش و سایر نهادها در سال جاری از اقدامات انجام شده در توسعه فضاهای آموزشی استان تهران تقدیر و تمجید کرده‌اند. با لطف خداوند متعال این راه ادامه دارد و همچنان با قدرت در حال برنامه‌ریزی و افزایش ساخت فضاهای آموزشی بیشتر و بهسازی مدارس موجود هستیم.»

در دو سال اخیر ۱۸۸ مدرسه در استان تهران احداث شده است

زارع با تاکید بر میزان مدرسه‌سازی در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در استان تهران بیان کرد: «طی دو سال اخیر (۱۴۰۱ و ۱۴۰۲) مجموعا ۱۸۸ مدرسه با ۲۰۵۲ کلاس درس و زیربنایی بالغ بر ۲۶۳ هزار و ۵۷۴ مترمربع در حوزه استان تهران احداث شده است که بیش از ۶۱ هزار دانش‌آموز در استان تهران وارد کلاس‌های درس نوساز و با تجهیزات و امکانات مناسب شده‌اند.»

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ با یک برنامه‌ریزی دقیق توانستیم مجموعا ۴۳ مدرسه فرسوده که نیازمند «تخریب و بازسازی» و «مقاوم‌سازی» بودند را بازسازی کنیم، اظهار کرد: «عملیات بازسازی مدارس فرسوده به علت کمبود زمین مناسب و فشردگی ساختمان‌های اطراف مدارس با سختی انجام می‌شود. عملیات بازسازی مدارس فرسوده مطابق اولویت‌های اعلامی از سوی ادارات آموزش و پرورش دنبال می‌شود. در سال ۱۴۰۲ مجموعا ۳۸ مدرسه تخریب و بازسازی شدند که ۱۹ مدرسه با ۲۱۹ کلاس درس در شهر تهران و ۱۹ مدرسه با ۱۹۹ کلاس درس در شهرستان‌های استان تهران بود. همچنین، عملیات مقام‌سازی در ۵ مدرسه؛ ۳ مدرسه در شهرستان‌های اسلامشهر و فیروزکوه و ۲ مدرسه در مناطق ۱۱ و ۱۶ تهران انجام شد.»

این مقام مسئول ادامه داد: «همکاران پرتلاشم در سازمان نوسازی مدارس تهران موفق شدند در سال جاری، ۶۰ هزار مترمربع از فضاهای آموزشی فرسوده استان تهران را بازسازی کنند که یک کار جهادی و به امید خدا ادامه‌دار خواهد بود.»

امسال ۱۱۴۲ کلاس درس نوساز با تجهیزات کامل به ادارات آموزش و پرورش تحویل داده شده است

زارع ضمن اشاره به تجهیز مدارس نوساز در سال تحصیلی جاری، خاطرنشان کرد: «تمامی مدارس احداثی و نوساز توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با تجهیزات مناسب آموزشی، کمک آموزشی و یا هنرستانی تحویل ادارات آموزش و پرورش مناطق می‌شود. بدان معنا که، تمامی ۱۱۴۲ کلاس درس نوساز که در سال جاری ساخته و تحویل ادارات آموزش و پرورش شده است به همراه تجهیزات کامل کلاسی بوده‌اند. توجه به تأمین تجهیزات مناسب برای کلاس‌های درس در حوزه استان تهران از اهمیت بسزایی برخودار است. به طور کلی، مجموعا ۲۴۵ میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان تجهیزات آموزشی، کمک آموزشی و هنرستانی طی ۲ سال اخیر تهیه و در مدارس حوزه استان تهران توزیع شده است.»

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در پایان در خصوص طرح شهید عجمیان برای مدرسه‌سازی استان تهران، گفت: «اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران به عنوان پایلوت کشوری طرح شهید عجمیان از سال گذشته این طرح را آغاز کرد. مطابق اعلام نیاز ادارات آموزش و پرورش مناطق شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران، تأمین تجهیزات مورد نیاز این طرح اعم از رویه و پشتی صندلی و نیمکت مدارس تأمین و همچنین با مشارکت گروه‌های جهادی فعال نسبت به رنگ‌آمیزی و بهسازی برخی مدارس اقدام می‌شود.»

دومین رویداد ملی مدارس آینده برگزار شد
منتشرشده در اخبار

دومین رویداد ملی مدارس آینده سهشنبه 16 دی ماه با حضور رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش، حمید رضا خان محمدی معاون عمرانی وزیر ورییس سازمان نوسازی مدارس کشور، علی عسگری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، به نقل از خبرنگار مهر، «حمیدرضا خان‌محمدی در دومین رویداد مدارس آینده که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: در برنامه هفتم توسعه مصوب شده است تا ۲۰۰ مجتمع بزرگ مقیاس بسازیم؛ این مدارس باید نقطه تحول و کانون تحول مدرسه و محله باشند. تلاش ما این است که تا پنج سال آینده این امر را محقق کنیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در خصوص رویداد مدارس آینده گفت: در این دوره "رویداد مدارس آینده" ۱۷۰ طرح با رشد تقریباً ۵۳ درصدی به مرحله داوری رسیده است. ۵۵ طرح در خصوص سامانه‌های نوین آموزشی، حدود ۱۶ طرح در خصوص تجهیزات آموزشی، ۱۳ طرح در خصوص سازه‌ها، در بحث سبک سازی و صنعتی سازی مدارس، ۳۱ طرح در خصوص معماری مدارس و ۲۵ طرح در خصوص سکوها و نرم افزارهای آموزشی به دبیرخانه رویداد ارسال شده است.

خان محمدی با اشاره به لزوم ایجاد تأسیسات نوین در فضای مدارس، گفت: اگر در ۲۰ درصد از پشت بام‌های مدارس سلول‌های خورشیدی مستقر کنیم به اندازه نیروگاه برق‌آبی کارون ۳ می‌توان برق تولید کرد. این قدرت آموزش و پرورش است.

وی با تاکید بر اینکه ۴۰ درصد دولت ایران متعلق به آموزش و پرورش است؛ گفت: مدارس آینده باید تحول گرا باشند. در هر مدرسه حداقل ۱۵ الی ۲۰ معلم که همان نخبه هستند کار می‌کنند و و این می‌تواند منشأ تحول باشد.

وی با اشاره به اینکه ۵۴ درصد مدارس کشور توسط خیرین ساخته می‌شوند؛ گفت: هر خیری که در کنار ساخت مدرسه قرار می‌گیرد به تربیت دانش آموزان با رویکرد آینده کمک می‌کند.

خان محمدی با تاکید بر اینکه یادگیری مشارکتی و ترکیبی مهم است، گفت: تعامل در مدارس آینده مزیت این مدارس است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به ضرورت توجه به هوش مصنوعی گفت: البته نباید این‌طور فکر کنیم که اگر هر کلاس به هوش مصنوعی و موقعیت مجازی وصل شد به آینده فکر کرده‌ایم اما تعامل در بستر نظام تعلیم و تربیت نقش اصلی را خواهد داشت. در همین راستا هم توجه به هوش مصنوعی و شرکت‌های دانش بنیان ضروری است.

وی با بیان اینکه هدف این رویداد توجه به سه بطن فضا و تجهیزات، تربیت معلم و کتب درسی است؛ گفت: باید به آینده توجه کرد، افزود: متونی که در کتب درسی در اختیار بچه‌ها قرار می‌گیرد به عنوان اصلی ترین متن برای تربیت نیروی انسانی آینده است. اگر می‌خواهیم به آینده فکر کنیم یا مدارس را برای آینده بسازیم و تجهیز کنیم باید به این سه وجه توجه ویژه داشته باشیم.

خان محمدی با تاکید بر ضرورت مهارت آموزی گفت: در حوزه فناوری‌های نوین سرعت به قدری بالا رفته است که شاهد حذف بسیاری از مشاغل هستیم؛ اگر دانش آموزان را برای مشاغل مهارتی در هنرستان‌ها تربیت می‌کنیم و می‌خواهیم ۵۰ درصد بچه‌ها در رشته‌های مهارتی در هنرستان تحصیل کنند اما انرژی و اقداماتی که در این راستا صرف می‌کنیم مبتنی بر آینده نیست، راهی بیهوده طی کردیم.»

عباس زارع مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران به همراه جمعی از مهندسان فنی، اجرایی و نظارت اداره کل استان تهران نیز در این همایش حضور داشتند.

بازدید از باشگاه دانش پژوهان جوان ومقاوم سازی مدرسه تیز هوشان شهید رجایی اسلامشهر
منتشرشده در اخبار

حمیدرضا خانمحمدی رئیس سازمان نوسازی مدارس کل کشور با همراهی عباس‌زارع، مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان تهران از روند مقاوم سازی مدارس از جمله مدرسه شهید رجایی در  شهرستان‌اسلامشهر و همچنین تکمیل مجموعه  باشگاه دانش پژوهان جوان واقع در منطقه ۲تهران، بازدید کردند.

در این بازدید خان محمدی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ضمن بررسی روند تکمیل مدارس، بر فاز سوم بهره‌برداری پروژه های سال‌جاری در بهمن ماه امسال مقارن با ایام مبارک فجرتأکید کرد. 
حمیدرضا خان‌محمدی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار کرد:  درصدی از کلاس های مدارس در کشور تخریبی و نامستحکم هستند که نیازمند ایمن‌سازی و مقاوم‌سازی هستند، وتلاش دولت مردمی در امر مدرسه‌سازی بر این است که کلاس‌ها را ایمن سازی و تحویل آموزش و پرورش گردد.
مقاوم‌سازی سازه‌های مدارس از اهمیت خاصی برخوردار است، اما گاهی فاکتورهای ایمنی مدارس به علت قدیمی‌بودن بنا و وجود چالش‌هایی در این زمینه نیازمند بررسی‌های موشکافانه است؛ بی‌تردید تحصیل در یک فضای آموزشی وسیع، نوساز و محکم حق دانش‌آموزان و معلمان است.
 
داشتن مدارس استاندارد نه‌تنها شرایط زیست و تحصیل را آسان و لذت‌بخش می‌کند، بلکه در مواقع ضروری و پیشامدهای ناگوار طبیعی، این بناهای مستحکم می‌توانند نقشی مؤثر در کاهش بلایا داشته باشند و کارکرد مراکز مهم و پرفایده برای عملیات امداد و نجات را ایفا کنند.
 
مقاوم سازی مدارس فرسوده کاری فنی با بهره برداری بهینه میباشد که رییس سازمان نوسازی مدارس کشور ایمن سازی واحیای مجدد مدارس فرسوده کشور را با استفاده از استانداردهای روز جهانی و با کیفیت بسیار بالا پیگیری می‌ کنند.
 که علاوه بر استحکام بخشی به ساختمان هزینه های اجرا نیز به مبلغ چشمگیری کاهش می یابد.
انعقاد تفاهم نامه تکمیل مدرسه 18 کلاسه در شهرستان اسلامشهر استان تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط‌عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران؛ خیر نیک‌اندیش مدرسه‌ساز جناب آقای سیدحسن طباطبایی رفیعی تفاهم‌نامه ساخت یک باب مدرسه 18 کلاسه در شهرستان اسلامشهر از توابع استان تهران را به امضاء رساند.

در شانزدهمین روز از زمستان 1402، نشستی صمیمانه در محل جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور برگزار و شانزدهمین تفاهم‌نامه ساخت و تکمیل مدرسه ای در شهرستان اسلامشهر توسط تقوی نماینده جناب آقای سیدحسن طباطبایی رفیعی، خیر گرانقدر مدرسه‌ساز برای مشارکت در ساخت مدرسه 18 کلاسه هفده شهریوراسلامشهر به نام زنده‌ یاد زهرا رفیعی به امضاء رسید.

این نشست با حضور ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، عباس زارع مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، رضا مظلوم‌ساکی سرپرست معاونت مشارکتهای مردمی نوسازی مدارس استان تهران، سپیده هاشمی خیر مدرسه‌ساز و عضو کمیسیون بین‌الملل و دبیر کمیسیون اقتصادی جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، جعفر شریعتی رئیس و مجید پیروزان مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهرستان‌های استان تهران، تقوی نماینده خیر نیک اندیش جناب آقای سید حسن طباطبایی رفیعی و اکبر قنبری رئیس اداره آموزش و پرورش اسلامشهر برگزار گردید.

در این جلسه دکتر زارع، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، گفت: خیرین مدرسه ساز به عنوان بازوان توانمند و سرمایه‌های سازمان نوسازی مدارس، همواره در حل مشکلات و چالش‌های فضاهای آموزشی پیش قدم بودند و وظیفه داریم قدردان این مجموعه عظیم باشیم.

وی افزود: مقاوم‌سازی یک علم است که سازندگان آشنا به این علم می‌توانند با هزینه کمتری پروژه‌های آموزشی را به حد ایده‌آل برسانند.

تفکر و آگاهی از مقاوم‌سازی مدارس باید در بین تمام ارکان مرتبط با مدرسه‌سازی تسری پیدا کند تا خیرین نیز آگاهی لازم در این خصوص را داشته باشند.

زارع با اشاره به اهمیت حضور خیرین در عرصه مقاوم‌سازی مدارس، خاطرنشان کرد: نیکوکاران گرانقدر می‌توانند با آورده اندک نیز در امر مدرسه‌سازی مشارکت داشته و به بخش قابل توجهی از نظام تعلیم و تربیت کشورمان کمک کنند.

در این نشست همچنین، جناب آقای تقوی نماینده خیّر مدرسه‌ساز تصریح کرد: خیرین حامیان فرهنگی کشورمان هستند و توقع این جامعه این است که اثر کار خیّر خود را مشاهده کنند.

 به نظر می‌رسد باید موضوع مدرسه‌سازی در بین جوانان نیز تعمیم یافته و از این عمل خداپسندانه مطلع شوند.

در پایان این مراسم، دکتر عباس زارع، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، لوح سپاس سالروز تولد خیر نیک‌اندیش مدرسه‌ساز جناب آقای سیدحسن طباطبایی که هم‌زمان با سالروز میلاد ایشان، این تفاهم‌نامه منعقد شده است را به نماینده وی اهدا کرد.

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

 • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
 • کدپستی : 1969754114
 • تلفن های تماس: 88779151
 • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap