fa en
14 دی 1400 مشاهده 24 زمان

بسم الله الرحمن الرحیم

 
انا لله و انا الیه راجعون
 
با نهایت اندوه و تاثر درگذشت خیر نیک اندیش مدرسه ساز زنده یاد سید هادی موجانی رئیس فقید مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان های استان تهران که خیری بزرگوار در عرصه مدرسه سازی و توسعه فضاهای آموزشی در سطح استان تهران بودند را از طرف اینجانب، معاونین و کلیه همکاران اداره کل نوسازی مدارس استان تهران به خانواده محترم آن زنده یاد و همه اعضای جامعه خیرین مدرسه ساز تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر از درگاه احدیت مسئلت دارم.
ادامه مطلب...
22 تیر 1400 مشاهده 323 زمان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران معاونین عمرانی و آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش امروز دوشنبه ۲۱ تیر ماه از مجتمع تازه تاسیس هیئت امنایی حیات طیبه منطقه ۱۰ تهران بازدید کردند. در این بازدید سرکار خانم حکیم زاده، رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور، حسین پور مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران، ارغوانی رئیس آموزش و پرورش منطقه ۱۰  و فروتن مدیر مجتمع نیز حضور داشتند.

این مجتمع که سوم خرداد ماه امسال همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر افتتاح گردیده، واقع در منطقه ۱۰ آموزش و پرورش شهر تهران و بازیربنای ۱۳۵۰۰مترمربع می باشد.
مجتمع حیات طیبه دارای ۵۲ کلاس درس، یک کارگاه، ۲۳ فضای اداری، ۷ آزمایشگاه، ۲ نمازخانه، یک سالن ورزشی و کتابخانه ای مجهز می باشد.
معاون آموزش ابتدایی در خلال این بازدید در اهمیت احداث مجتمع های آموزشی گفت: فضای فیزیکی می تواند تاثیر بسزایی در کلیه فرایند های تعلیم و تربیت داشته باشد. فضا می تواند یک عامل مشوق یا بازدارنده برای یادگیری،مهارت های ارتباطی، اجتماعی و تربیتی باشد.
معاون عمرانی وزیر با تاکید بر تجهیز مجتمع مذکور همانند فضاهای دانشگاهی از سرکار خانم حکیم زاده جهت افتتاح مجتمع های مشابه در استانهای اردبیل، کرمان، مازندران و گلستان دعوت نمودند.
ادامه مطلب...
02 تیر 1400 مشاهده 277 زمان

ظهر امروز چهارشنبه دوم تیر ماه با حضور مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز  مدارس استان تهران، معاون اجرایی،سرناظرین و ناظرین اداره کل  از مدارس در حال ساخت منطقه ۱۸ آموزش و پرورش بازدید به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و‌تجهیز مدارس استان تهران در این بازدید مهندس حسین پور از روند اجرایی پروژه های خیری- مشارکتی این منطقه بازدید بعمل آوردند.
ایشان از مدارس خیرساز:
۱- زنده یاد عسگری شیرازی 
۲-کبیری 
بازدید بعمل نمودند.
ادامه مطلب...
25 خرداد 1400 مشاهده 286 زمان

صبح امروز سه شنبه ۲۴ خرداد ماه با حضور مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز  مدارس استان تهران، معاون اجرایی،سرناظرین و ناظرین اداره کل ، مدیریت آموزش و پرورش منطقه ۱۷ شهر تهران جناب اقای نوبخت و خیرمدرسه ساز جناب آقای دکتر اسدی لاری  از مدارس در حال ساخت منطقه ۱۷ آموزش و پرورش بازدید به عمل آمد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و‌تجهیز مدارس استان تهران در این بازدید مهندس حسین پور از روند اجرایی پروژه های خیری- مشارکتی این منطقه بازدید نمودند.
 
ایشان از مدارس خیرساز:
۹ کلاسه زنده یاد محمد حسین اسدی لاری
 
۹ کلاسه زنده یاد زینب اسدی لاری 
 
۱۲ کلاسه طرح یاران 
 
بازدید بعمل آوردند.
ادامه مطلب...
11 خرداد 1400 مشاهده 248 زمان

صبح امروز سه شنبه ۱۱ خرداد ماه با حضور مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز  مدارس استان تهران، معاون اجرایی،سرناظرین و ناظرین اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش منطقه ۸  شهر تهران سرکار خانم‌مینو زمان از مدارس در حال ساخت منطقه ۸ آموزش و پرورش بازدید به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و‌تجهیز مدارس استان تهران در این بازدید مهندس حسین پور از روند اجرایی پروژه های خیری- مشارکتی و دولتی این منطقه بازدید نمودند.
ایشان از مدارس :
 بهار( خیری خانم بختیاری) 
میثم (خیری دکتر سعیدی)
خیری سیاوش زرازوند شماره ۴
عترت، نورعلی امیری، راه حق، مولود، حضرت زینب و سالن ورزشی شهید نیکوکار بازدید
 بعمل آوردند.
ادامه مطلب...
09 خرداد 1400 مشاهده 241 زمان

 صبح امروز یکشنبه ۹ خرداد ماه با حضور مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز  مدارس استان تهران، معاون اجرایی،سرناظرین و ناظرین اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش منطقه ۶  شهر تهران از مدارس در حال ساخت منطقه ۶ آموزش و پرورش بازدید به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و‌تجهیز مدارس استان تهران در این بازدید مهندس حسین پور از روند اجرایی پروژه های خیری- مشارکتی و دولتی این منطقه بازدید نمودند.
ایشان از موزه مدرسه دبیرستان ماندگار البرز  و همچنین از مدرسه خیری- مشارکتی قادری بازدید 
 بعمل آورده و در جلسه ای که با حضور مدیریت محترم آموزش و پرورش منطقه ۶ برگزار گردید از مشکلات فضاهای آموزشی منطقه مطلع و دستور مرتفع نمودن آنها را صادر نمودند.
ادامه مطلب...
05 خرداد 1400 مشاهده 318 زمان

صبح امروز چهارشنبه ۵ خرداد ماه با حضور مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز  مدارس استان تهران، معاون اجرایی،سرناظرین و ناظرین اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش و معاونت پشتیبانی منطقه ۵ شهر تهران از مدارس در حال ساخت منطقه ۵  آموزش و پرورش بازدید به عمل آمد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و‌تجهیز مدارس استان تهران در این بازدید مهندس حسین پور از روند اجرایی پروژه های خیرساز، مشارکتی و دولتی این منطقه بازدید نمودند.
ایشان در این بازدید از مدارس خیری مشارکتی و دولتی:
۱-توسعه مدرسه رازی با زیربنای ۶۴۰ متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۷۰٪
۲-مدرسه خیری زنده یاد خرسندنیا
با زیربنای ۱۳۵۰ متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۹۴٪
۳-مدرسه خیری پیام -مداحی با زیربنای ۱۲۵۰ مترمربع با پیشرفت فیزیکی ۹۴٪
۴-مدرسه خیری -مشارکتی بانو معتمدی با زیربنای ۲۳۰۰ متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۸۰٪
۵-مدرسه خیری -مشارکتی یکرنگ با زیربنای ۲۳۰۰مترمربع با پیشرفت ۸۰٪
۶-مقاوم سازی مدرسه ابوذر با زیربنای ۲۷۰۰مترمربع با پیشرفت فیزیکی ۷۵٪
۷-مدرسه شهید باقری
بازدید بعمل آورده و ابراز امیدواری کردند مدارس فوق طی دو مرحله در تیرماه و شهریور ماه آماده تحویل به اموزش و پرورش منطقه ۵ گردد.
ادامه مطلب...
04 خرداد 1400 مشاهده 185 زمان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان تهران علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش ، تحقیقات و‌فتاوری مجلس شورای اسلامی  در آیین افتتاح مجتمع دکتر نصیری در منطقه 10 شهر تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس گفت مدرسه محل تربیت کسانی است که حماسه آفریدند وخرمشهر را آزاد کردند.

وی با اشاره به جایگاه بالای علمی ایران در جهان گفت: طبق اعلام مجله نیوساینتیست ایران در ۳۰ سال گذشته به اندازه سیصد سال رشد علمی داشته و دیگر کشوری جهان سومی محسوب نمیشودو چنانچه مانع تراشی نشود در آینده نیز شاهد رشد علمی خوبی در کشور خواهیم بود.
ادامه مطلب...
03 خرداد 1400 مشاهده 176 زمان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس شهر تهران مهراله رخشانی مهر معاون عمرانی وزیر و رئیس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور در آیین افتتاح مجتمع آموزشی و پرورشی دکتر نصیری در منطقه 10 تهران با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر ، اجرای پروژه مجتمع آموزشی دکتر نصیری در منطقه ۱۰ شهر تهران را یکی از افتخارات نظام تعلیم و تربیت و مبتنی بر سند تحول بنیادین برشمرد که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده است.وی افزود : در این سالها سیاست آموزش و‌پرورش توسعه فضاهای آموزشی و پرورشی بوده و اعتبارات عمرانی در این خصوص نیز ۱۰ برابر و سهم اعتبارات به بیش از ۷ درصد افزایش داشته.رخشانی مهر در ادامه افزود: در سند تحول برای تحول نظام آموزشی چرخشهایی دیده شده و سند ما را به سمت ساخت مجتمع های آموزشی سوق داده و از ما خواسته که مدارس حیات طیبه و بزرگ بسازیم و در یک بازه زمانی آنها را جایگزین مدارس کوچک کنیم . وی در توضیح این مطلب افزود: در مجتمع های آموزشی به دلیل امکان مدیریت یکپارچه بر کل فرایند تعلیم و‌تربیت عدالت آموزشی محقق خواهد شد و امکان استفاده از فضای آموزشی بیشتر و بهتر فراهم خواهد شد.

رخشانی مهر ادامه داد: در چنین مدارسی با توجه به بکار گیری نیروهای بانجربه تر کیفیت آموزشی نیز ارتقا یافته و دانش آموزان نیز می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و توانایی خود را در جامعه بالا ببرند.
رئیس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور  با اشاره به کاهش زمان ساخت واحدهای آموزشی از ۹ سال به ۳ سال اظهار داشت: سیاست تکمیل پروژه های نیمه تمام آموزشی سیاستی هوشمندانه بوده و لذا این مجتمع آموزشی تحول بزرگی در عرصه مدرسه سازی کشور خواهد بود. 
وی افزود: در سال ۹۶ تعداد مدارس حیات طیبه ۴۳ پروژه بوده که تا امروز تعداد ۳۵ پروژه تحویل و افتتاح گردیده و ۵ پروژه باقیمانده تا پایان دولت دوازدهم و ۳ پروژه باقیمانده دیگر تا پایان سال جاری تکمیل و تحویل خواهند شد.
ادامه مطلب...
03 خرداد 1400 مشاهده 187 زمان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، وزیر آموزش و‌ پرورش در آیین افتتاح مجتمع دکتر نصیری در منطقه 10 شهر تهران ضمن گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر، سالروز فتح خرمشهر را مبین فرهنگ مقاومت، ایثار، شهادت و‌ پیروزی خون بر شمشیر و اراده ای محکم برای تحقق وعده الهی دانست.

وی افزود روزها با رویدادها متمایز میشوند و برخی از این رویدادها همانند سوم خرداد در تاریخ یک ملت جاودانه می شوند. 
حاجی میرزایی در ادامه در خصوص ساخت و نوسازی مدارس افزود: طی سالهای ۹۲ تا ۱۴۰۰ هر روز  ۲۸  کلاس به بهره برداری رسیده، اعتبارات نوسازی ده برابر و منابع عمرانی ۴ برابر و مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی نیز ۵ برابر شده که این بیانگر درک جامعه از ضرورت امر مدرسه سازی است.
حاجی میرزایی با اشاره به نزدیک شدن ایام باشکوه انتخابات در کشور بیان داشت: اشخاصی که از سوی شورای محترم‌نگهبان‌انتخاب‌می شوند باید بگویند چه درکی از مدرسه دارند. 
وزیر آموزش و پرورش مدرسه را کانون زندگی و‌بالندگی خواند و گفت: بسیاری از مسائل و مشکلات امروز ما در مدرسه سامان پیدا میکند. 
وی با اشاره به اینکه کلام مخلوق خداوند است و در کلام انسانها مجتمع و متحد می شوند اظهارداشت: مدرسه است که می آموزد از کلام چگونه بهره بگیریم ؛همانگونه که امام خمینی (ره) با کلام جمعیت را متحد و انقلاب را سازمان داد و در عمق جان انسانها نفوذ کرد.
وزیر آموزش و پرورش ساخت مدرسه را شکل گیری زندگی و بنا نهادن هویت و فرهنگ عنوان و اظهار امیدواری کرد، تمام کسانیکه می خواهند در معرض رای ملت قرار بگیرند مسابقه ای بین خود بگذارند و دیدگاه هایشان را در برابر مدرسه آینده، نظام تعلیم و تربیت و نظام فرهنگ آشکارتر کنند.
حاجی میرزایی در ادامه با اشاره به اینکه معلمان در سالی که گذشت روزهای سختی را تجربه کردند گفت: معلمان اصلی ترین عاملی هستند که به این فرایند باشکوه رونق میدهند و این مسیر نورانی را هدایت میکنند و باید قدردان زحماتشان هستم.
وی در خاتمه در خصوص نوسازی و بهسازی مدارس و ایجاد مجتمع های آموزشی گفت: آینده آموزش و پرورش بر اساس سند تحول به سمت شکل دادن به چنین جایگاه هایی است و با گسترش آنها علاوه بر صرفه اقتصادی و کاهش هزینه ها بلوغ اجتماعی و فرهنگی نیز ایجاد خواهد شد.
ادامه مطلب...
صفحه1 از9

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

  • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
  • کدپستی : 1969754114
  • تلفن های تماس: 88779510- 88779511-88786841-88786842
  • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap