fa en
دی 1401
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران از تحویل تجهیزات آموزشی و هنرستانی به مدارس در سال جاری به ارزش ۳۷ میلیارد تومان خبر داد.
منتشرشده در اخبار

به گزارش پایگاه روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، عباس زارع مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به ساخت ۹۳ فضای آموزشی با ۸۹۰ کلاس درس در سال ۱۴۰۱، اظهار کرد: در سال جاری به طور میانگین روزانه ۲.۵ کلاس درس به مجموعه فضاهای آموزشی استان تهران افزوده شده است.

وی افزود: در دهه فجر امسال ۲۳ مدرسه جدید به ادارات آموزش و پرورش شهرتهران و شهرستان های استان تهران تحویل خواهد شد و برنامه‌ریزی مناسب برای ساخت ۷۵ باب فضای آموزشی نوساز در سال ۱۴۰۲ نیز انجام شده است.

زارع با اشاره به مشارکت خیرین در امر حسنه مدرسه‌سازی، خاطرنشان کرد: حضور خیرین گرانقدر مدرسه‌ساز باعث برکت معنوی و اخروی در احداث فضاهای آموزشی شده است به طوری که غالب مدارس تهران به نام این نیک‌اندیشان بلند همت نام‌گذاری می‌شود.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ حدود ۸۰ درصد پروژه‌های آموزشی با مشارکت خیرین و دولت محترم احداث شده است و ۲۰ درصد پروژه‌های آموزشی کاملاً از محل اعتبارات دولتی ساخته شده است که از حضور خیرین بزرگوار مدرسه‌ساز سپاسگزار هستیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران به موضوع تجهیزات آموزشی مدارس اشاره و گفت: تمامی مدارس نوساز احداثی و تحویل شده به ادارات آموزش و پرورش با تجهیزات و امکانات مناسب هستند و در این راستا تلاش شده است تا تمامی تجهیزات خریداری شده کاملاً «ایرانی» باشند.

وی اضافه کرد: ۳۷ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیزات آموزشی، کمک آموزشی و هنرستانی در سال جاری پیش‌بینی و هزینه شده است تا مدارس نوساز با امکانات و تجهیزات مناسب در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.

زارع تصریح کرد: توجه به تجهیزات هنرستانی از جمله مواردی بود که در سال جاری مورد توجه قرار گرفت و به سمت تهیه تجهیزات تخصصی هنرستانی که سالها امکان تهیه و خریداری آنها را نداشتیم رفتیم تا دانش آموزان در هنرستان‌ها و هنرجویان با امکانات روز و استاندارد ادامه تحصیل دهند.

تاکید مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران بر مولد سازی املاک در دیدار با روسای مناطق 19 گانه آموزش وپرورش شهر تهران
منتشرشده در اخبار

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، طی هفته گذشته مدیران مناطق 19 گانه آموزش وپرورش شهر تهران جهت بررسی مشکلات و رفع کمبودهای فضای آموزشی مناطق به صورت جداگانه باعباس زارع مدیر کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران دیدار وگفتگوکردند.

تراکم جمعیت دانش آموزی، تفاهم با خیرین مدرسه ساز، مولد سازی املاک آموزش وپرورش، مکان یابی نقطه ای وصحیح احداث فضاهای آموزشی، تکمیل مدارس در حال ساخت،توجه به بافت های فرسوده،تخریب وبازسازی ومقاوم سازی مدارس،توجه به تجهیزات آموزشی،کمک آموزشی وهنرستانی،تکریم وجذب خیرین مدرسه ساز محلی واستانی و...از موارد مورد بحث ومطرح شده در این جلسات بود.

عباس زارع مدیر کل نوسازی استان تهران، در دیدار های جداگانه که با روسای مناطق آ.پ شهرتهران برگزار شد ،ضمن تشریح اقدامات انجام شده در مجموعه نوسازی مدارس اظهار کرد: در تکمیل پروژه های آموزشی نیمه تمام مناطق تسریع خواهد شد تا بتوانیم مهر 1402 با بیشترین ظرفیت وبازدهی در خدمت دانش آموزان عزیز باشیم.

وی افزود؛ تیم های کارشناسی نوسازی مدارس بررسی دقیقی از وضعیت مناطق آ.پ شهر تهران به انجام رسانده اندوضمن احصاء مسائل ومشکلات ،تفاهم نامه هایی نیز با خیرین مدرسه ساز در جهت مشارکت در ساخت فضاهای آموزشی داشته ایم.

زارع در خصوص برنامه ریزی مناسب جهت بازسازی مدارس فرسوده شهر تهران تصریح کرد:تمهیدات لازم وبررسی دقیق انجام شده است وتوجه به نیاز سنجی ها وتراکم دانش آموزی،تامین اعتبارمورد نیاز و...در این خصوص هرساله اقدام میشود.

وی گفت:در این جلسات تخصصی که با مدیران آ.پ برگزار میکنیم،ضمن تبادل تجربیات ،اولویت بندی دقیقی برای تکمیل فضاهای آموزشی ورفع نیاز های ضروری انجام میشود.

مدیر کل نوسازی استان با اشاره به مولد سازی املاک آ.پ گفت:فروش املاک مازاد آ.پ یکی از پربازده ترین راه ها برای تامین اعتبارات مورد نیاز ساخت فضاهای آموزشی مورد نیاز مناطق است وبا همکاری مدیران آ.پ شهر تهران بسیاری از مشکلات کنونی فضاهای آموزشی مناطق را مرتفع کنیم.

زارع در پایان با تاکید به تکریم خیرین مدرسه ساز خاطر نشان کرد ؛خیرین همواره همراه اصلی نوسازی مدارس در تکمیل وساخت فضاهای آموزشی هستند که امیدواریم بتوانیم از تانسیل های محلی واستانی در راستای جذب خیرین استفاده کنیم.

تقدیر از مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران به واسطه اهتمام اجرای قانون شوراهای آموزش وپرورش
منتشرشده در اخبار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران ،به منظور اجرای دقیق واهتمام به مصوبات قانون شوراهای آموزش وپرورش استان تهران،احمد محمود زاده معاون وزیر ورییس سازمان مدارس ومراکز غیر دولتی ومشارکت های مردمی از "عباس زارع"مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران تقدیر وتشکربه عمل آورد. 

بازدید دکتر خان محمدی معاون عمرانی وزیر از مدارس در حال ساخت شهرستان شهریار استان تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش پایگاه روابط عمومی اداره کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران  ،  صبح امروز پنج شنبه 29دی ماه، دکتر خان محمدی معاون محترم عمرانی وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با همراهی دکتر عبدالهی و دکتر فتحی معاونین سازمان و دکترزارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران از پروژه‌های درحال ساخت مدارس شهرستان شهریار بازدید به عمل آوردند . 

 
در این بازدید، خان محمدی بیان داشتند که با تلاش ها و همت نوسازی مدارس بتوان در جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام این شهرستان با توجه به کمبود فضای فیزیکی مدارس قدم های مثبتی را برداشت .
 
دکتر خان محمدی اظهار امیدواری نمودند با همت اداره کل نوسازی مدارس و با استفاده از طرح مولد سازی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران بتوان تا مهر ماه سال تحصیلی جدید این پروژه ها به بهره برداری  و مورد استفاده دانش آموزان قرار گیرد .
لازم بذکر است ایشان با حضور در شهرداری صباشهر با اعضا شورای شهر صباشهر و شهردار دیدار و از مشکلات فضاهای آموزشی مطلع و دستورات لازم را جهت رفع مشکلات به اداره کل نوسازی استان تهران  صادر نمودند.
 
روابط عمومی
بازدید "عباس زارع "مدیر کل از فعالیتهای عمرانی وتکمیل پروژه های درحال ساخت مدارس استان تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، روز شنبه 24 دی ماه، عباس زارع مدیرکل با همراهی تیم نظارتی از پروژه‌های عمرانی نیمه‌ تمام ودر حال ساخت مدارس استان تهران بازدید به عمل آوردند.

این بازدید جهت بازبینی ورصد فعالیتهای عمرانی وتکمیل پروژه های درحال ساخت واحداث مناطق 15و18شهر تهران وشهرستان ری صورت پذیرفت .

افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه بنیادعلوی در شهرستان بهارستان استان تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش  پایگاه روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران صبح روز پنجشنبه ۲۲ دیماه ۱۴۰۱ مدرسه علوی با مشارکت بنیاد علوی در شهرستان بهارستان استان تهران افتتاح گردید.

مراسم افتتاح مدرسه علوی صالحیه با حضور  فتاح ریاست محترم بنیاد مستضعفان، عبدالهی معاونت محترم فنی سازمان نوسازی مدارس کشور، زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران، نوروزی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، نوحی فرماندار و امامان جماعت بهارستان و صالحیه و جمعی از مسئولان افتتاح گردید.

لازم بذکر است این مدرسه ۱۲ کلاسه که با زیربنای ۱۵۰۰ مترمربع ساخته و در اختیار آموزش و پرورش شهرستان بهارستان قرار گرفته ششمین مدرسه ی ایست که از ابتدای مهرماه سال جاری در این شهرستان افتتاح شده است.

گفتنی است که از ابتدای مهرماه تا کنون ۶ مدرسه با تعداد ۵۵ کلاس درس و ۷۰۰۰مترمربع زیربنا ساخته و تحویل دانش آموزان شهرستان بهارستان گردیده است.

اقدامات ایمنی و تدابیر پیشگیرانه برای مدارس در برابر بارش‌های شدید برف، باران و یخ‌بندان
منتشرشده در اخبار
 
اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در اطلاعیه‌ای اقدامات ایمنی و تدابیر پیشگیرانه برای مدارس، با توجه به احتمال وقوع بارندگی، برف و برودت شدید هوا را اعلام کرد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، با توجه به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر کاهش محسوس دما و احتمال بارش باران و برف در روزهای آتی، مواردی در جهت حفظ و نگهداری از فضاهای آموزشی موجود در استان تهران اعلام می‌شود.
مدیران مدارس دقت نظر کافی نسبت به رعایت تمامی موارد ایمنی و تدابیر پیشگیرانه به خصوص موضوعات مرتبط با نگهداری از مدارس را در فصل سرد سال رعایت و به سایر همکاران و مسئولان حاضر در مدارس نیز متذکر شوند.
1.بازدید از پشت بام مدارس توسط مدیران و یا مسئولان حاضر در مدارس پیش از وقوع بارندگی و پس از اتمام برف و باران حائز اهمیت است.
2.اطمینان از باز بودن راه خروج آب برف و باران در پشت بام مدارس ضروری است. (در هنگام بارش‌های شدید، حتما هر چند ساعت از باز بودن راه خروجی آب اطمینان حاصل شود.)
3.برای جلوگیری از یخ‌زدگی لوله‌های آب و لوله‌های سرویس‌های بهداشتی که در حیاط مدارس قرار دارند، شیرفلکه اصلی آب بسته شود، سپس تمامی شیرهای مصرفی باز شوند تا آب درون لوله‌ها به صورت کامل تخلیه شوند.
4.در هنگام برودت شدید هوا، تمامی فلاش تانک‌ها و لوله‌های آنها باز شوند تا آب درون آنها تخلیه گردد.
5.آب درون کولرهای آبی روی پشت‌ بام‌ها به صورت کامل تخلیه گردد، ورودی برق آنها قطع و حتما روی کولرهای آبی با محافظ پلاستیکی و برزنتی برای جلوگیری از نفوذ آب و یخ‌زدگی پوشانده شوند.
6.اطمینان حاصل شود که تمامی پنجره‌های کلاس‌های درس، درهای ورود و خروجی راهروها و ... بسته باشند تا از نفوذ آب و سرمای شدید به داخل مدرسه جلوگیری گردد.
7.پس از بارش برف، حتما راه‌های خروجی آب بازدید شود و در صورتی که نم حاصل از برف و باران به سقف کلاس‌های درس زیر پشت‌بام آسیب وارد کرده است، سریعا به مسئولان مربوطه اداره آموزش و پرورش اطلاع داده شود.
8.تمامی نقاطی که احتمال ورود آب برف و باران به محوطه مدارس و کلاس‌های درس دارند بازدید و مسدود شوند.
9.تمامی وسایل الکترونیکی اعم از رایانه، چاپگر، دستگاه تکثیر و ویدئو پروژکتورها از سطح زمین و کنار پنجره‌ها فاصله داشته باشند و حتی المقدور روی آنها حتماً با وسایل ضدآب پوشانده شوند.
10.دیوارهای زیر زمین را با عایق‌های ضد آب بپوشانید تا جلوی نفوذ آب و آسیب‌های بعدی گرفته شود.
11.در صورت بروز حادثه ناشی از وقوع بارش شدید باران، سیل و ... کلید اصلی برق، شیراصلی آب و گاز مدرسه را قطع کنید.
12.در هنگام بارش‌های شدید، اگر کنتور برق را قطع نکرده‌اید، وسایل برقی را از پریز برق بیرون کشیده و اگر دستانتان نمناک است، برای حفظ ایمنی خود به وسایل برقی دست نزنید.
13.از خاموش بودن موتورخانه و بسته بودن درب موتورخانه مدارس اطمینان حاصل کنید و تمامی راه‌های ورود آب و سرمای هوا به این قسمت پوشانده و مسدود شود.
خان محمدی معاون عمرانی وزیر به مناسبت گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه(س) و روز زن، با بانوان همکار در اداره کل نوسازی مدارس استان تهران دیدار و از آنان تقدیر به عمل آورد.
منتشرشده در اخبار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وروابط عمومی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، حمیدرضا خان‌محمدی روز چهارشنبه 21 دی  ماه در دیدار با بانوان شاغل در اداره کل نوسازی مدارس استان تهران به مناسبت گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه(س) و نجلیل ازمقام زن اظهار کرد: حجم قابل توجه حضور و فعالیت بانوان گرانقدر در سطوح مدیریتی اداره کل نوسازی استان تهران قابل توجه است و میزان اتکا و اهمیت قائل شدن این دستگاه به نقش اثرگذار زنان در امور اجرایی را نشان می‌دهد.

وی افزود: همه تلاش ما برای ساخت کالبد نظام تعلیم و تربیت است. کار این سازمان در مقایسه با سازمان‌های دیگر از آن لحاظ که بنیان و شالوده تربیت فرزندان‌مان را تهیه می‌کند مهم است. اما نباید فراموش کنیم که فرآیند تربیتی فرزندان این کشور توسط زنان به عنوان مادران این سرزمین و راهبران نسل‌های جدید آغاز می‌شود.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مدال رهبریتی که حضرت آقا به بانوان داد ارزشمندی و اهمیت نقش بانوان در جامعه را نشان می‌دهد. خان‌محمدی با اشاره به نگاه مثبت دولت برای تحقق بودجه پیشنهادی سازمان نوسازی مدارس، اظهار کرد: خوشبختانه با حمایت دولت و مجلس محترم علیرغم کاهش اعتبارات عمرانی در بودجه سال 1402 تصویب بودجه پیشنهادی سازمان نوسازی مدارس قابل تامل و معنادار است.

وی در پایان افزود: هدف ما در ابعاد مختلف برای ایجاد شور و نشاط دانش‌آموزان و راحتی و آرامش برای معلمان با ساخت فضای تربیتی است. بنابراین افتتاح پروژه‌های سازمان نوسازی و تزریق شادی حاصل از رفاه و امنیت آموزشی به محیط‌های دانش‌آموزی لذت‌بخش  و شوق انگیز است و برای ما ارزش دارد.

در حاشیه این دیدار رییس سازمان نوسازی مدارس کشور باهمراهی عباس زارع مدیر کل، ضمن تجلیل از بانوان شاغل در اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، با کلیه کارکنان استان دیدار و از نزدیک در جریان مسائل و فعالیت های آنها قرار گرفت.

 

 

 

تحویل 23 مدرسه نوساز در دهه مبارک فجر/ساخت 6 پروژه آموزشی ویژه اتباع در استان تهران
منتشرشده در اخبار

  مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۰ پروژه آموزشی در استان تهران ساخته و تحویل شده است، گفت: ۲۳ مدرسه نوساز در دهه مبارک فجر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، عباس زارع در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت ساخت و ساز مدارس در استان تهران، اظهار کرد: اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، ساخت و تحویل ۹۳ پروژه آموزشی را طی سال جاری در دستورکار داشت که از این میزان تاکنون حدود ۷۰ پروژه تکمیل و به ادارات آموزش و پرورش تحویل شده است. وی افزود: از مجموع پروژه‌های آموزشی تحویلی در سال 1401، تعداد ۲۳ پروژه دیگر نیز در دهه مبارک فجر سال جاری بهره‌برداری خواهد شد. مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان اینکه برنامه ریزی‌های لازم برای ساخت ۷۵ پروژه در سال آینده انجام و اقدامات لازم در دست اجراست، درباره مشکلات ناشی از افزایش جمعیت در شهرستان های حاشیه تهران به ویژه با ورود موج جدید اتباع به کشور در سال جاری گفت: با مشکلات ناشی از تراکم جمعیت دانش‌آموزی در تهران مواجه هستیم و همانطور که گفته شد برنامه ریزی هایی برای ساخت مدارس جدید در حال انجام است. زارع ادامه داد: چندی پیش نیز از محل کمیساریای عالی پناهندگان، 6 پروژه در مناطق کهریزک، قرچک، ملارد، مناطق ۱۵، ۱۹ و ۱۸ تهران تعریف شده که برای سال آتی تحویل آموزش و پرورش می شود. وی با اشاره به اینکه بر اساس شناسنامه فنی فضا، می توانیم بگوییم که به طور کلی ۱۵ درصد مدارس تهران نیازمند تخریب و بازسازی هستند، پیرامون مدارس متروکه و مازاد در تهران که باید تغییر کاربری بدهند نیز گفت: فهرست این مدارس در اختیار بهره بردار یعنی وزارت آموزش و پرورش قرار دارد و مطلع است که کدام املاکش مازاد است و می تواند تبدیل به احسن کند. به گفته مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، امیدواریم با مولد سازی و فروش املاک مازاد بر اساس مجوز بند "ی" تبصره ۹ قانون بودجه ۱۴۰۱ منابع خوبی برای ساخت و ساز و مستحکم کردن مدارس در اختیارمان قرار بگیرد.

سفر رئیس‌جمهور به شهرستان بهارستان و دستور ساخت ۱۰ مدرسه با ۱۵۰ کلاس درس
منتشرشده در اخبار

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، حجت الاسلام و المسلیمن رییسی رئیس‌جمهوری کشورمان در سفری یکروزه در شهرستان بهارستان استان تهران حضور یافت.

رئیس‌جمهور در جلسه شورای اداری شهرستان بهارستان (استان تهران) گفت: ۱۳۰ هزار دانش‌آموز در این منطقه در حال تحصیل هستند که تعداد مدرسه‌ها با این جمعیت تناسب ندارد.

وی افزود: ساختن حداقل ۱۰ مدرسه با ۱۵۰ کلاس درس، یک ضرورت است و باید فوری انجام شود. انتظار داریم خیرین هم پای کار بیایند تا کار سریع پیش رود.

در همین راستا، عباس زارع مدیرکل نوسازی، توسعه و‌ تجهیز مدارس استان تهران که در این جلسه حضور داشت اعلام کرد، کارگروهی ویژه موضوع بهبود وضعیت فضاهای آموزشی شهرستان بهارستان را دنبال خواهند کرد.

گفتنی است، در یکسال اخیر ۶ مدرسه با ۶۰ کلاس درس و ۷۰۰۰ مترمربع زیربنا در شهرستان بهارستان احداث و تحویل دانش‌آموزان شده است.

همچنین، با برنامه‌ریزی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران و همراهی خیرین گرانقدر مدرسه‌ساز، هم‌اکنون ۴ پروژه آموزشی با ۴۸ کلاس درس در شهرستان بهارستان در دست ساخت است که تا سال تحصیلی آینده آماده حضور دانش‌آموزان خواهد شد.

مهاجرپذیر بودن شهرستان بهارستان در جنوب غربی استان تهران و افزایش جمعیت دانش‌آموزی در این منطقه باعث نیازمندی بیشتر به مدارس شده است که دولت و خیرین در این راستا تلاش می‌کنند تا این موارد را مرتفع و مدارس مورد نیاز و استانداردی در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

  • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
  • کدپستی : 1969754114
  • تلفن های تماس: 88779151
  • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap