fa en
24 مرداد 1402 خواندن 93 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس  استان تهران،باحضور دکتر ناصر قفلی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور،تفاهم نامه ساخت یک مدرسه ۸ کلاسه باحضور خیر نیک اندیش «مهندس باقر نادری تبریزی »در محل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور به امضا رسید.

 
این تفاهم نامه در حضور آقایان؛ دکتر ناصر قفلی رئیس و جعفری مدیر عامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ، خیر ارجمند باقر نادری تبریزی،مجید پیروزان مدیرعامل مجمع خیرین شهرستان های استان تهران واحمد حبیبی معاون مشارکت‌های نوسازی مدارس استان تهران امضا شد.
 
شهرستان پاکدشت  به دلیل نزدیکی به پایتخت و پوشش دادن به شهرستان‌های اطراف تهران، از نرخ مهاجرت زیادی برخوردار است و علاوه بر هموطنان ایرانی، تعداد زیادی از اتباع را نیز در خود جای داده است.
 
پاکدشت با بیش از ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است واداره کل نوسازی مدارس با کمک خیرین نیک اندیش تلاش می‌ کند تا مشکلات این بخش مهم برطرف شود.
لازم به ذکر است که 6 مدرسه در پاکدشت توسط خیرین ساخته شده است که تا مهرماه سال جاری به بهره برداری خواهدرسید.
مهندس باقر نادری تبریزی  خیر نیک اندیش مدرسه ساز در این جلسه تصریح کرد: خداوند سرمایه ای به بنده عطا کرده که ترجیح دادم آن را به اسم وراثم مدرسه ای بنا کنم تا ضمن اشاعه فرهنگ مدرسه سازی قدمی برای دانش آموزان سرزمینم بردارم.
 
شایان ذکر است :مدرسه مذکور به اسم «زنده یاد بانو فاطمه سادات حسینی ایزدی»توسط وراث ساخته و تجهیز خواهد شد . این مدرسه در مقطع ابتدایی دخترانه در شهرستان پاکدشت روستای فیلستان  ساخته  و تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.
گفتنی است : این دومین مدرسه خیر نیک اندیش«مهندس باقر نادری تبریزی »است که به دانش آموزان اهدا  میشود.
ادامه مطلب...
06 خرداد 1402 خواندن 155 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران تفاهم‌نامه ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه، توسط آقای بهمنی خیر مدرسه سازدر شهرستان قرچک امضاء شد.

این تفاهم نامه با حضورخانواده خیرنیک اندیش ( آقای بهمنی و فرزند گرامی ) ونمایندگان اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز وسرکار خانم باقری پورنماینده مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی استان تهران جهت ساخت مدرسه دوازده کلاسه برگزار شد.

 آقای بهمنی تازگی به جمع اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان قرچک پیوسته است.

ادامه مطلب...
11 ارديبهشت 1402 خواندن 175 دفعه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه وتجهیزمدارس استان تهران، انعقاد تفاهم نامه مدرسه ۸ کلاسه در شهرستان ملارد" صفادشت" امضا شد .

ساخت مدرسه ۸ کلاسه به همت خیر نیک اندیش «جناب آقای کیومرث اسدی »در شهرستان ملارد بخش صفادشت به امضا رسید.

این مدرسه با زیر بنای ۱۵۰۰ متر مربع در شهرستان ملارد بخش صفادشت خیابان پیام جنب مدرسه برکت رضوی می باشد که پس از بهره برداری در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

ادامه مطلب...
29 فروردين 1402 خواندن 217 دفعه

بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران در روز دوشنبه 28 فروردین ماه 1402 با هدف تکریم شایسته خیرین مدرسه ساز و گسترش فرهنگ مشارکت عمومی و با تاکید بر استمرار این حرکت مهم فرهنگی، در محل مرکز نمایشگاه های بین المللی (ایران مال) برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، ، بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران در روز دوشنبه 28 فروردین ماه 1402 با هدف تکریم شایسته خیرین مدرسه ساز و گسترش فرهنگ مشارکت عمومی و با تاکید بر استمرار این حرکت مهم فرهنگی، در محل مرکز نمایشگاه های بین المللی (ایران مال) برگزار شد.

این مراسم با حضور1000 خیر مدرسه ساز استان تهران، محسن منصوری معاون اجرایی وتوسعه ریاست جمهوری وسرپرست نهاد ریاست جمهوری، رضا مراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، حمید رضا خان محمدی معاون عمرانی وزیرورییس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور، عباس زارع مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان تهران، ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران ، مسعود بهرامی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،علی رضا کریمیان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، ازوجی رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان تهران، مهندس سید محمد رضا جعفری مدیر عامل جامعه ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی وسایر مسئولین برگزار شد.

عباس زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران ضمن خوش آمد گویی به خیرین نیک اندیش مدرسه ساز، از تعامل وهمراهی این بزرگواران با مجموعه اداره کل نوسازی مدارس استان تهران در سال گذشته تشکر وقدردانی نمودند. ایشان بیان داشت در سال جاری ساخت تعداد 93 پروژه آموزشی جدید را در دستور کار قرار داده ایم که به امید خدا در مهر ماه سال جاری با کمک خیرین بزرگواربه بهره برداری خواهند رسید.  

رضامراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آینده هر کشوری از وضعیت امروز آموزش و پرورش آن مشخص می‌شود نقش خیرین در اینجا ستودنی است، وی بیان داشت: مدرسه جایی است که تحول در آن رخ می‌دهد. خیرین می‌توانند در تحول مدرسه نیز نقش کلیدی داشته باشند.

سرپرست وزارت آموزش وپرورش در سخنانی افزود: ما مدرسه را فراموش کردیم، در حالی که محور تحول، مدرسه و ستون تحول، معلم است. امیدواریم با دست خیر شما مدارس ما آباد شود و نقش خود را در این مسیر در کنار شما ایفا کنیم. وی بر تکمیل پروژه های نیمه تمام خیری تاکید کرد و گفت: مدیری که بخواهد تابلو واسم مدرسه خیرساز را عوض کند، پیش از تغییر تابلو، خودش عزل خواهد شد.

صحرایی در پایان با اشاره به قولی که رییس جمهوری ایران اسلامی در رابطه با همراهی با خیرین مدرسه وعده داده بودند، گفت: فرمایش و دستور ریاست محترم جمهوری برای ما اولویت دارد و ایشان سلام ویژه‌ خود را ابلاغ کردند تا به شما عزیزان برسانیم. ما در کنار شما عزیزان هستیم، وظیفه ما افتخار به این خاک و این پرچم است و ان‌شالله همواره در کنار خیرین مدرسه‌ساز عزیز خواهیم بود.Top of Form

در این مراسم، حمیدرضا خان محمدی، معاون عمرانی وزیر رییس سازمان نوسازی مدارس کشور اظهار داشت:خیرین بازوی توانمند نوسازی مدارس کشور در ساخت مدارس هستند. ایشان خبر داد قرار است مهرماه سال جاری ده هزار کلاس درس افتتاح شود.

دکتر ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشوردراین مراسم ، ضمن ادای احترام به پرچم مقدس جمهوری اسلامی اظهار داشت : طی جلسه ای که با رئیس محترم جمهور داشتیم ایشان بیان کردند دولت می بایست همپای خیرین حرکت نموده و به همان اندازه حتی بیشتر آورده داشته باشد بنده این صحبت ایشان را با آب طلا می نگارم و از ایشان تشکر می کنم .

وی ضمن تاکید بر اینکه میزان مشارکت خیرین درسال جاری دو برابر شده است اظهار داشت : 6 میلیون ایرانی در خارج از کشور زندگی می کنند که می توان از ظرفیت آنها برای مشارکت در جذب خیرین استفاده کرد.

وی اظهار داشت : سید جلال نصری خیر نیک اندیش مدرسه ساز و مقیم خارج از کشور به تازگی تفاهم نامه احداث 50 باب مدرسه را با مشارکت جمعی از خیرین خارج از کشور به امضا رساندند که این امر جای تقدیر و قدردانی دارد.

وی ادامه داد: از استانداران ، شهرداران ، نوسازی مدارس و مدیران آموزش و پرورش استان ها ، می خواهم در مراسم کلنگ زنی و افتتاحیه مدارس خیرین حضور داشته باشند و به این وسیله از زحمات آنها تکریم نمایند و تحت هیچ شرایطی ،زمینه ناراحتی خیر را به وجود نیاورند.دکتر قفلی از روسای آموزش و پرورش خواست به هیچ عنوان اسم مدارس خیر ساز را تغییر ندهند.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور بیان کرد: وجود ریزگردها ، خشک سالی های اخیر و ... موجب شده مهاجرت به برخی از استان ها نظیر البرز و تهران افزایش چشمگیری یابد و مشکلات عمده ای را برای آموزش و پرورش ایجاد نماید.وی گفت : فروش املاک مازاد آموزش و پرورش می تواند بخشی از مشکلات فضاهای آموزشی کشور را برطرف نماید.وی اذعان داشت: 50 هزار میلیارد اعتبار برای سال اینده بودجه نیاز داریم تا بتوانیم بخشی از مشکلات را مرتفع سازیم .دکتر قفلی خاطر نشان کرد: 6 میلیون هموطن افغانی در کشور زندگی می کنند که دانش آموزان آنها با کمبود امکانات و فضای آموزشی مواجه هستند.

وی به مشکلات منطقه 22 شهر تهران اشاره کردو افزود: این منطقه با 200 هزار دانش آموز به 400 مدرسه نیاز دارد که از این میان تنها 50 مدرسه ساخته شده است .

نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران نیز در ادامه ، ضمن خیر مقدم به میهمانان اظهار داشت : در شرایط فعلی تعاملی که بین نوسازی مدارس ، آموزش و پرورش و مجامع خیرین وجود دارد در تاریخ بی نظیر بوده است .

وی با اشاره به اینکه 80 مدرسه به کمک خیرین نیک اندیش ،آموزش و پرورش و نوسازی مدارس تهران آماده افتتاح است و این امر ثمره تعامل این سه قطب است گفت: متاسفانه در تهران بیش از 40 درصد مدارس فرسوده و قدیمی هستند و قدمت بیش از 70 سال دارند که امیدواریم با کمک خیرین بتوانیم این مدارس را تبدیل به احسن نماییم .

علی رضا کریمیان مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران نیز با اشاره به ساخت مستند زندگی نامه 10 نفر از خیرین و اکران آن در سینما فلسطین ، صداو سیما و مدارس شهر تهران اظهار داشت : امیدوارم خیرین در کنار ساخت مدارس در حوزه فرهنگ سازی نیز در کنار آموزش و پرورش حرکت نمایند و بتوانیم این تعداد فیلم مستند زندگی نامه خیرین را به 1000 فیلم برسانیم .

مسعود بهرامی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران نیز گفت : به نمایندگی از یک میلیون دانش آموز و 50 هزار فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران دست خیرین را می بوسم

وی به بحث مولد سازی اشاره کرد واظهار داشت : انشاالله در سال 1402 بتوانیم به این وسیله مشکلات آموزش و پروش شهرستان های استان تهران را کاهش دهیم .

شایان ذکر است : طی این همایش توسط مسئولین حاضر در جلسه از خیرین مدرسه‌ساز استان تهران و شهرستان های استان تهران تجلیل شد.گفتنی است؛ در حاشیه این مراسم غرفه‌های نمایشگاه‌ی توسط هنرستان‌های شهرستان‌های استان تهران و سازمان نوسازی و تجهیز مدارس برپا شده بود.

ادامه مطلب...
03 اسفند 1401 خواندن 264 دفعه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، چهارمین جلسه ستاد مرکزی بیست وچهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران، در اداره کل آ.پ شهرستانهای استان تهران برگزار شد.

در این نشست که با حضور ناصر قفلی رئیس محترم جامعه خیرین مدرسه ساز کشور واعضای ستاد مرکزی جشنواره برگزار گردید، در خصوص  چگونگی برگزاری بیست وچهارمین جشنواره مدرسه ساز استان تهران تصمیماتی اتخاذ گردیدد.

تاریخ برگزاری جشنواره به دلیل نزدیک شدن به ایام نوروز ومشغله های خیرین نیک اندیش به سال آینده تغییر یافت.

ادامه مطلب...
14 دی 1401 خواندن 353 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران نخستین جلسه هماهنگی بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش شهر و شهرستانهای استان تهران و مدیران عامل مجامع خیرین مدرسه ساز شهر و شهرستانهای استان تهران امروز چهارشنبه 14 دیماه 1401 در سالن کنفرانس اداره کل نوسازی مدارس استان تهران تشکیل گردید.

 در این جلسه در مورد چگونگی هرچه باشکوهتر برگزار شدن این جشنواره تبادل نظر صورت گرفت . استان تهران با بیش از 1000خیر مدرسه سازاز استانهای پیشرو در جذب خیرین مدرسه ساز در ساخت مدارس در بین استانهای کشور میباشد.جشنواره خیرین استان تهران در بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب...
03 آبان 1401 خواندن 362 دفعه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، روزدوشنبه 2آبان ماه 1401 آیین افتتاح مدرسه خیرساز "علمدار کربلا" که با همت خیر نیک اندیش خانم گیتی کبیری قهرمانی در ناحیه 2 شهرک بهارستان ومشارکت اداره نوسازی مدارس استان تهران ساخته شده، برگزار گردید.

این مراسم با حضورمدعوین، خیر نیک اندیش خانم گیتی کبیری قهرمانی، خانم دکتر صادقی مدیر کل مشارکتهای مردمی سازمان نوسازی کشور، حبیبی معاون مشارکتها ، مهندس چگینی ومهندس خرد ومهندس جعفری نمایندگان اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیزمدارس استان تهران برگزار گردید.

مدرسه علمدار کربلا با زیر بنای حدود 970 متر مربع درزمینی به مساحت 1200 متر مربع، دارای 9 کلاس درس در منطقه 2 شهرک بهارستان افتتاح گردید.

ادامه مطلب...
28 شهریور 1401 خواندن 342 دفعه

تفاهم نامه ساخت یک باب مجتمع فرهنگی آموزشی در شهرستان قدس توسط خیر مدرسه ساز به امضا رسید.

‎به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران،  در جلسه ای که با حضور نماینده تام الاختیار خیر مدرسه ساز،«وحید محرمی» رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان قدس «مهندس جعفری»کارشناس مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان تهران برگزار گردید توافقنامه ساخت مجتمع مذکور منعقد گردید.
 
‎لازم به ذکر است این فضای آموزشی با همت خیر ارجمند، جنب مدرسه خیرساز بیگ محمد لویی در زمینی به مساحت ۳۴۵۳متر ساخته و تجهیز میشود و به صورت دو شیفت در اختیار دانش آموزان شهرستان قدس قرار خواهد گرفت.
ادامه مطلب...
21 شهریور 1401 خواندن 318 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، توافقنامه مشارکت در ساخت مدرسه 8 کلاسه واقع در شهرستان رباط کریم استان تهران توسط خواهران انصاری و مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستانهای استان تهران منعقد گردید.

ادامه مطلب...
21 شهریور 1401 خواندن 295 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران تفاهمنامه سه میلیارد تومانی تکمیل مدرسه در شهرستان  قدس استان تهران با موسسه نیک گامان جمشید منعقد گردید.این مدرسه 12 کلاسه با زیربنای 1500متر مربع در زمینی به مساحت 2000مترمربع تکمیل و در اختیار دانش آموزان شهرستان قدس قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب...
صفحه1 از7

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

  • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
  • کدپستی : 1969754114
  • تلفن های تماس: 88779151
  • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap