fa en
 • کسب رتبه دوم عملکرد سالانه مدیران نوسازی مدارس کشور توسط«عباس زارع» مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

  کسب رتبه دوم عملکرد سالانه مدیران نوسازی مدارس کشور توسط«عباس زارع» مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

 • بررسی پروژه‌های عمرانی نیمه تمام شهرستان های بهارستان ورباط کریم با حضور زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

  بررسی پروژه‌های عمرانی نیمه تمام شهرستان های بهارستان ورباط کریم با حضور زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

 • امضای تفاهم‌نامه مشارکت ساخت مدرسه ۹ کلاسه در شهر تهران، توسط خیر مدرسه ساز عباس ارضی سلطان

  امضای تفاهم‌نامه مشارکت ساخت مدرسه ۹ کلاسه در شهر تهران، توسط خیر مدرسه ساز عباس ارضی سلطان

 • پیام تسلیت مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران به مناسبت شهادت ناباورانه رییس جمهور وهمراهانش

  پیام تسلیت مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران به مناسبت شهادت ناباورانه رییس جمهور وهمراهانش

 • مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران خبر داد: نام‌گذاری یک مدرسه در تهران به نام «شهید جمهور»/ جاودانگی یاد و خاطره شهید دکتر رییسی برای دانش‌آموزان

  مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران خبر داد: نام‌گذاری یک مدرسه در تهران به نام «شهید جمهور»/ جاودانگی یاد و خاطره شهید دکتر رییسی برای دانش‌آموزان

 • برگزاری چهارمین جلسه برنامه ریزی در برگزاری بیست وششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران

  برگزاری چهارمین جلسه برنامه ریزی در برگزاری بیست وششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
اسفند 1402
گزارش نوروزی۱۴۰۳ ، دکتر زارع مدیر کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران
منتشرشده در اخبار

اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان تهران ، در سال ۱۴۰۲ ، ۱۱۱ مدرسه، با ۱۲۷۳ کلاس درس در۱۶۲۰۵۰ متر مربع فضای آموزشی جدید را به دانش آموزان استان تحویل داده است .


در سال ۱۴۰۲به ازای هر روز ۵۰۷ متر مربع فضای آموزشی رابه آموزش و پرورش  تحویل داده‌ شد  -سرانه دانش آموزی در استان از ۳/۸ متر مربع به ازای هر دانش آموز به ۴/۷۴ متر مربع رسیده است.
اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران،  در سال ۱۴۰۲ اولویت در ساخت را خصوصاً در شهر تهران بازسازی و مقاوم سازی مدارس فرسوده قرار داد.
اداره کل نوسازی مدارس استان تهران حدود ۵۰۰ کلاس درس که نیازمند بازسازی و مقاوم سازی بود را به چرخه آموزش برگرداند و در سال ۱۴۰۳ مقاوم سازی مدارس فرسوده را در نقشه راه این  اداره کل   قرار گرفته است.


یکی از افتخارات اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، ساخت و بهره برداری مدارس مصوبات سفر رئیس جمهوری بود که از ۴ تا ۷ ماه ساخته  وتحویل دانش آموزان عزیز شد.
ساخت این مدارس با اقدامات لازم بعد از سفر ریاست جمهوری به سرعت آغاز شد، و مناطقی که به لحاظ سرانه آموزشی دچار بحران بودند شناسایی شدند و ۵ مدرسه ۱۵ کلاسه در شهرستان بهارستان، ۴ مدرسه در اسلامشهر وچهاردانگه به شیوه صنعتی سازی، با استفاده از توان مهندسان ایرانی، ساخته و در اختیار دانش آموزان قرار گرفت که این دستاورد در نوع خود بی نظیر است.
از اقدامات صورت گرفته در سال ۱۴۰۲، اجرای یک میلیون متر مربع آسفالت و ایزوگام در مدارس استان تهران در قالب ۷۵۵ مدرسه ،محقق شده است. به طوری که روزانه ۳۱۲۵متر مربع، آسفالت و ایزوگام مدارس در این استان صورت گرفته شده است. 
در خصوص ارسال تجهیزات به مدارس ، حدود ۸۵ میلیارد تومان تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی و هنرستانی در سال ۱۴۰۲ خریداری شده که حدود ۵۰ میلیارد تومان تجهیزات هنرستانی بر اساس نیاز  آموزش و پرورش اولویت بندی و به هنرستان ها ارسال شد.
نهاد مردمی خیرین مدرسه ساز، در کنارمان همواره یاریگر اداره کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران بوده اند. به طوریکه حدود ۳۰ درصد فضای آموزشی تحویلی استان تهران با مشارکت خیرین نیک اندیش و ۷۰ درصد از اعتبارات دولتی، با نظارت اداره کل نوسازی مدارس استان ساخته شد.


در سال ۱۴۰۲ اداره‌کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، مفتخر است که در مراسم افتتاح مدارس مختلف که به بهره‌برداری رسید، ریاست محترم جمهوری،مقام عالی وزارت،معاون عمرانی وزیر ورییس سازمان نوسازی مدارس کشور،استاندار استان تهران، فرماندارتهران، روسای مجامع وجامعه خیرین مدرسه ساز کشور، روسای برنامه وبودجه و مقامات مختلف دولتی،لشگری وکشوری حضور یافتند.


اداره کل نوسازی مدارس استان تهران با همدلي و توانمندي مستمر در صدد است تا در سال جدید با بهره گيري از نوآوري‌، شکوفايي‌ وخلاقیت به بهترين وجه با  اتحاد،عزت، موفقيت و با توان بيشتر به ساخت وساز فضاهای عمرانی مدارس استان تهران بپردازد تا همه مردم استان تهران شاهد شادی دانش آموزان عزیز باشند.

تقدیر جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، از زحمات دکتر زارع مدیر کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران ، عصر امروز در ضیافت افطاری که توسط جامعه خیرین مدرسه ساز کشوری برگزار شد، ناصرقفلی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشوری، اکبر ابراهیمی مشاور ونماینده  وزیر در جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و نعمت بنی آدم رییس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در حضور صحرایی وزیر محترم آموزش و پرورش با اهدای لوح تقدیر از زحمات ارزنده دکتر زارع مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران ، تقدیر وتشکر کردند.

در متن این تقدیر نامه آمده است؛
برادر گرامی جناب آقای دکتر عباس زارع
مدیر کل محترم نوسازی مدارس استان تهران
 
ارزیابی عملکرد آن اداره کل محترم طی سال ۱۴۰۲ حاکی از اقدامات ارزشمند آن مدیر عالیقدر در جذب خیرین جدید، تکریم نیکوکاران مدرسه سازو اجرای طرح‌هایی در عرصه مدرسه  سازی و سایر زمینه های مرتبط با خیرین مدرسه ساز بوده است.
بدیهی است در نیل به این توفیقات ارزشمند، نقش ممتاز و محوری جنابعالی حائز اهمیت و شایسته قدردانی است.
 
لذا با اهدای این لوح از فعالیت های مستمر و موثرتان در گسترش فعالیت های خیری حق شناسی و قدردانی می نمائیم.
آیین افتتاح مدرسه خیری خانواده نجفی در شهرستان اسلامشهر با حضور زارع مدیر کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، عملیات اجرایی احداث مدرسه ۱۲کلاسه خیری خانواده نجفی در اردیبهشت ماه سال جاری با زیربنای ۱۶۶۰مترمربع آغاز شد و در کمتر از ۱۰ماه با تمام امکانات کامل و مورد نیاز دانش آموزان از قبیل ۱۲ اتاق اداری و ۱۲کلاس درس، آزمایشگاه و سالن چند منظوره با حمایت مالی خیرین و اعتبارات دولتی وبا نظارت و اجرای سازمان نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان تهران احداث و در اختیار دستگاه تعلیم و تربیت این شهرستان قرار گرفت. ودر ۲۳اسفند ماه به بهره‌برداری رسید.
این مدرسه‌ی ۱۲ کلاسه‌ی دخترانه در مقطع دبیرستان با حضور دکتر زارع مدیر کل اداره کل توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس استان تهران، مظلوم ساکی معاونت مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، فرماندار شهرستان اسلامشهر، شریفیان نماینده محترم مجلس از شهرستان اسلامشهر، قنبری ریاست آموزش و پرورش شهرستان، رییس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان، اشکان تقی پور، مدیر عامل موسسه خیریه نیک گامان جمشید و عضو هیئت مدیره مجمع خیرین کشور وخانواده مدرسه‌ساز نجفی صورت گرفت.

در آیین افتتاح این مدرسه، دکتر زارع مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در سخنانی بیان داشت: رسالت ما ساخت وتولید مدارس است و رسالت آموزش وپرورش تعلیم وتربیت است ودر کنار ما نهاد مردمی خیرین قرار گرفته است، که این چیدمان را در هیچ کجای دنیا نمیتوان مشاهده کرد.
وی اشاره کرد؛ اداره کل نوسازی مدارس استان تهران  به مهندسان با تجربه خود می‌بالد به طوری که چابکی وتوانمندی ساخت واحداث مدارس را در مدت زمان ۴ماه،۶ماه، وغالبا تحویل مدارس در مدت زمان کمتر از دوسال را حاصل تلاش مهندسان با تجربه نوسازی مدارس استان تهران عنوان کرد.
مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران، نهضت بزرگ مدرسه سازی را مدیون معامله عاشقانه خیرین با خداوند متعال عنوان کرد وگفت: دستی که کمک میکند از دستانی که برای دعا بالا می آیند مقدس تر است. من دست تک تک شما خیرین را می‌بوسم.
شما که از مهربانی آفریده شده اید،شما که پاداش فردایتان بهشت است.

کارخیر مهلتی است که نصیب هر کسی نخواهد شد.شما خیرین به یقین در پیشگاه حق عزیز وگرامی هستید. واز بهترین پاداش‌ها برخوردارهستید. خیرین بزرگوار شما آموزگار درس مهر وایثارید.

زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران در بخش دیگری از سخنانش گزارشی از عملکرد این اداره کل را ارائه کرد وبیان داشت ؛ امسال خدا را شاکریم که ۱۱مدرسه در قالب ۱۲۷۳کلاس درس در فضای ۱۶۲۵۰۰متر مربع تقدیم ۲۸۰۰۰ دانش آموزان استان کردیم، تا بتوانند از مدارس نوساز واستاندارد بهره مند شوند.
برآورد مالی ساخت این مدارس با ۳۰درصد از منابع مالی مشارکت‌های مردمی و کمکهای خیرین بزرگوار و ۷۰ درصد با اعتبارات دولتی ساخته شده است.
زارع در این گزارش آماری در خصوص شهرستان اسلامشهر عنوان کرد؛ که از این تعداد ۵ مدرسه در شهرستان اسلامشهر  به بهره‌برداری رسید. در شهرستان اسلامشهر ۱۸۰۰۰متر مربع آسفالت مدارس، ۸۰۰۰ متر مربع ایزوگام مدارس، تعمیرات اساسی ۱۲۰۰میز ونیمکت برای اولین بار  و استاندارد سازی گرمایشی مدارس نیز از اقداماتی است که در این شهرستان صورت گرفته است و سرانه فضای دانش آموزی در شهرستان اسلامشهر از ۳/۱۸به۳/۶۳و با افزایش نیم متر بوده‌است و در سال آتی با یاری خداوند ۸ مدرسه دیگر در این شهرستان به بهره‌برداری خواهد رسید و تحویل دانش آموزان عزیز این شهرستان خواهد شد.
دکتر زارع سخنانش را با دعایی به پایان رساند: خداوندا، در این آخرین روزهای سال، دل مردمان این سرزمین را چنان در جویبار زلال رحمتت شستشو ده، که هر کجا تردیدی هست ایمان، هر کجا زخمی هست مرهم،هر کجا نومیدی هست امید، و هر کجا نفرتی هست عشق جای آنرا فرا گیرد.


افتتاح مدرسه شهیدان سعید ومحمد طوقانی در شهرستان بهارستان استان تهران، در روز میثاق با شهدا، با حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، مدرسه شهیدان سعید و محمد طوقانی از مدارس مصوب سفر رئیس جمهور به بهارستان با حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور روز یکشنبه افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

این مدرسه جزو مدارس مصوبات سفر رئیس جمهوری و هیأت وزیران به جنوب استان تهران است که طی چند ماه احداث، افتتاح و تحویل دانش‌آموزان منطقه بهارستان شد.
 
مدرسه شهیدان سعید و محمد طوقانی به مناسبت روز میثاق با شهدا، با حضور حمیدرضا خان‌محمدی رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، عباس زارع مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، ناصر قفلی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، مسعود بهرامی مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، جمعی از مدیران و مسئولان و با حضور خانواده شهید طوقانی و جمعی از خانواده‌های شهدای نوسازی مدارس کشور طی مراسمی افتتاح و تحویل آموزش و پرورش ناحیه ۲ بهارستان شد.
 
حمیدرضا خان‌محمدی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم بیان داشت: امیدوارم بیشتر مدارس نوساز را به نام شهدا مزین کنیم و تک تک دانش‌آموزان از مرام و جوانمردی شهدا الگو بگیرند.
 
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار داشت: باید در اعتبار سرانه دولتی به ورزش و ساحت فیزیکی بدنی و جسمانی دانش‌آموزان توجه بیشتری داشته باشیم و تلاش کنیم در حوزه‌های پهلوانی و قهرمانی ورزش را توسعه دهیم.
وی در خصوص اهمیت به ورزش تاکید کرد: وظیفه ما است که ورزش و بستر آن را در مدارس گسترش دهیم تا دانش ‎آموزان کشورمان بدون هزینه با ورزش، سلامت خود را تضمین و شادابی که لازمه زندگی است را کسب کنند.
خان‌محمدی با تاکید بر اینکه ورزش بخشی از زندگی است، پیشنهاد داد: برای ساخت ۲۰۰ مجتمع بزرگ مقیاس که در برنامه هفتم توسعه در کشور تعهد کرده‌ایم، بخشی برای ورزش باستانی در نظر گرفته شود. همچنین، ضمن مطالعات فنی با توجه به اینکه در آن محدوده فضای موازی وجود نداشته باشد، بتوانیم فضایی در مدارس برای ورزش باستانی مهیا کنیم.
 
 در این مراسم به یاد شهید سعید طوقانی که از ورزشکاران باستانی بود، گروهی از نوجوانان ورزش باستانی اجرا کردند.
برگزاری پویش کاشت نهال با نونهالان در روز درختکاری، با حضور خان محمدی معاون عمرانی وزیر ورییس سازمان نوسازی مدارس کشور
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، سه‌شنبه ۱۵ اسفند آیین کاشت نهال در پویشی با نام «کاشت نهال با نونهالان » در تقارن با روز درختکاری برای خانواده‌ ی بزرگ نوسازی مدارس همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

این پویش با حضور خان محمدی معاون عمرانی وزیر ورییس سازمان نوسازی مدارس کشور،عبدالهی معاون فنی ونظارت سازمان نوسازی کشور، زارع مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران و نونهالان حاضر در مدرسه نوساز نرجس واقع در منطقه ۱۵شهر تهران، صورت گرفت.

 

در این مراسم خان محمدی در سخنانی با تاکید بر اینکه باید مدرسه ای شاداب و سازگار با محیط زیست برای دانش آموزان عزیز داشته باشیم، بیان کرد: برای ما به عنوان متولیان تعلیم و تربیت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تکلیف را در این زمینه مشخص کرده و در یکی از ساحت های تعلیم و تربیت که ساحت زیستی و بدنی است، توجه به محیط زیست و سازگاری فضای آموزشی و پرورشی با محیط زیست و اقلیم منطقه ای همواه در طرح ها و پروژه ها مدنظر قرار دارد.

 

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با بیان اینکه مسائل بچه ها را از نگاه خودشان بررسی کنیم و نیازهای آنها را بدانیم و تربیت مومنانه با مشارکت خانواده ها در فرایند تعلیم و تربیت رخ خواهد داد، ابراز داشت: مسیر توسعه فرهنگی و مفهوم فرهنگ به طور اعم در آموزش و پرورش و بالاخص از آموزش در مقطع ابتدایی می گذرد و معلمان به این موضوع که نقش موثری در تربیت فرزندان ایران اسلامی و توسعه فرهنگ حفظ محیط زیست ایفا می کنند، توجه ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: طبیعت شناسی و دوستی با طبیعت مقدمه ای بر خودشناسی و خداشناسی نیز می باشد و چه خوب است که نقش اصلی و عملیاتی کاشت و نگهداشت از درخت و نهال و فضای سبز را هم در این زمینه به دانش آموزان بسپاریم.

 

زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران در این پویش بیان داشت؛ روز درختکاری بهانه‌ای است تا ضرورت توجه به درختکاری و حفاظت از درختان و فضای سبز در راستای ایجاد فضا، هوا و محیط زیست سالم و در نتیجه فضای پرنشاط و مفرح زندگی برای همه یادآوری شود.

ایشان اهمیت توجه به محیط زیست را با بیان بیتی 

برگ درختان سبز در نظر هوشیار

هر ورقش دفتری است معرفت کردگار

به پایان رساند.

نونهالان در این مراسم در فضایی شاد وروح انگیز، کاشت نهال را در مدرسه نوسازشان با مسئولین مدرسه ساز کشوری واستانی تجربه کردند.

این درختان درحیاط مدرسه ای که در حال افتتاح است، برای پایه ریزی محوطه ای سرسبزبرای نونهالان کاشته شد تا تلاشی باشد در راستای دستیابی به ایران سبز فردا و نسل جوان و پر امید آینده.

آیین ارسال تجهیزات هنرستان ها در استان تهران همزمان با سراسر کشور، با حضور رضا مراد صحرایی مقام عالی وزارت
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، دوشنبه۱۴ اسفند ماه آئین ارسال تجهیزات آموزشی به هنرستان‌ها همزمان با سراسر کشور برگزار شد. 

این مراسم در استان تهران با حضور صحرایی مقام عالی وزارت ، خان محمدی معاون عمرانی وزیر ورییس سازمان نوسازی مدارس کشور، زارع مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، کریمیان مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران، جعفری مدیر عامل جامعه خیرین مدرسه ساز، بنی آدم رییس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در منطقه ۱۸ شهر تهران ومدیران کل نوسازی مدارس کشور به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.
 
در این مراسم زارع مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران اظهار کرد: امروز خودرو های مجهز به تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی  هنرستانها به یاد شهدا به تهران وشهرستان های استان تهران ارسال میشود.
وی ادامه داد: تجهیزات هر خودرو به نام یک شهید و با شعار هدیه شهدا به دانش آموزان هنرستان‌های استان تهران مزین شده است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان گزارشی از عملکرد یک ساله این اداره‌کل در خصوص ارسال تجهیزات گفت: تجهیزات مدارس یکی دیگر از رسالت های اداره‌کل نوسازی مدارس استان تهران است که می‌تواند بر ارتقای کیفیت آموزش و مهارت آموزی دانش آموزان بسیار تأثیر مثبتی داشته باشد.
زارع بیان داشت 50میلیارد تومان تجهیزات هنرستانی به مدارس استان اختصاص یافته که بر اساس نیاز هنرستان ها خریداری ودر اختیار آموزش و پرورش قرار داده شده است.
محمدرضا خان‌محمدی در آیین ارسال تجهیزات آموزشی به مدارس کشور از حضور حماسی مردم در انتخابات ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ تشکر کرد و گفت: دشمنان ماه‌ها و سال‌ها تلاش کردند که این انتخابات کم رونق باشد اما مردم ما حماسه آفریدند. 
 
وی ادامه داد: در دولت سیزدهم یکی از اولویت‌های بسیار مهم آموزش و پرورش است. در خود آموزش و پرورش، فضای کالبدی و ساخت و تجهیز و توسعه مدارس موضوع خیلی مهمی است؛ از این جهت که تا فضایی ساخته نشود آموزشی هم صورت نمی‌گیرد. 
 
رئیس سازمان نوسازی مدارس در این مراسم در جمع مدیران کل نوسازی مدارس کشور که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد افزود: در دو سال اخیر با همه مشکلات دولت از جمله کمبود منابع، ۳۲ هزار کلاس درس یعنی ۴ میلیون مترمربع فضای آموزشی تحویل دانش‌آموزان شد. 
 
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مهم‌ترین عامل برای آرامش و یادگیری، فضای ایمن و استاندارد است، گفت: رئیس‌جمهور شخصا در استان‌ها حضور پیدا کرده و بر برطرف کردن نواقص تاکید دارند. در همین دولت ۵ هزار میلیارد تومان در دو سال اخیر برای تجهیزات آموزشی وهوشمندسازی اعتبار تخصیص یافته و ارسال شده است. 
 
خان‌محمدی گفت: در برنامه هفتم توسعه تاکید شده است که ۵۰ درصد دانش‌آموزان ما به رشته‌های فنی و حرفه‌ای بروند و به این منظور حکم‌هایی مختلفی هم در این برنامه گنجانده شده است.
محموله‌ای که امروز به ۵۲۰ منطقه آموزشی کشور ارسال می‌شود، به ارزش ۷۰۰ میلیارد تومان است که عدد قابل توجهی نیست اما  با تامین و تخصیص اعتبارات تا پایان سال، تا شهریور سال آینده، ارسال تجهیزات مخصوصا تجهیزات هنرستانی جاری و ساری خواهد بود.  
 
وی با بیان اینکه در ابتدای انقلاب ۱.۴ درصد از مدارس ما هنرستان بودند امروز اما به ۶.۵ درصد ارتقا پیدا کرده است، گفت: این یعنی اینکه ما می‌خواهیم به نقطه‌ای برسیم که تمام نیازهای فنی حرفه‌ای و اقتصادی خود را به کمک فارغ‌التحصیلان هنرستانی خود تامین کنیم. 
 
خان‌محمدی افزود: ۲۰۰ هنرستان در دو سال اخیر ساخته شده و تحویل دانش‌‌آموزان شده است. ۳۰۰ هنرستان هم در دست احداث داریم. در ۱۴ مصوبه دور دوم سفرهای استانی رییس‌جمهور نیز در هر مصوبه احداث ۳ هنرستان بزرگ‌مقیاس مبتنی بر آمایش سرزمین تصویب شده است. 
 
رضامراد صحرایی در آیین ارسال تجهیزات آموزشی و پرورشی به مدارس سراسر کشور ، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های راهبردی دولت سیزدهم توجه به مهارت‌آموزی است و اهتمام به هنرستان‌سازی در این دولت بسیار مورد توجه است.
 
وی با بیان اینکه دولت سیزدهم در طول فعالیت خود بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان تجهیزات آموزشی و پرورشی در اختیار هنرستان‌ها قرار داده است، تصریح کرد: آنچه امروز برای مدارس ارسال می‌شود کالاهای ایرانی به ارزش ۷۰۰ میلیارد تومان است.
 
وزیر آموزش و پرورش از نهضت مدرسه سازی در ۲ سال گذشته در کشور خبر داد و افزود: در حال حاضر تعداد قابل توجهی هنرستان در سراسر کشور با توجه به شرایط محیطی و بومی در حال ساخت است.
 
صحرایی ادامه داد: مجموعا ۳۹.۸ درصد دانش‌آموزان متوسطه در هنرستان‌ها در حال تحصیل هستند ولی این عدد در ۵ سال آینده باید به ۵۰ درصد برسد و پیام این اتفاق این است که دولت به دنبال انسداد مبادی بیکاری از مدرسه ها است.
 
وزیر آموزش و پرورش افزود: موضوع مهارت و هنرستان و موضوع ساختن مدرسه با هویت ایرانی و اسلامی در سند تحول بنیادین مورد توجه است. از نظر آموزش و پرورش، فضا، معلم سوم است.
با حضور صحرایی برگزار شد: آیین تجلیل از مهندسین برتر سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور
منتشرشده در اخبار

 

آیین تجلیل از مهندسین برتر سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با حضور وزیر آموزش و پرورش امروز ۱۳اسفند در وزارتخانه آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران،  آیین تجلیل از مهندسین برتر سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با حضور وزیر آموزش و پرورش امروز ۱۳اسفند در وزارتخانه آموزش و پرورش برگزار شد.


پنجم اسفند روز یادبود خواجه نصیرالدین طوسی (روز مهندس) است به همین مناسبت در این آیین برای نخستین بار به پنج مهندس برتر جایزه نصیر اهدا شد.

در این مراسم صحرایی وزیر آموزش وپرورش، خان محمدی معاون عمرانی وزیر ورئیس سازمان نوسازی مدارس کشور،زارع  مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، دکتر شکیب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، وجمعی از مهندسین نوسازی مدارس کشور حضور داشتند.

مجید عبداللهی معاون فنی سازمان نوسازی و توسعه تجهیزات وزارت آموزش و پرورش، اظهار کرد: در نهمین جشنواره تجلیل از مهندسان برتر سازمان نوسازی تلاش بر این است که تفاوت‌هایی در روش‌های گذشته و حال وجود داشته باشد. امسال تلاش شد با تغییر در شیوه‌نامه، موضوع ایده‌های خلاقانه به عنوان بخشی از امتیاز مورد توجه قرار گیرد. ۲۰درصد امتیازات براساس ایده‌های فناورانه و نوآورانه است.

وی ادامه داد: فلسفه و نام گذاری روز مهندس نکته قابل توجه است. نام گذاری روز مهندس یک فرصت برای ارزش گذاری مهندسین بوده و برای انجام این ارزش گذاری پرونده‌ها از ۲۵استان به دست مسئولان جشنواره از ۵۷استان رسید. پرونده‌های رسیده شده از دو قالب مورد بررسی قرار گرفت. برای بخش ایده‌های خالاقانه کمیته ارزیابی انجام شد و از پنج نفر از عزیزان تقدیر و تشکر شد.

در این مراسم از مهندسین اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران تجلیل به عمل امد.

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

 • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
 • کدپستی : 1969754114
 • تلفن های تماس: 88779151
 • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap