fa en
آبان 1401
آیین افتتاح وبهره برداری مدرسه نورمنطقه 8 شهر تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش پایگاه روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران؛ روزچهارشنبه  9آذرماه مراسم افتتاح وبهره  برداری مدرسه نوردر منطقه8 شهر تهران ، برگزار شد.

  در افتتاح این مدرسه زوج نیک اندیش مدرسه ساز شکوه ومحمود حاجی بابا شرکت داشتند .

 این مراسم با حضور قفلی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور،بنی آدم رییس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز،قربانی مدیر عامل مجمع خیرین شهر تهران و نمایندگان اداره کل نوسازی توسعه وتجهیز استان تهران،اداره کل آموزش وپرورش شهر تهران وآمره رییس آموزش وپرورش منطقه 8 برپا شد.

 مدرسه مذکور در منطقه 8 تهران با 9 کلاس درس وبا زیر بنای 1000 متر مربع در 4 طبقه بنا شده است.

تجدید پیمان بسیجیان وکارکنان اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، با آرمانهای بنیانگذار انقلاب اسلامی
منتشرشده در اخبار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز استان تهران،  بسیجیان و کارکنان اداره کل نوسازی استان تهران،  به مناسبت گرامیداشت «5 آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین» به فرمان حضرت امام (ره)، ضمن حضور درحسینیه جماران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی تجدید پیمان کردند.

حمیدرضا خان محمدی سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) و تبریک هفته بسیج، گفت: تشکیل بسیج از الطاف الهی بود و بسیجیان به اذن پروردگار متعال لایمکن را ممکن کردند، که دوران دفاع مقدس سرشار از از این دست کارهاست و یک نمونه آن احداث پل خیبر بر روی رودخانه اروند با همت و تلاش رزمندگان و بسیجیان بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 19 درصد مدارس کشور فرسوده هستند، اظهار کرد: ظرفیت عمل جهادی و بسیجی ‌وار بودن در فعالیت‌های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور وجود دارد که باید با یاری خداوند و همراهی و تلاش همگانی این مساله را حل کنیم.

سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تاکید کرد: باید عهد ببندیم با دقت و کار بیشتر به یک الگوی موفق در فعالیت جهادی تبدیل شده و مدل مدرسه سازی جهادی و این رویکرد را به یک گفتمان برای احیای جهادسازندگی تبیین و ارائه کنیم.

وی به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند هر کس در نظام اسلامی در هر مسئولیتی باید با این تفکر کار کند که در مهمترین نقطه جهان اسلام برای خدمت و رشد و کار قرار گرفته است، اشاره کرد و افزود: الگوی انقلابی، اسلامی، جهادی و تمدنی تعلیم و تربیت و مدرسه چه از بعد زیرساختی و چه محتوایی باید فراگیر شود.

خان محمدی تاکید کرد: باید با تولید و توسعه بیشتر برنامه‌های مختلف تبیینی و فرهنگی بسیج، تفکر و آرمان بسیجی را در حوزه‌های مختلف کاری تبدیل به یک گفتمان کنیم.

در ادامه نیز دوتن از پیشکسوتان و راویان دوران دفاع مقدس به ذکر خاطراتی از ایثار رزمندگان و بسیجیان در دوران جنگ تحمیلی و تبیین شرایط سیاسی روز کشور پرداختند.

 

 
 
 

نظر شما :

 
 
 
حمیدرضاخان محمدی: قرارگاه عدالت تربیتی و نصیب برابرآموزشی ،یک نهاد هماهنگ کننده ، تنظیم گر با رویکرد حل مسئله است.
منتشرشده در اخبار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران ، حمیدرضا خان محمدی مسئول قرارگاه عدالت تربیتی و نصیب برابر آموزشی در جمع  فرهنگیان بسیجی شهرستان شهریارگفت : به دنبال تغییر نگاه روزمره به حل مسئله در این قرارگاه جهادی هستیم و برای این موضوع باید ابتدا اهمیت و اولویت موضوعات شناخته شود.

وی افزود : قرارگاه عدالت تربیتی و نصیب برابرآموزشی ،یک نهاد هماهنگ کننده ، تنظیم گر با رویکرد حل مسئله است باید شرایط برای فعالیت این قرارگاه به گونه‌ای فراهم شود و برنامه‌ریزی‌ها به صورتی انجام گیرد که دانش آموزان در همه ساحت‌های تربیتی رشد یابند و تمامی ابعاد وجودی آنان در مسیر تعالی قرار گیرد.

خان محمدی معاون عمرانی وزیرآموزش وپرورش بیان داشت: دانش‌آموزان باید ازهمه نظر چه از نظرفرهنگی، اقتصادی و اجتماعی ،مجموعه‌ای از مهارت‌های زندگی را کسب کنند تا بتواند نقش فعّالی در جامعه ایفا کنند. این که فقط دانش‌آموزان را در مناطق کم برخوردار آموزش دهیم و امکانات آموزشی را برای آنان فراهم کنیم، کفایت نمی‌کند؛ بلکه باید آنان را برای ورود به زندگی اجتماعی و اشتغال و نقش‌آفرینی در جامعه آماده کنیم.

خان محمدی در ادامه افزود: همه باید سهم خود را در این مسیرایفا کنند تا هر چه زودتر شاهد اتفاقات خوبی برای آموزش و پرورش باشیم.

هم اندیشی در خصوص بهینه سازی خدمات ایمنی در مدارس استان تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش پایگاه روابط عمومی اداره کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران،روز یکشنبه 6 آذر ماه، جلسه هم اندیشی درخصوص مکاتبات سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری تهران وهمچنین اجرایی کردن آیین نامه تعمیرات ونگهداری فضاهای آموزشی با حضوردکتر زارع مدیر کل نوسازی استان تهران، بهارلو معاون پشتیبانی اداره کل شهر تهران ومعاونین عملیات و هماهنگی و بازرسی اداره کل نوسازی در دفتر مدیر کل برگزار شد.
دراین نشست، با بر شمردن اهداف و استراتژی های اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، مبنی بر رعایت نظم و انضباط کاری درجهت برقراری ایمنی،نگهداری وتعمیرات فضاهای آموزشی با استناد به آئین نامه بهینه سازی ونگهداری وتعمیرات فضاها مورد بازبینی وتبادل اندیشه قرار گرفت.
دراین نشست ،موضوعات مرتبط به مدارس غیر دولتی نیز مورد بحث وبررسی صورت پذیرفت.

افتتاح مدرسه آیت الله بروجردی با حضور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش  در روستای حصار ساتی واقع در شهرستان شهریار استان تهران
منتشرشده در اخبار

با حضور معاون محترم عمرانی وزیر آموزش و پرورش مدرسه ۹ کلاسه در روستای حصار ساتی واقع در شهرستان شهریار استان تهران افتتاح گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل نوسازی استان تهران ،در ادامه فعالیت نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، آیین افتتاح مدرسه 9 کلاسه در روستای حصار ساتی از توابع شهرستان شهریار با حضور دکتر خان محمدی معاون محترم عمرانی وزیر وریاست سازمان نوسازی مدارس کشور و دکتر زارع مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان تهران ، مدیران و مسئولان استانی و خیرین مدرسه ساز شهرستانهای استان تهران در روز چهارشنبه 2 آذرماه سال جاری برگزار شد .این مدرسه الگوی تلفیقی بین همکاری نظام ومردم ، جهت رشد وپیشرفت ویادگیری وعلم وآبادانی منطقه بنا شده است.

ایشان اشاره کرد همکاران نوسازی استان تهران در مهرماه سال جاری 570 کلاس درس بامساحتی بالغ بر 84000 مترمربع را تحویل داده اند ودردهه فجربا تحویل 290 کلاس درس وعمل به تعهدات سازمانی، رویکرد جدید ی از مدرسه سازی نمایان خواهد بود.

معاون عمرانی وزیر آموزش وپرورش بیان داشت امید واریم تا پایان سال تحصیلی واول مهرماه، سال آینده نیز 680 کلاس درس به این مجموعه افزوده گردد.

خان محمدی ردر بیانات خود عنوان داشت اتفاقات خوبی در حال رقم خوردن است وخیرین کما فی السابق در مدرسه سازی همکاری وهمراهی خود را حفظ میکنند ومانیز پر انرژی در کنار مردم ونوسازی مدارس تلاش خواهیم نمود.

ایشان به دانش آموزان عزیز نیز توصیه کرد؛ فضای استاندارد وخوبی برای شما مهیا شده تا در آن جهت رشد وبالندگی درس بخوانیدوبا همت وانرژی دشمن را ازضربه زدن به میهن اسلامی خود ناامید کنید.

بررسی وضعیت فیزیکی ساختمان مدارس از نظر سطح استاندارد ومقاومت
منتشرشده در اخبار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، دکتر عباس زارع مدیر کل نوسازی وتوسعه مدارس، در راستای بررسی وضعیت فیزیکی ساختمان مدارس از لحاظ سطح استاندارد ومقاومت ،از مدرسه علامه حلی دوره اول منطقه 11 شهر تهران بازدید میدانی به عمل آوردند .

در این بازدید که با همراهی تیم فنی ومهندسی نوسازی مدارس همراه بود، ساختمان مدرسه علامه حلی دوره اول مورد بازبینی  فیزیکی قرار گرفت واز نظر سطح مقاومت ، کیفیت ، سال ساخت، سیستم های تهویه، سرمایش وگرمایش، استحکام سازه ، مقاومت واز لحاظ استاندارد فضای فیزیکی مورد بررسی قرار گرفت.

بازدید دکتر زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران از مدرسه ماندگار شهید مدرس شهرستان ری استان تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسای مدارس استان تهران، دکتر عباس زارع از مدرسه 50کلاسه ماندگار شهید مدرس ناحیه دو شهرستان ری در تاریخ جمعه 20 آبانماه 1401 بازدید بعمل آوردند.

در این بازدید تیم دستگاه نظارت و مدیریت آموزش و پرورش ناحیه دو شهرستان ری جناب آقای دکتر ایمانی ایشان را همراهی نمودند.

امید است مدرسه مذکور در آینده نزدیک تجهیز و در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.

آیین متمرکز ارسال تجهیزات هنرستانهای شهروشهرستانهای استان تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران روز شنبه 21 آبان ماه آیین متمرکزارسال تجهیزات هنرستانی به هنرستانهای شهر وشهرستانهای استان تهران ، با حضور مدیران ومسِئولان شهر و استان تهران در حوزه  آموزش وپرورش برگزار گردید.

عباس زارع مدیر کل اداره نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس شهر تهران در این مراسم اظهار کرد: در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی و همت دولت سیزدهم، برنامه‌ریزی تحویل ۸۹۰ کلاس درس در سال جاری در قالب ۹۳ طرح با مساحت ۱۲۰ هزار و ۱۵۹ متر مربع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: تا کنون ۶۲ طرح با ۵۹۴ کلاس درس با زیربنای ۸۰ هزار و ۱۰۶ متر مربع در مهر سال جاری به بهره برداری رسیده و ۲۹۶ کلاس در قالب ۳۱ طرح با زیربنای۴۰ هزار و ۵۳ متر مربع در دهه فجر به ظرفیت فضاهای آموزشی استان افزوده خواهد شد.

مدیرکل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس شهر تهران ادامه داد: از اقدامات اساسی دیگر در سال تحصیلی جاری استاندارد سازی سیستم گرمایشی ۱۴۵ مدرسه با ۱۷۰۰ کلاس درس توسط اداره کل نوسازی مدارس استان تهران و خرید تجهیزات هنرستان‌های فنی و حرفه ای با رقمی بالغ بر ۳۹ میلیارد تومان در رشته های مورد نیاز است که با حمایت سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور تحقق یافته است.

 مجید عبدالهی معاون فنی ونظارت سازمان نوسازی مدارس کشور، در آیین متمرکز ارسال تجهیزات هنرستان‌های شهر و استان تهران اظهارکرد: مجموعه خیرین همواره شریک آموزش و پرورش در پیشبرد اهداف بودند، امیدواریم شاهد حضور این افراد نیک اندیش در عرصه تجهیزات هم باشیم.

وی افزود: در کنار مفهوم دانایی، توانایی هم وجود دارد که به معنای این است که علم را به منصه ظهور برسانیم تا به محیط کسب و کار برسیم، در دانش امروز هم باید ظرفیت سازی و توانمند سازی را پیش‌بیی کنیم.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور ادامه داد: توانایی باید یه منصه ظهور برسد، درواقع توجه به توانمند سازی به عنوان پایه اصلی توسعه محسوب می‌شود.

عبدالهی با بیان اینکه کلیدی‌ترین محورهای بیانات رهبری در حوزه دانش آموزی، مهارت محوری است، یادآور شد: محصول بازنگری‌ها باید به سمت مهارت محوری پیش رود.

وی عنوان کرد: در سازمان نوسازی مدارس باید محیط هنرستان را مهیا کنیم، پیش از این دبیرستان میساختیم و به جای هنرستان استفاده می‌کردیم اما اکنون طراحی متفاوت برای ساخت هنرستان ارائه می‌کنیم و تجهیزات نیازمندی‌های هنرستان را باید مورد توجه قرار دهیم.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور افزود: همچنین در بودجه ۱۴۰۱ هم مبالغی برای تجهیزات هنرستان‌ها پیش بینی شده است.

عبدالهی ادامه داد: در فضاهای هنرستانی نیازمند تزریق نگاه جدید هستیم، افق گشایی مبنای سند تحول بنیادین است و براین اساس تبدیل شاخص‌های کیفی به کمی اقدامی است که صورت میگیرد.

وی خاطر نشان کرد: تغییر استانداردها باید به سمت آینده قابل ترسیم باشد، مدارس آینده طراحی شده که تفاوت‌های‌نظام کالبدی، فرم و محتوا دارد.

علاءالدین ازوجی ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در این مراسم اظهار کرد: ارتباط بازار کار با مدارس باید جایگزین ارتباط صنعت با دانشگاه رود، چرا که فرزندان باید زودتر وارد بازار کار شوند.

وی افزود: در لایحه بودجه بحث سیاست‌های فعال باز کار اختصاص پیدا کرده تا فرزندان وارد اجتماع شوند.

ازوجی یادآور شد: همچنین اینکه بازار کار تهران و توسعه مشاغل به سمت کسب و کارهای نوین پیش خواهد رفت، کسب و کارهای نوینی در این حوزه آغاز بکار می کند.

امیر علیجانی معاون آموزش متوسطه شهر تهران همچنین در این آیین اظهار کرد: در هنرستان‌ها مثلث دانش آموز، نیروی انسانی و فضا و تجهیزات داریم، براساس برنامه ششم توسعه تعداد دانش آموزان فنی و حرفه‌ای و کاردانش باید به ۵۰ درصد می رسیدند هر چند که این امر محقق نشد اما در راستای توسعه متوازن با همت مناطق و همکاران تلاش شده تا یک گام به هدف نزدیک شویم.

وی افزود: دانش آموزان در هنرستان‌ها از کمبود تجهیزات گله مند بودند، بنابراین باید پس از ایجاد علاقمندی برای آنها، فضا و تجهیزات برای تحصیل اختصاص دهیم.

علیجانی عنوان کرد: باید زمینه وهمه تجهیزات ایجاد شود تا دانش آموزان به راحتی بتوانند توانایی لازم در هنرستان‌ها را کسب کنند.

یعقوب ایمانی مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ شهر ری ؛ در آیین متمرکز ارسال تجهیزات هنرستان‌های شهر و شهرستان‌های استان تهران اظهار کرد: ما به عنوان خدمتگذاران نظام تعلیم و باید به آموزش و پرورش دانش‌آموزان بویژه در حوزه فضا و تجهیزات رسیدگی شود.

وی افزود: براساس سند تحول بنیادین و سایر اسناد بالادستی باید دانش آموزان به سمت رشته های هنرستانی هدایت شوند چراکه آمار متوازن این رشته‌ها از دست رفته است.

ایمانی عنوان کرد: هدایت رشته‌های مهارتی همگام با اسناد بالادستی در حال انجام است، امسال تجهیزات را هم افزایش دادیم و امروز مرحله دوم تخصیص تجهیزات صورت می‌گیرد.

در حاشیه این مراسم از 6 دانش آموز برتر هنرستانی کشوری تقدیر به عمل آمد ومدعوین از این نمایشگاه دیدار کردند.

نوسازی مدرسه سامان روستایی با اعتبار قانون فروش اموال "جزء 3 / بند د/ تبصره 12 قانون بودجه در منطقه 10 شهر تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وروابط عمومی نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، روز جمعه 13 آبان ماه "دکترعباس زارع "مدیر کل نوسازی استان تهران با همراهی تیم دستگاه نظارت ، ازسه پروژه عمرانی سامان روستایی،استقلال ودلخواسته، واقع درمنطقه 10 شهر تهران ، بازدید میدانی به عمل آوردند.

این بازدید به منظور نظارت فنی بر اجرای طرح های عمرانی مدارس، درجریان قرار گرفتن از روند اجرایی مدارس مذکور، مشکلات پیمانکاران ، میزان اعتبارات مورد نیاز جهت تکمیل پروژه ها صورت گرفت.

گفتنی است در این راستا، از پروژه سامان روستایی که در شرف افتتاح قرار دارد،به نام مدرسه استاد حاج محمد کریم فضلی نام گذاری شده بازدید به عمل آمد. این پروژه از جمله معدود مدارسی است که هزینه تخریب ونوسازی آن با بازپرداخت فروش وواگذاری مازاد اموال منقول وغیر منقول در منطقه 10 شهر تهران با توجه به قانون فروش اموال "جزء 3 / بند د/ تبصره 12 قانون بودجه سال 1400 کل کشور" پرداخت شده است.  

شایان ذکر است مدرسه سامان روستایی در هفته جاری، مدرسه استقلال در دهه مبارک فجر, مدرسه دلخواسته در سال آینده افتتاح و مورد بهره برداری قرار میگیرند.

دیدار صمیمانه اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین شهر تهران با دکتر عباس زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران ،  روز چهار شنبه 11 آبان ماه دیدارصمیمی اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز استان تهران با دکتر عباس زارع ، مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران صورت گرفت.

دراین دیدارکه با حضور بنی آدم رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین شهر تهران، قربانی مدیر کل مجمع خیرین شهر تهران واعضای هیئت مدیره مجمع خیرین در دفترمدیر کل نوسازی برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات مهندس جاسم حسین پور مدیرکل سابق ، انتصاب دکترعباس زارع به سمت مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران را تبریک گفتند.

در این نشست، اعضای مجمع خیرین شهر تهران،  در راستای تعامل بین اداره کل نوسازی مدارس ومجمع خیرین شهر تهران ابراز امیدواری کردند که این تعامل وهمکاری جهت ساخت فضاهای آموزشی ومدارس شهر تهران همانند گذشته ادامه داشته باشد.

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

  • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
  • کدپستی : 1969754114
  • تلفن های تماس: 88779151
  • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap