fa en
 • کسب رتبه دوم عملکرد سالانه مدیران نوسازی مدارس کشور توسط«عباس زارع» مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

  کسب رتبه دوم عملکرد سالانه مدیران نوسازی مدارس کشور توسط«عباس زارع» مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

 • بررسی پروژه‌های عمرانی نیمه تمام شهرستان های بهارستان ورباط کریم با حضور زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

  بررسی پروژه‌های عمرانی نیمه تمام شهرستان های بهارستان ورباط کریم با حضور زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

 • امضای تفاهم‌نامه مشارکت ساخت مدرسه ۹ کلاسه در شهر تهران، توسط خیر مدرسه ساز عباس ارضی سلطان

  امضای تفاهم‌نامه مشارکت ساخت مدرسه ۹ کلاسه در شهر تهران، توسط خیر مدرسه ساز عباس ارضی سلطان

 • پیام تسلیت مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران به مناسبت شهادت ناباورانه رییس جمهور وهمراهانش

  پیام تسلیت مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران به مناسبت شهادت ناباورانه رییس جمهور وهمراهانش

 • مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران خبر داد: نام‌گذاری یک مدرسه در تهران به نام «شهید جمهور»/ جاودانگی یاد و خاطره شهید دکتر رییسی برای دانش‌آموزان

  مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران خبر داد: نام‌گذاری یک مدرسه در تهران به نام «شهید جمهور»/ جاودانگی یاد و خاطره شهید دکتر رییسی برای دانش‌آموزان

 • برگزاری چهارمین جلسه برنامه ریزی در برگزاری بیست وششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران

  برگزاری چهارمین جلسه برنامه ریزی در برگزاری بیست وششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
فروردين 1403
تبریک«عباس زارع» مدیر کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران به مناسبت بزرگداشت هفته معلم
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، «دکتر عباس زارع» مدیرکل، به مناسبت ۱۲ اردیبهشت ماه وهفته معلم پیام تبریکی صادر کرد.

 

متن پیام به شرح زیر است:

تولید پایدار علم و آموزش نیروهای متخصص، لازمه‌ پیشرفت و آبادانی کشورها است، که این مسئولیت سنگین بر دوش معلمان جامعه نهاده شده است. 

 

مدارس به عنوان اولین حلقه از زنجیره‌ی تولید دانش و معلمان به عنوان مجاهدان خط مقدم این زنجیره، سزاوار ستایش و قدردانی هستند.

 

روز معلم، روز تجلیل از جلوه های عشق و روز عاشقانه ی تجلیل از عزیزانی است که انتشار علم و آگاهی را رسالت خود می دانند.

 

 اینجانب ضمن گرامیداشت مقام والای معلم و یاد و خاطره ی استاد شهید مرتضی مطهری، این روز فرخنده را به تمامی فرهنگیان عزیز، استادان و معلمان، که تمام توان خود را در طبق اخلاص نهاده تا شاهد پیشرفت فرزندان این مرز و بوم باشیم تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

 

امیدوارم با همت والا و تلاش مخلصانه ی معلمان، فرزندانمان را برای اداره ی هر چه بهتر جامعه اسلامی و تحقق آرمان ها و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی آماده سازیم.

 

عباس زارع

مدیر کل

برگزاری دومین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران
منتشرشده در اخبار

 به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، دومین جلسه ستاد برگزاری بیست و پنجمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان تهران با حضور عباس زارع مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران،  اعضای شورای معاونین وسایر اعضای کارگروه‌های اجرایی جشنواره در محل  دفتر مدیر کل برگزار شد..

 دکتر زارع در این جلسه بیان داشت؛ برای اینکه جشنواره ای موفق داشته باشیم،باید از ایده های خلاقانه و نوآوری های  استفاده کنیم و برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم.  
ایشان هدف اصلی دربرگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز را جذب و تکریم خیرین وگسترش فرهنگ مشارکت مردمی در مدرسه سازی  عنوان کرد.
 
در دومین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی بیست و پنجمین  جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران در خصوص موارد ذیل تصمیم گیری وتبادل اندیشه شد.
 
 مشخص کردن محدوده و چهارچوب اصلی جشنواره 
 چگونگی برگزاری جشنواره 
 ابعاد وگستردگی جشنواره 
 تعداد شرکت کنندگان ومدعوین
 بررسی امکانات رفاهی محل (سرویس های بهداشتی ، محل پارک خودرو ، دسترسی آسان و ...) 
 دریافت مجوزهای مربوطه ومکاتبات 
 انتخاب ساختار ودامنه ی جشنواره
 هماهنگی تشکیل جلسات با مجامع خیرین استان تهران
 
 همچنین توصیه هایی در راستای کیفیت برنامه ها و ارج نهادن به شخصیت والای خیرین ارائه شد.
 
گفتنی است بیست و پنجمین  جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران یکم خرداد ماه با حضور مسولان کشوری و استانی و خیرین مدرسه ساز برگزارخواهدشد.
تقدیر مدیر کل از مهندسین معمار، اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران یه مناسبت روز معمار
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران ، به مناسبت بزرگداشت نصیرالدین طوسی وروز معمار، دکتر زارع مدیرکل نوسازی مدارس استان، به همراه شورای معاونین با حضور در دفتر فنی ومعماری این اداره کل حضور یافتند و از مهندسین معمار خانم ها « فاطمه پور صالح, شیما احمدزاده،، معصومه نصرتی، نجمه قربانی » و مهندسین معمار آقایان «علی شیرزاده، احسان پهلوان وامیررضا کاشیها»  با اهدای لوح تقدیر از زحمات و تلاش‌های این عزیزان تشکر و قدردانی کردند.

افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه خیری شاه حسینی با رضامراد صحرایی وزیر محترم آموزش و پرورش در بخش فشافویه شهرستان ری
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران ،یکشنبه ۲اردیبهشت ماه، مدرسه ۱۲کلاسه خیری شاه حسینی در فشافویه استان تهران به بهرهبرداری رسید.

صحرایی وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاح مدرسه خیری شاه حسینی بیان داشت: مدرسه به عنوان مزرعه کشور  است که اگر تربیت نسل آینده به نحو مطلوبی صورت گیرد قطعا جامعه در مسیر پیشرفت و آبادانی قرار می گیرد.
 
صحرایی گفت:اگر این بچه‌ها بانشاط، سالم، قوی، مؤمن، بااخلاق و کارآفرین بار بیایند، جامعه آینده ما سالم، قوی، ماهر، مؤمن، بااخلاق و بانشاط خواهد بود.
 
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فعالیتهای دولت سیزدهم  اذعان کرد: کار مدرسه سازی، یک سنت حسنه متفاوت نسبت به کارهای دیگر است. افتخار دولت سیزدهم این است که  مدرسه سازی را به عنوان یک اولویت مورد توجه قرار داد.
 
صحرایی بیان داشت؛ نزدیک به ۳ سال است که از دولت سیزدهم گذشته و طی این مدت حدود ۷۰۰۰ مدرسه در کشور ساخته شده و این عملکرد نشان‌دهنده این است که دولت مردمی سیزدهم نه فقط به زمان حال، بلکه با آینده نگری به ساختن آینده کشور نیز توجه دارد.
 
صحرایی با بیان اینکه وجه متمایز این اقدام بزرگ در این بین، حضور مردم در قالب مجامع خیری است، افزود: مردم عزیز، خشت خشت این بناها را پایه گذاری کردند و از ما جلو افتادند. بیش از ۵۰ درصد هزینه‌های بسیاری از مدارس سراسر کشور را خیرین پرداخت کردند و آنها نشان دادند چقدر به آینده کشور اعتماد دارند. خیّر از مال و دسترنج خویش هدیه میکند و این کار، کار بسیار نیکویی در وصف خیرین است.
 
وی ادامه داد: در یکی از فرازهای قرآنی آمده که «لَا خَوۡفٌ عَلَیۡهِمۡ وَلَا هُمۡ یَحۡزَنُونَ» به معنی اینکه «آنها خوفی ندارند و نگرانی در وجودشان نیست.» گاهی خبر داریم که خود را به مضیقه میاندازند تا آینده فرزندان کشور را بسازند. دستهای این خیرین عزیز بوسیدنی است و افتخار ما این است که همکار آنها در این اقدام بزرگ هستیم.
 
وزیر آموزش و پرورش با تشکر از خانواده شاه حسینی گفت:  خیّری که این مدرسه را ساخته، یک خیّر نام‌آشنا و دارای خانواده اصیل به معنای خانواده اعلای یک ایرانی، متدین و وطن دوست است، وتاکنون ۳۹مدرسه در کشور ساخته است.
 
مدرسه شاه حسینی به مساحت ۲ هزار و ۲۵۰ متر مربع ۲ سال پیش از سوی خانواده مرحومه شاه حسینی اهدا شد، این مدرسه با یکهزار و ۲۲۹ مترمربع زیربنا،  ۱۳۰ میلیارد ریال هزینه ساخت از سوی این خانواده خیر احداث شده که ۲۰ میلیاردریال نیز برای تجهیز آن هزینه شده است.
 
بخش حسن آباد فشافویه از توابع شهرستان ری با ۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شهرری و در مسیر جاده قدیم تهران - قم قرار دارد و شهرک صنعتی شمس آباد به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه در ۳۵ کیلومتری جاده قدیم قم تهران قرار گرفته و با استقرار یکهزار و ۹۲۷ واحد صنعتی بزرگ و کوچک در خود زمینه اشتغال ۳۷ هزار و ۵۸۰ نفر را فراهم کرده، در بخش فشافویه واقع شده است.
تقدیر معاون استاندار از تلاشهای اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در جهت سازندگی وآبادانی مدارس استان تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، میر محمد غراوی سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار، با اهدای لوح سپاس ازتلاشها ومساعدت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در جهت اهداف نظام فنی و اجرایی در عرصه سازندگی وآبادانی مدارس استان تهران، تقدیر و تشکر کرد.

در متن این تقدیرنامه آمده است:

جناب آقای عباس زارع بیدکی

مدیرکل محترم نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران

با سلام واحترام؛

حیات،عزت وسربلندی ایران عزیزمان ، بی تردید مرهون متخصصانی است که در شکوفایی وبالندگی کشورشان خالصانه وصادقانه گام برداشته وهمواره در هر زمان وهر مکان مایه افتخار ومباهات سرزمینشان هستند.

بدینوسیله تلاش ومساعی ارزشمند جنابعالی در راستای تحقق بخشیدن به اهداف نظام فنی واجرایی کشور را در عرصه سازندگی وآبادانی این مرز وبوم،در سال 1402 ارج می نهیم واز آن صانع متعال توفیق وسربلندیتان را مسئلت داریم.

میر محمد غراوی

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی

برگزاری اولین جلسه شورای هماهنگی و تمهیدات « بیست و پنجمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران»
منتشرشده در اخبار

 به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران ، اولین جلسه ستاد برگزاری بیست و پنجمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران با حضور عباس زارع مدیر کل، اعضای شورای معاونین و سایر اعضای کارگروه‌های اجرایی در محل سالن کنفرانس برگزار شد.

در این نشست در خصوص تاریخ و محل برگزاری جشنواره تکریم خیرین مدرسه ساز استان تهران تصمیم گیری شد.
مدیر کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، در این نشست که چهار شنبه بیست و نهم فروردین  برگزار شد، بیان داشت: جایگاه اداره کل نوسازی مدارس استان تهران در جذب خیرین مطلوب است و یکی از اهداف این جشنواره علاوه بر تکریم خیرین ، باید شروعی جدید در مدرسه سازی و دستاوردی برای ادامه کار در آینده باشد. 
 
دکتر زارع، برنامه ریزی و هماهنگی منسجم اعضای شورای اجرایی را جهت برگزاری مراسمی شایسته و باشکوه‌تر خواستار شد، و جلب رضایت خیرین بزرگوار مدرسه ساز را تاکید کرد.
 
وی اشاره کرد: تاریخ برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران، یکم خردادماه است که امیدواریم طبق سالهای گذشته با برگزاری جشنواره ای در شان خیرین مدرسه ساز، از زحمات ایشان به نحو شایسته قدردانی کنیم.
 
در ادامه این نشست ، اعضای شورای معاونین و اعضای شورای اجرایی به بیان نظرات و پیشنهادات خود در زمینه‌ی وظایف محوله پرداختند.
جلسه بررسی و تسریع در «مولدسازی املاک و دارائی‌های» آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران برگزار شد
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، جلسه بررسی و تسریع در اجرای مولدسازی املاک و دارائی‌هایی مربوط به اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران برگزار شد.

در ایتدای این جلسه گزارشی در خصوص تعداد املاک معرفی شده از سوی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران ارائه و مقرر گردید مواردی که به سازمان خصوصی سازی ارسال شده است تا حصول نتیجه نهایی پیگیری گردد.

عباس زارع مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در ابتدای این جلسه ضمن تشکر از اهتمام همه‌جانبه آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران به موضوع مولدسازی، اظهار کرد: یکی از موضوعات و موارد قانونی که می‌بایست در سال جاری اثربخشی قابل توجهی از حیث تأمین اعتبار برای مدرسه‌سازی داشته باشد، بدون شک موضوع مولدسازی است.

وی افزود: تاکنون تلاش‌هایی به انجام رسیده است ولیکن باید با برنامه‌ریزی و تلاش مضاعف به سمت اجرایی شدن موضوع مولدسازی املاک در حوزه شهرستان‌های تهران برویم.

زارع با ذکر مثالی در خصوص اهمیت و نقش مولدسازی در حوزه فضاهای آموزشی، گفت: یک ملک بلا استفاده در میدان ونک تهران وجود دارد که اکنون در مسیر مولدسازی قرار دارد. براساس محاسباتی که انجام داده‌ایم، با فروش همین ملک می‌توانیم 220 مدرسه در شهرتهران را ساخته، تکمیل و یا مقاوم‌سازی کنیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران همچنین از زحمات و تلاش‌های بی‌دریغ خیرین مدرسه‌ساز تشکر و تصریح کرد: یکی از موضوعات دیگری که خیرین گرانقدر می‌توانند کمک شایانی در حوزه استان تهران داشته باشند، ورود به مقوله مقاوم‌سازی مدارس است که این موضوع می‌تواند به بهسازی و بازسازی مدارس فرسوده تهران کمک شایانی کند.

در این جلسه علی چگنی معاون اجرایی و نظارت، رضا مظلوم ساکی سرپرست معاونت مشارکت‌های مردمی و ابوالفضل شکریان مسئول امور حقوقی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، ذوالفقاری و مصطفایی به ترتیب معاون پشتیبانی و مدیر امور حقوقی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و جعفر شریعتی و مجید پیروزان به ترتیب رئیس و مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهرستان‌های استان تهران حضور داشتند و مطالبی را بیان کردند.

پیام تبریک دکتر زارع مدیر کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی، دکتر عباس زارع، مدیر کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر، پیام تبریکی صادر کرد. متن این پیام به شرح ذیل است:

 
باسمه تعالی
در آستانه‌ی سپیده‌دم عید سعید فطر، عید بندگی و بخشش، در این لحظات فروغ‌بخش که زمزمه‌ی تقوا و نو‌آیینی در دل‌ها همچون نسیم سحرگاهی دل‌انگیز است،خالصانه‌ترین شادباش‌ها و نیک‌خواهی‌ها را تقدیم محضرتان می‌دارم. 
اینجانب ضمن آرزوی، قبولی طاعات و عبادات شما همکاران پرتلاش و خانواده‌های معززتان، حلول ماه شوال و عید فطر را خدمت یکایک شما عزیزان ارجمند تبریک و تهنیت عرض کرده، از خداوند متعال مسئلت دارم به برکت انفاس قدسی این ماه رحمت و برکت، توش و توان پایمردان سخت‌کوش عرصه مدرسه سازی را برای استمرار توفیقات عمرانی  صدچندان کرده، «عزم آنان را در راه تامین فضا و تجهیزات مدارس وفراهم کردن شادی فرزندان این مرزو بوم جزم کند.»
 
و روزهایی سرشار از معنویت، بهروزی و سربلندی را از درگاه ایزد منان مسئلت دارم. و امیدوارم که برکات ماه رمضان همچنان که در دل‌ها نشسته، در اندیشه و عملکرد ما نیز جلوه‌گر باشد.
 
عباس زارع
مدیر کل
انعقاد اولین تفاهم نامه استان تهران در سال جدید، همراه با دیدار نوروزی دکتر زارع مدیر کل با ریاست جامعه خیرین مدرسه ساز کشور
منتشرشده در اخبار

 

 به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران ، عباس زارع مدیر کل ومظلوم ساکی سرپرست معاونت مشارکت های مردمی به مناسبت فرا رسیدن سال نو و تبریک عید نوروز با دکتر قفلی ریاست محترم جامعه خیرین مدرسه ساز کشوردیدار کردند. 

 

در این دیدار اولین تفاهم نامه تکمیل مدرسه خیر ساز در سال جدید، با عنایت به «سال جهش تولید با مشارکت مردم » با مشارکت خیر نیک اندیش جناب آقای غلام حسن رضایی «از جانبازان جنگ تحمیلی» در استان تهران منعقد گردید .

دکتر زارع این موضوع را در ابتدای سال جدید مبارک دانست و آرزوی سالی موفقیت آمیزبرای مدرسه سازی دراستان تهران را از خداوند خواستار شد.

در این تفاهم نامه، مدرسه 12کلاسه در شهرستان اسلامشهر با زیر بنای 1766 متر مربع تکمیل خواهد شد.

این تفاهم نامه با حضور دکتر قفلی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، دکترجعفری مدیر عامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، دکتر زارع مدیر کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، مظلوم ساکی سرپرست معاونت مشارکتهای مردمی، خانم هاشمی دبیر کمیسیون امور اقتصادی ،شریعتی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستانهای استان تهران، پیروزان مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستانهای استان تهران وصالحی عضو شورای مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستانهای استان تهران به امضاء رسید.

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

 • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
 • کدپستی : 1969754114
 • تلفن های تماس: 88779151
 • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap