fa en
 • کسب رتبه دوم عملکرد سالانه مدیران نوسازی مدارس کشور توسط«عباس زارع» مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

  کسب رتبه دوم عملکرد سالانه مدیران نوسازی مدارس کشور توسط«عباس زارع» مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

 • بررسی پروژه‌های عمرانی نیمه تمام شهرستان های بهارستان ورباط کریم با حضور زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

  بررسی پروژه‌های عمرانی نیمه تمام شهرستان های بهارستان ورباط کریم با حضور زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

 • امضای تفاهم‌نامه مشارکت ساخت مدرسه ۹ کلاسه در شهر تهران، توسط خیر مدرسه ساز عباس ارضی سلطان

  امضای تفاهم‌نامه مشارکت ساخت مدرسه ۹ کلاسه در شهر تهران، توسط خیر مدرسه ساز عباس ارضی سلطان

 • پیام تسلیت مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران به مناسبت شهادت ناباورانه رییس جمهور وهمراهانش

  پیام تسلیت مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران به مناسبت شهادت ناباورانه رییس جمهور وهمراهانش

 • مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران خبر داد: نام‌گذاری یک مدرسه در تهران به نام «شهید جمهور»/ جاودانگی یاد و خاطره شهید دکتر رییسی برای دانش‌آموزان

  مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران خبر داد: نام‌گذاری یک مدرسه در تهران به نام «شهید جمهور»/ جاودانگی یاد و خاطره شهید دکتر رییسی برای دانش‌آموزان

 • برگزاری چهارمین جلسه برنامه ریزی در برگزاری بیست وششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران

  برگزاری چهارمین جلسه برنامه ریزی در برگزاری بیست وششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
تیر 1403
آیین خشت گذاری احداث ۱۰ مدرسه ۱۵ کلاسه در مناطق ۱۷و۱۸شهر تهران
منتشرشده در اخبار

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی,توسعه وتجهیز مدارس استان تهران؛ آیین خشت گذاری ۱۰ مدرسه ۱۵ کلاسه «مصوب سفر ریاست جمهوری شهید» در مناطق ۱۷و۱۸ شهر تهران برگزار شد.
 
ابن مراسم با حضور رضا مرادصحرایی وزیر آموزش وپرورش، خانمحمدی رئیس سازمان نوسازی مدارس کل کشور، زارع مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان تهران، کریمیان مدیر کل آموزش وپرورش شهر تهران و جمعی از مسئولان استانی و منطقه ای برگزار شد.
 
 این مراسم روز شنبه ۳۰تیرماه در محل احداث مدرسه ای که مزین به نام «شهید جمهور » می‌شود صورت گرفت.
 
 ۱۰ مدرسه مذکور با ۱۵ کلاس درس «مصوب سفر ریاست جمهوری شهید» در مناطق ۱۷و۱۸ شهر تهران احداث و تا آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۴ تکمیل و به بهره برداری می رسد.
 
صحرایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شهید جمهور برای امید دادن به مردم کوشید، گفت: شهید رئیسی در تمام مدت کوتاه مدیریت خود، الگویی جدید از حکمرانی ملت، امت و امامت را ارائه کرد. 
 
صحرایی اظهار کرد: شهید جمهور خوب می‌دانست که هیچ حکمرانی بدون مردم به توفیق نمی‌رسد و اگر توفیقی بدست می‌آید با مردم بدست می‌آید. مردم دیدند در سه سال می‌شود به اندازه دو دولت کار کرد.
 
وزیر آموزش و پرورش بیان داشت ؛ شهید جمهور خودش را برای مردم وقف کرد و خط قرمزی جز خداوند و مردم نداشت.
 
در حاشیه این مراسم زارع مدیر کل نوسازی ، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران برتکمیل و بهره برداری از ۱۰ مدرسه مناطق ۱۷و۱۸شهر تهران تا آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۴ خبر داد.
نهضت بهسازی و شاداب سازی صدو ده هژار کلاس درس مناطق کم برخوردار در طرح شهید عجمیان
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، آیین افتتاح دومین مرحله طرح شهید سید روح اله عجمیان با عنوان« نهضت ملی بهسازی و شاداب‌سازی مدارس مناطق کم برخوردار» شنبه ۳۰ تیرماه در هنرستان علی تقی غیاثی منطقه ۱۸شهر تهران اجرا شد.

این مراسم با حضور رضا مرادصحرایی وزیر آموزش و پرورش، حمیدرضا خان محمدی رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، زارع مدیر کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران ،کریمیان مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران، ضرغام پرنیان دبیر قرارگاه عدالت تربیتی وزارت آموزش و پرورش و خانواده شهید حسین امیر عبدالهیان برگزارشد.

رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم اظهار داشت: طرح شهید عجمیان یک طرح خلاقانه است که در این طرح باید از ظرفیت های موجود استفاده کنیم .
صحرایی بیان کرد ؛ طرح شهید عجمیان نمونه ای از کار جهادی و تربیتی است و این طرح نه تنها کار عمرانی نیست بلکه یک الگوی تربیتی است. 
وزیر آموزش و پرورش افزود: یکی از  امتیازات  طرح شهید عجمیان این است که در مناطق محروم و مستعد اجرا می‌شود و دیگر اینکه دانش آموزان در این طرح حضور دارند. حضور ۱۷ هزار گروه جهادی سرمایه ای است که نشان‌دهنده استفاده از ظرفیت های  مردمی است. 
وزیر آموزش و پرورش گفت: این دولت به نام کار، امید و مهارت نامگذاری شده است. واقعیات این است که بودجه ، امکانات یکی از دلایل پیشرفت است نه عامل پیشرفت. 
در این راستا باید ظرفیت ها و نقاط ضعف در نظر گرفته و براین اساس برنامه ریزی کنیم. 
صحرایی عنوان کرد: غیر ممکن ها با انسجام، اتحاد درونی و کار جهادی ممکن می شود و ما نشان دادیم که می توانیم غیر ممکن ها را ممکن کنیم.
در ادامه این مراسم حمیدرضا خانمحمدی رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار کرد: شاداب سازی و بهسازی در قالب طرح شهید عجمیان از جنس الگویی باید مورد توجه قرار گیرد و این طرح الگویی برای حل مسأله است. در تابستان امسال بهسازی و شاداب سازی ۸۰ هزار کلاس درس هدف گذاری شده است.
وی ادامه داد: در سند تحول بنیادین چند هدف تربیتی مشخص شده است، در طرح شهید عجمیان دانش آموزان حضور دارند و در راستای اهداف سند تحول بنیادین ، طرح شهید عجمیان ابر فرایند تربیتی است. در عید نوروز و در استان سیستان و بلوچستان و مناطق سیلزده گروه های جهادی در حال فعالیت بوده و نام این شهید همه جازنده نگه داشتند.
وی با تأکید بر اینکه این طرح یک رویکرد تربیتی است و صرفا عمرانی نیست، گفت: گرچه ثمرات این خودسازی معنوی و تربیتی منتهی به بهسازی و شاداب سازی مدارس می‌شود اما هدف اصلی به میدان آوردن معلمان و دانش آموزان برای ایجاد یک جریان تربیتی اثربخش است.
 شایان ذکر است؛ هدف از اجرای طرح شهید عجمیان بهسازی تجهیزات معیوب و غیر قابل استفاده در مدارس و بازگشت به چرخه فعالیت های مدرسه و شاداب سازی فضای مدارس برای انتقال روحیه شادی و نشاط به دانش آموزان و معلمان می‌باشد که تابستان سال جاری با همکاری اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران دومین مرحله این طرح همزمان با سراسر کشور در منطقه ۱۸ تهران انجام شد.
 در طرح بهسازی و نوسازی شهید عجمیان رشد و ارتقا سطح معرفت، و مشارکت دانش آموزان در بستر فعالیت‌های جهادی عام المنفعه و توسعه و تعمیق تفکر جهادی و ترویج روحیه تعامل و همکاری برای حل و فصل مسائل مدارس توسط خود دانش آموزان و تقویت روحیه دغدغه مندی در آنها از دیگر اهداف این طرح است.
تعمیرات میز و نیمکت و درب و تخته کلاس ها، رنگ آمیزی دیوارها و محوطه مدرسه، ترسیم دیوارنگاره ها با شعار های تربیتی، زیباسازی و شاداب سازی نمازخانه های مدارس به عنوان یکی از موقعیت‌های مهم تربیتی در مدرسه، ایجاد حیاطی پویا و با نشاط برای زنگ های تفریح و زنگ ورزش، مرمت جزیی عایق سقف ها و تعمیر و بهسازی سرویس های بهداشتی را از جمله فعالیت های این طرح می‌باشد.
بازدید مدیر کل از روند پیشرفت فیزیکی مدارس تحویلی مهرماه مناطق ۷و۸ شهر تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، عباس زارع مدیر کل به همراه چگنی معاون نظارت واجرایی، مظلوم ساکی معاون مشارکت‌های مردمی، زینتی سرناظر وناظران پروژه مناطق ۷و۸ شهر تهران، با حضور در پروژه های در حال ساخت و مدارس نیمه تمام، در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته این مناطق در راستای نوسازی ورصد پیشرفت فیزیکی مدارس قرار گرفتند.

 

در این بازدید که با هدف پیگیری پروژه‌های عمرانی تحویلی مهرماه  سال جاری در مناطق ۷ و۸ شهر تهران صورت گرفت، از مدارس توحید، عترت، مسلم، امام سجاد (ع)، راه حق، نورعلی خیری، دکتر ادیب طوسی یا محسن آزادی، سراییان، مظلوم وجهاد   بازدید به عمل آوردند وپیشرفت هر کدام از این پروژه‌ها را مورد ارزیابی قرار دادند.

 

لازم به ذکر است که در این بازدید، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران ضمن نیازسنجی‌ ورصد پیشرفت هر پروژه، دستورات لازم  جهت بهره‌برداری در مهر ماه سال جاری را صادر کرد.

بازدید خان محمدی معاون عمرانی وزیر ورییس سازمان نوسازی مدارس کشور از مدارس شهرستان های رباط کریم و اسلامشهر
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، در سفر یک روزه حمیدرضا خان محمدی، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به شهرستانهای اسلامشهر و رباط کریم از مدارس در دست ساخت این شهرستانها بازدید به عمل آورد.

 
در این سفر یک روزه که با همراهی زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران انجام شد، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش از نزدیک در جریان روند ساخت و ساز مدارس و طرح های نوسازی مدارس این شهر که جزو «مصوبات سفر رییس جمهور شهید» بود، قرار گرفت و دستورات لازم را صادر کرد.
 
معاون وزیر آموزش و پرورش در این بازدیدها مقرر کرد، مدارس مذکور با حدود ۵۰ کلاس درس با اولویت تحویل در مهرماه در اختیار دانش آموزان شهرستان قرار بگیرد.
 
 خان محمدی در این بازدید افزود، به امید خدا تعداد زیادی از مدارس برای مهر ماه سال‌جاری آماده تحویل به دانش آموزان عزیز قرار خواهد گرفت.
توافق نامه ساخت مجموعه فرهنگی و یک باب نمازخانه به نام حضرت زینب (س) در شهرستان پاکدشت
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، یکشنبه ۱۷تیرماه همزمان با اولین روز ماه محرم، توافق نامه ساخت مجموعه فرهنگی ویک باب نمازخانه به نام حضرت زینب (س) در دفتر مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران به امضاء رسید.

بر این اساس مقرر شد؛ مجتمع فرهنگی و نمازخانه در شهرستان پاکدشت در مدت زمان یک سال با هدف فراهم کردن امکانات مناسب فرهنگی و مذهبی جهت استفاده دانش آموزان شهرستان پاکدشت ایجاد شود.


خیر نیک اندیش حاج آقا ناصری پور جهت ساخت این مجتمع فرهنگی ونمازخانه اعتباری صد در صدی را تامین خواهد کرد.

اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران متعهد شد، زیرساخت‌های مورد نیاز را فراهم وعملیات اجرایی این پروژه را تا مرحله نظارت، تکمیل و  بهره برداری  را برعهده گیرد.


این تفاهم‌نامه با حضور زارع مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، شریعتی رییس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان های استان تهران،حسنی  رییس آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت، چگنی معاون اجرایی و نظارت، مظلوم ساکی معاون مشارکت‌های مردمی و نصیری رییس مجمع خیرین مدرسه ساز پاکدشت به امضاء رسید

پیام تسلیت دکتر خان‌محمدی معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به مناسبت درگذشت " مهندس حسین شمشیری" مهندس ناظر اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران
منتشرشده در اخبار

إِنَّـا لِـلَّـهِ وَ إِنَّـا إِلَـیْـهِ رَاجِـعُـونَ

کـلُّ مَـنْ عَـلـیـهـا فَـان وَ یـبـقَـی وَجْـهُ رَبَّـک ذوالـجـلالِ والاکـرامِ             

 

خانواده محترم جناب آقای مهندس حسین شمشیری

 

با سلام و احترام

مشیت الهی بر این تعلق گرفته کـه بهار فرحناک زندگی را خزانی ماتم زده بـه انتظار بنشیند و این بارزترین تفسیر فلسفه آفرینش در فراخنای بی کران هستی و یگانه راز جاودانگی اوست.

درگذشت جناب آقای "مهندس حسین شمشیری" از همکاران ساعی و پرتلاش اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران را به خانواده محترم، همکاران و سایر بستگان معزز ایشان تسلیت عرض می‌نمایم.

تلاش و کوشش‌های جهادی آن همکار معزز در جهت توسعه فضاهای آموزشی و ایجاد بسترهای مناسب برای آینده‌سازان میهن عزیزمان بر کسی پوشیده نیست و قطعا با اولیاء الهی محشور خواهند شد.

از خداوند متعال برای آن فقید سعید غفران الهی، علو درجات و حشر با ائمه معصومین و برای عموم مصیبت دیدگان، صبر و اجر جزیل مسئلت می‌کنیم.

 

 

حمیدرضا خان‌محمدی

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور

 

پیام تسلیت عباس زارع مدیرکل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران به مناسبت آسمانی شدن "مهندس حسین شمشیری"؛ مهندس ناظر اداره کل
منتشرشده در اخبار

هوالباقی

فرصت شمار صحبت کز این دوراهه منزل                  چون بگذریم دیگر نتوان به هم رسیدن

 

خانواده محترم شمشیری

خبر ناگهانی و بسیار اندوه‌بار آسمانی شدن، همکار و دوست عزیزمان، ناظر دقیق، صاحب‌نظر و خوش‌فکر اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران؛ یاور صبور و مهربان جناب آقای "مهندس حسین شمشیری"؛ قلبمان را فشرد و زخمی عمیق و تا همیشه تازه بر روحمان گذاشت.

پایان زندگانی درخشان این همکار همراه و یار شاطر، آغاز غم جانسوز دلتنگی در فقدان ایشان است و باور داریم اندوه ما اگر همتای غم شما نباشد کم‌تر نیست.

تلاش‌ها، کوشش‌ها و زحمات مهندس حسین شمشیری در احداث فضاهای آموزشی باعث شور و شادی کودکان و نوجوانان بسیاری شده بود که احساس رضایت آنها تسلی خاطر شما بازماندگان خواهد بود.

ایمان داریم روح بزرگ ایشان در آغوش امن خدای مهربان‌، غرق در نور و رحمت، آرمیده لکن برای شما در تحمل این آزمون الهی صبری جمیل خواستاریم.

عباس زارع بیدکی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران

آیین بهره برداری مدرسه خیری پرویز کلباسی شهرستان ملارد استان تهران، همزمان با افتتاح ۹۵۰ مدرسه در سراسر کشور
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، همزمان با همایش ملی تکریم خیرین مدرسه‌سازکشوری، آیین تحویل همزمان ۹۵۰ کلاس درس در سراسر کشور با حضور صحرایی وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت.

بیست‌وششمین جشنواره ملی تکریم خیرین مدرسه‌ساز کشور صبح امروز با حضور سرپرست ریاست‌جمهوری، وزیر آموزش و پرورش، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و حدود ۹۰۰ خیر مدرسه‌ساز در سالن اجلاس سران برگزار شد.
این مراسم با پخش زنده افتتاح همزمان ۹۵۰ مدرسه در سراسر کشور در سالن اجلاس سران صورت گرفت.
 
مدرسه خیر ساز دکتر پرویز کلباسی در شهرستان ملارد استان تهران جزو مدارسی بود که در این مراسم به بهره‌برداری رسید.
 
 
رضامراد صحرایی پیش از این اعلام  وعده داده بود که نقطه هدف‌گذاری وزارت آموزش و پرورش در‌ چله شهید جمهور تحویل ۹۵۰ کلاس درس خواهد بود.
 
وعده‌ای که امروز محقق شد و همزمان با برگزاری این جشنواره ملی، از سوی سرپرست ریاست‌جمهوری و وزیر آموزش و پرورش و ارتباط تصویری با ۷ استان کشور افتتاح و تحویل دانش‌‌آموزان شد.
 
مدرسه خیر ساز پرویز کلباسی، دارای ۹ کلاس درس با زیر بنای ۱۱۷۵مترمربع با زمینی به مساحت ۳۳۵۵متر مربع دارای امکانات نمازخانه،کتابخانه وسالن چند منظوره میباشد.
 
 
 مراسم بهره‌برداری مدرسه پرویز کلباسی شهرستان ملارد با حضور مهندس چگنی معاون اجرایی و نظارت نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، سرناظر وناظران پروژه وتیموری راد مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملارد اجرا شد. 

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

 • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
 • کدپستی : 1969754114
 • تلفن های تماس: 88779151
 • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap