fa en
29 فروردين 1403 خواندن 26 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، طی مراسمی خانم ساغریچی به عنوان مسئول ستاد بانوان خیر مدرسه ساز نوسازی مدارس استان تهران،معرفی شد.

این مراسم با حضور خدیجه نیزاری مشاور رییس سازمان نوسازی مدارس کشور ورییس بانوان خیرمدرسه ساز کشور ، دکتر حسینی مدیر کل مشارکتهای مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور ، مظلوم ساکی سرپرست معاونت مشارکت های مردمی و اعضای شورای مشارکتهای مردمی، صورت گرفت.

در این مراسم نیزاری، رییس شورای بانوان خیر مدرسه ساز کشور به شرح مختصری از چگونگی فعالیت ها و معرفی برخی خدمات شورای بانوان  در عرصه مدرسه سازی کشور پرداخت.
 
خانم نیزاری، روند رشد جذب مشارکتهای بانوان خیر در کشور را مثبت ارزیابی کرد ،  و در خصوص راهکارهای بهبود کیفی و اثربخشی بیشتر باحضور فعال زنان در امور عام المنفعه مطالبی بیان داشت. 
 
در ادامه دکترحسینی معاون مشارکت های مردمی   سازمان نوسازی مدارس کشور ، از تلاش های بی شائبه اعضای شورای بانوان خیر مدرسه ساز کشور قدردانی و اظهار داشت؛ سازمان نوسازی مدارس کشور و حوزه مشارکتهای مردمی از  فعالیت های فرهنگی،اجتماعی وخیر خواهانه بانوان در سراسر کشور بالخصوص در حوزه مدرسه سازی حمایت و پشتیبانی میکند،  وجهت تقویت وتسهیل فعالیتهای مستمر بانوان در عرصه مدرسه سازی راهکارهای پیشنهادی ارائه کرد.
 
در این مراسم مهندس مظلوم ساکی ضمن بیان اطلاعاتی در خصوص وضعیت مدارس استان تهران،   مشارکتهای مردمی وحمایت خیرین را جهت توسعه، تجهیز و تعمیرات مدارس ، بسیار ضروری دانست.
 
سرپرست معاونت مشارکت های مردمی، نقش بی بدیل بانوان وپتانسیل روحیه خیر خواهانه آنان را حائز اهمیت دانست. واظهار امیدواری کرد با تبیین برنامه ریزی مشارکتی و پشتیبانی های ستاد بانوان شاهد گسترش وتوسعه  روز افزون مدارس استان تهران باشیم.
 
 
ادامه مطلب...
23 اسفند 1402 خواندن 101 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، آیین خشت گذاری و آغاز عملیات اجرایی، احداث مدرسه تمام خیری، حسینی راد چهارشنبه ۲۳اسفندماه برگزار شد .

این مدرسه با همت خیر نیکوکار جناب آقای حسینی راد، با ۱۲کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۲۷میلیارد تومان در شهرستان اسلامشهر آماده ساخت میشود.
در این مراسم معاون مشارکت‌های مردمی اداره‌کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، فرمانداراسلامشهر،نماینده مجلس اسلامشهر، رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر  وجمعی از مسئولین استانی ومحلی حضور داشتند.
ادامه مطلب...
10 بهمن 1402 خواندن 233 دفعه

 انتصاب رئیس شورای بانوان خیرمدرسه ساز استان تهران

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، عباس زارع مدیر کل،  طی حکمی ، سرکار خانم منیژه ساغریچی را به عنوان« رئیس شورای بانوان خیرمدرسه ساز استان تهران» منصوب کرد.

متن حکم بدین شرح می‌باشد؛
با سلام و احترام
با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ،سرکار عالی به موجب این حکم به عنوان "رئیس" شورای بانوان خیر مدرسه ساز استان "تهران" منصوب میشوید.
امید است با استعانت از خداوند متعال در خدمت به ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی موفق بوده و با جذب حداکثری خیرین گرانقدر مدرسه ساز و استفاده از ظرفیتهای بالقوه بانوان ،خیر شاهد توسعه روزافزون فضاهای آموزشی در استان تهران باشیم.
عباس زارع بیدکی
مدیر کل
ادامه مطلب...
02 بهمن 1402 خواندن 290 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران،   مراسم خشت گذاری دبستان ۶کلاسه« شهید سید رضی موسوی» نوید اسلام سابق، روز دوشنبه در شهرستان جواد آباد استان تهران واقع در روستای دمزآباد، باحضور پرشور دانش آموزان وخیرین برگزار شد . 

خیر نیک اندیش «حاج حسین اردستانی» ساخت این مدرسه ۶ کلاسه را در مساحت ۴۵۰ متر مربع به صورت تمام خیری به عهده گرفت.
این مدرسه پس از تحویل به مدت یکسال ساخته شده و با نام متبرک «شهید سید رضی موسوی» مزین وبه دانش آموزان منطقه جواد آباد تحویل می گردد.
در ادامه این مراسم همچنین، تفاهم نامه ساخت  یک سالن فرهنگی ورزشی، که در طبقه همکف چند باب مغازه ودر طبقه بالای آن سالن چندمنظوره به نام «شهید هادی ذوالفقاری» به صورت تمام خیری توسط خیر محترم «حاج حسین اردستانی » در  شهرستان پاکدشت استان تهران به امضا رسید.
 
این مراسم با حضور خیر گرانمایه «حاج حسین اردستانی»، مسعود بهرامی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، رضا مظلوم ساکی سرپرست معاونت مشارکتهای مردمی نوسازی مدارس استان تهران، جعفر شریعتی رئیس و مجید پیروزان مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان های استان تهران، زهرا مظفر مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور شاهد و ایثارگران و سایر مسئولین استانی وجمعی از خیرین مدرسه ساز استانی، برگزار شد .
ادامه مطلب...
01 بهمن 1402 خواندن 177 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، تفاهم نامه ساخت یک باب مدرسه دوازده کلاسه تمام خیرسازبه همت خیرنیک اندیش جناب آقای حسینی راد،  درسالن حافظ اداره کل نوسازی مدارس استان تهران به امضاء رسید.

انعقاد این تفاهم نامه با حضور خیر نیک اندیش جناب آقای حسینی راد، قنبری مدیر آموزش وپرورش اسلامشهرومظلوم ساکی سرپرست مشارکتهای مردمی نوسازی مدارس استان تهران برگزارو به امضای طرفین رسید.

رضا مظلوم ساکی سرپرست مشارکتهای مردمی نوسازی مدارس استان تهران، ضمن تقدیر از اقدام این خیرنیک اندیش و با اشاره به گام های خوب خیرین در راستای اجرای مسئولیت های اجتماعی، اهمیت ساخت مدرسه و کمک به آموزش وپرورش را مهم دانست و گفت: خدا را شاکریم که خیرین عزیز به خدمت گذاران عرصه مدرسه سازی در حوزه آموزش وپرورش اعتماد دارند و این بستر را برای کارخیرخود انتخاب می کنند.

طی این تفاهم نامه یک باب مدرسه دوازده  کلاسه با مساحت 2200 متر مربع و زیربنای 1500 مترمربع با اعتبار تمام خیر سازبه همت جناب آقای حسینی راد در شهرستان اسلامشهرساخته وتا مهر ماه سال 1403 تحویل آموزش وپرورش  خواهد شد.

با انعقاد تفاهم نامه این مدرسه 12 کلاسه،  تعداد تفاهم نامه های مردمی محقق شده در استان تهران طی یکساله اخیر به 47 عدد رسید، که بیانگرتعهد واستقبال خیرین گرانقدر در راستای مسئولیت اجتماعی است.  

ادامه مطلب...
24 دی 1402 خواندن 166 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان  تهران در بیست وپنجمین روز از دی ماه 1402 مراسم کلنگ زنی یکباب مدرسه 9 کلاسه در منطقه 5 تهران برگزار شد.

این مدرسه در زمینی به مساحت 2000 مترمربع با زیربنای 1030 مترمربع در ۳ طبقه و به همت ومشارکت خانم فاطمه مدنی کرمانی خیر مدرسه ساز احداث خواهد شد.

آورده این خیربزرگوارجهت ساخت این مدرسه چهار میلیارد تومان می باشد.


گفتنی است در این مراسم مظلوم ساکی سرپرست مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس ،کاظم دلیلی نائب رییس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران ومطلبی مدیریت آموزش و پرورش منطقه 5 شهر تهران  و جمعی از مسئولان نیز حضور داشتند.

ادامه مطلب...
19 دی 1402 خواندن 149 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، تکریم و سپاسگزاری از زحمات خیرین گرانقدر مدرسه‌ساز یکی از مواردی است که به صورت جدی و با برنامه‌ریزی دقیق در حوزه استان تهران دنبال می‌شود.

در همین راستا، همزمان با تولد خیر مدرسه‌ساز، "خانم فاطمه دارستانی"، سه شنبه 19 دی ماه دکتر عباس زارع مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران به همراه رضا مظلوم ساکی سرپرست معاونت مشارکتهای مردمی با حضور در منزل این خیر بزرگ، این روز را تبریک گفتند.

دراین دیدار جهت تکریم روز تولد این خیرمدرسه ساز، جعفر شریعتی رئیس ومجید پیروزان مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستانهای استان تهران نیز حضور یافتند.

خانم فاطمه دارستانی فراهانی از جمله ، خیرینی است که در سال‌های متمادی در عرصه های مختلف امور خیریه ، فعالیت می کند . وی تا کنون دو‌مدرسه در شهرستان اسلامشهر و چهاردانگه( استان تهران ) احداث و تجهیز کرده است.

این بانوی پر تلاش و خیر در سال 78 دخترش طناز طبرا را در اثر  تصادف  از دست داده است و این حادثه ناگوار تاثیر بسیار بدی در روحیه اش میگذارد. سال 97نیز پسرش را به صورت کاملا ناگهانی ( سکته قلبی ) از دست میدهد. داغ دو فرزند برایش سخت بوده وجهت حفظ یاد ونامشان اقدام به مدرسه سازی می کند.

ایشان با ارثیه ای که از  فرزندانش به جا مانده بود اولین مدرسه را  در سال 1400  را به نام دخترش زنده یاد ، طناز طبرا و فاطمه دارستانی  بنا میکند. لذت این کار و حضور در مراسم بهره برداری از مدرسه به قدری برایش دلپذیر بوده که تصمیم می گیرد دومین مدرسه را به نام پسرش زنده یادامیر ناصر طبرا و همسرش حمید  طبرا بنا نماید.

خانم دارستانی مدرسه سازی را به همه پیشنهاد میکندو به همه به خصوص جوانان توصیه می کند این کار خیر را تجربه کنند و اگر مالی دارند در راه خدا و امور عام المنفعه خرج کنند .

در این دیدار صمیمانه، دکتر عباس زارع مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران ضمن تبریک میلاد این خیر گرانقدر، از زحمات بی شائبه ایشان در خصوص مدرسه‌سازی با اهدای سبد گل و لوح سپاس، قدردانی کردند.

ادامه مطلب...
18 دی 1402 خواندن 66 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران ،مراسم مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان‌های استان تهران با حضور خیرین نیک اندیش به میزبانی شهرستان پاکدشت برگزار گردید.

بهرامی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این مراسم گزارشی از ساخت مدارس با کمک خیرین و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس ارائه نمود، وی افزود در حال حاضر که در میانه‌های عمر دولت سیزدهم می‌باشیم بیش از ۶۰۰۰ مدرسه در سراسر کشور ساخته شده است که به تعداد روزهای کاری دولت به یمن امام هشتم هر ۸ روز یک مدرسه ساخته شده و این امر با کمک خیرین و اداره کل نوسازی کل کشور انجام پذیرفته است.
وی در ادامه تاکید نمود؛ در شهرستان‌های استان تهران برای سال تحصیلی ۱۴۰۲هفتاد و سه پروژه به آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران تحویل گردیده و درحال حاضر بیش از ۱۰۸پروژه نیز در حال عملیاتی میباشد که از این تعداد چند پروژه تا دهه مبارک فجر و مابقی تا تابستان ۱۴۰۳با کمک خیرین و اداره کل نوسازی وتجهیز مدارس  تحویل میگردد.

وی اضافه نمود در شهرستانهای استان تهران پروژهایی که تعریف میگردد بیشتر آموزشگاههای بالای ۱۲کلاس بدلیل تراکم بالا میباشد که از این حیث بسیار قابل تقدیر میباشد.
در حاشیه این مراسم خشت گذاری همزمان۲ پروژه مشارکتی خیرساز با مجموع ۲۲ کلاس درس با آورده ۱۴ میلیارد تومانی خیرین نیک اندیش با همکاری اداره کل نوسازی مدارس انجام شد تا در کمترین زمان این طرح‌ها در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
در سال تحصیلی جاری ۸۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیلند که ۱۵ درصد از آنان اتباع هستند.
این مراسم با حضور قفلی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ، بهرامی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، مظلوم ساکی سرپرست معاونت مشارکت‌های مردمی نوسازی مدارس استان تهران ، شریعتی رییس وپیروزان مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان‌های استان تهران وجمعی از خیرین نیک اندیش مدرسه‌ساز برگزار شد.

ادامه مطلب...
10 دی 1402 خواندن 113 دفعه

 به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، تکریم و سپاسگزاری از زحمات خیرین گرانقدر مدرسه‌ساز یکی از مواردی است که به صورت جدی و با برنامه‌ریزی دقیق در حوزه استان تهران دنبال می‌شود.

در همین راستا، همزمان با تولد خیر مدرسه‌ساز، "خانم مهشید خاکبازنژاد"، یکشنبه 9 دی ماه دکتر عباس زارع مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران به همراه رضا مظلوم ساکی سرپرست معاونت مشارکتهای مردمی با حضور در منزل این خیر بزرگ، این روز را تبریک گفتند.

خانم مهشید خاکبازنژاد از خیرین بنام مدرسه سازی است که در اقصی نقاط کشور فضاهای آموزشی را احداث و در طول سالیان متمادی خدمات شایانی در مناطق مختلف و به ویژه استان تهران با مشارکت در ساخت مدارس و کمک به دانش‌آموزان با نگاه به دختران داشته است.

این خیر بزرگوار با جذب سایر نیکوکاران به عرصه مدرسه‌سازی در استان‌های خراسان، آذربایجان، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، همدان، آذربایجان شرقی، البرز و تهران فعالیت‌های موثر و تأثیرگذاری داشته است.

خاکبازنژاد تحصیلکرده رشته جامعه‌شناسی است و با اعتقاد به اینکه مشارکت در حوزه‌های آموزشی نتایج مثبت بیشتری در پی خواهد داشت، مدرسه‌سازی را به عنوان چراغ راه فعالیت‌های نیکوکارانه آغاز کرده است.

ایشان در طول سالیان متمادی عضو هیئت‌ مدیره مجمع خیّران مدرسه‌ساز بوده و فعالیت گسترده‌ای در خصوص جذب خیرین در کشور داشته است.

در این دیدار صمیمانه، دکتر عباس زارع مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران ضمن تبریک میلاد این خیر گرانقدر، از زحمات بی شائبه ایشان در خصوص مدرسه‌سازی با اهدای سبد گل و لوح سپاس، قدردانی کردند.

ادامه مطلب...
09 دی 1402 خواندن 61 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران ، جلسه عقد قرارداد تفاهم نامه ساخت دومدرسه با حضور خیر مدرسه ساز «حاج حسین اردستانی »،مسئولین مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان های استان تهران و اداره کل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان تهران به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

خیر نیکوکار اردستانی که تا کنون چندین مدرسه در استان های مختلف تجهیز نموده است و به تازگی ساخت مدرسه ایی را در استان کرمان خشت گذاری نموده است، در بخش جواد آباد نیز اقدام به ساخت مدرسه کرده است .
ایشان با بازدیدی که از بخش جواد آباد داشته است تعهد کرد که دو مدرسه تماما خیر ساز را آغاز نماید .
این خیر مدرسه ساز که معتقد است کار خیر حساب و کتاب ندارد، می افزاید: برای کار خیر مدرسه سازی هر چه لازم باشد هزینه می کند و در مسیر ساخت و افتتاح این پروژه نیز از هیچ کمکی دریغ نخواهم کرد،و نام تمام مدارسم را به اسم شهیدان نامگذاری خواهم کرد.
 
 اردستانی به افرادی که از تمکن مالی برخوردارند پیشنهاد کرد با گذشت از بخشی از اموالشان به امر مدرسه سازی کمک کنند تا نتیجه این کار خیر را در زندگیشان ببینند.
 
بنا به پیشنهاد خیر نیک سرشت این دو‌مدرسه به نام های شهیدان «سید رضی موسوی» و «سید احمد پلارک» نامگذاری گردید .
ادامه مطلب...
صفحه1 از8

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

  • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
  • کدپستی : 1969754114
  • تلفن های تماس: 88779151
  • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap