fa en
 • کسب رتبه دوم عملکرد سالانه مدیران نوسازی مدارس کشور توسط«عباس زارع» مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

  کسب رتبه دوم عملکرد سالانه مدیران نوسازی مدارس کشور توسط«عباس زارع» مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

 • بررسی پروژه‌های عمرانی نیمه تمام شهرستان های بهارستان ورباط کریم با حضور زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

  بررسی پروژه‌های عمرانی نیمه تمام شهرستان های بهارستان ورباط کریم با حضور زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

 • امضای تفاهم‌نامه مشارکت ساخت مدرسه ۹ کلاسه در شهر تهران، توسط خیر مدرسه ساز عباس ارضی سلطان

  امضای تفاهم‌نامه مشارکت ساخت مدرسه ۹ کلاسه در شهر تهران، توسط خیر مدرسه ساز عباس ارضی سلطان

 • پیام تسلیت مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران به مناسبت شهادت ناباورانه رییس جمهور وهمراهانش

  پیام تسلیت مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران به مناسبت شهادت ناباورانه رییس جمهور وهمراهانش

 • مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران خبر داد: نام‌گذاری یک مدرسه در تهران به نام «شهید جمهور»/ جاودانگی یاد و خاطره شهید دکتر رییسی برای دانش‌آموزان

  مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران خبر داد: نام‌گذاری یک مدرسه در تهران به نام «شهید جمهور»/ جاودانگی یاد و خاطره شهید دکتر رییسی برای دانش‌آموزان

 • برگزاری چهارمین جلسه برنامه ریزی در برگزاری بیست وششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران

  برگزاری چهارمین جلسه برنامه ریزی در برگزاری بیست وششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
شهریور 1402
آیین افتتاح مدرسه خیری سیاوش زرازوند در منطقه 9 شهر تهران با حضور خان محمدی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران؛ آیین افتتاح مدرسه 14 کلاسه منطقه 9 تهران با حضور حمیدرضا خان محمدی معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، علیرضا کریمیان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، عباس زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران و جمعی از خیران و مسئولان محلی برگزار شد.

حمیدرضا خان محمدی در این مراسم با بیان اینکه خیرین بزرگوار مدرسه ساز، چون شمع روشنی بخش پیشتاز توسعه و پیشرفت کشور هستند، اظهار داشت: حضور خیرین در عرصه‌های مختلف وجود دارد، اما خیرین مدرسه ساز رنگ و بوی دیگری دارند؛ وجود خیرین باعث دلگرمی ماست و برکت و اثر ارزشمند حضورشان را به وضوح می بینیم چرا که جریان دانایی در مدرسه ایجاد می شود و به دنبال آن آبادی به وجود می آید.

وی ضمن تقدیر از مشارکت خیرین و اقدامات جامعه خیرین مدرسه ساز، بیان داشت: خیرین مبنایی ترین و ارزشمندترین کار را انجام می‌دهند، باید مرام و مشی خیران سرلوحه ما و دانش آموزان باشد. وقتی که نام خیّر بر مدرسه نهاده می شود یک فرهنگ را هم با خودش می آورد و اثراتش بر تربیت  بیشتر است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با تاکید بر ضرورت ساخت و تجهیز مدارس با بهترین امکانات، گفت: برای ایران قوی و آباد باید مدارس قوی داشته باشیم. اگر می‌خواهیم آینده روشنی داشته باشیم باید امروز با تلاش و برنامه‌ریزی مسیر رشد و آبادانی را از مدارس شروع کنیم و مشی پهلوانی و جوانمردی و ایران دوستی در مدارس مشق شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به روند پرشتاب مدرسه‌سازی در کشور، گفت: طی شش ماه گذشته بیش از 1000 کلاس درس در زیر بنایی بالغ بر 100 هزار مترمربع فقط در استان تهران ساخته شده است که نمونه ای از تلاش خیرین، مدرسه سازان و همه عزیزان است.

وی به تاثیرات مختلف ساخت و فعالیت مدرسه در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: اقتصاد مدرسه، اقتصاد پایداری است چرا که طبق برآوردها هر مدرسه ۷۰۰ فرصت اشتغال را با واسطه و بی‌واسطه به همراه می آورد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با ابراز خرسندی از رضایت و خوشحالی دانش آموزان در برخورداری از فضای آموزشی با نشاط و زیبا، تصریح کرد: معماری، فضا و تجهیزات مناسب همه در یادگیری موثر است. باید رضایت و لبخند دانش آموزان و اولیا را داشته باشیم و به جهان نشان دهیم که با وجود همه مشکلات امید در این کشور جاری است.
ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور نیز در این مراسم، طی سخنان کوتاهی ضمن تشکر از آقای سیاوش زرازوند خیّر پروژه گفت: ویژگی متمایز مدرسه خیری این است که دانش آموزان این مدارس همیشه دوست دارند در مسیر خیر حرکت کنند و این حرکت استمرار می یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در این مراسم با اشاره به خاطره پارسال بهره برداری از مدرسه خیری زرازوند در منطقه 8 تهران، گفت: خوشحالیم که این حرکت نیکوکارانه ادامه دارد، با ساختن هر مدرسه تنها یک بنای فرهنگی ساخته نمی شود، بلکه یک فرهنگ ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: هر کشوری که امروز توسعه یافته است به آموزش و پرورش توجه داشته و در این بخش سرمایه گذاری کرده است. چرا که اصلی‌ترین، با ارزش‌ترین و اثرگذارترین دارایی هر کشوری سرمایه انسانی است که در مدارس شکل می گیرد و قوام می‌یابد.

کریمیان با بیان اینکه مدرسه احداث شده است یک سرمایه دست ساز انسان است، اضافه کرد: این سرمایه، در واقع به واسطه حضور خیران محل تربیت و پرورش سرمایه اصلی یعنی انسان است که خیر در خیر جاری شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران خطاب به دانش آموزان گفت: ایمان دارم شما می توانید با تلاش و همت قله های موفقیت را فتح کنید، امروز با خدا عهد ببندید که با درس خواندن قدر این نعمت و زحمت خیرین را بدانید و درآینده به کشور و مردم خدمت کنید.

گفتنی است؛ این مدرسه با 14 کلاس درس در زمینی به مساحت 1260 مترمربع با زیربنای 1900 مترمربع با مشارکت خیر نیکوکار «سیاوش زرازوند» در منطقه 9 آموزش و پروش شهر تهران احداث شده است

افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکونی به همراه ۶ واحد آموزشی توسط وزیر راه و شهرسازی در شهر جدید پردیس استان تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران امروز با حضور مهرداد بذرپاش- وزیر راه و شهرسازی ۱۰ هزار واحد مسکونی به همراه ۶ پروژه‌ آموزشی در جهت خدمات عمومی در شهر جدید پردیس افتتاح شد.

یکی از مشکلات مسکن‌های مهر نبود امکانات آموزشی مانند مدارس است که با آغاز سال تحصیلی جدید ۶ مدرسه در حدود ۸۳ کلاس درس و زیربنایی معادل ۱۲ هزار متر مربع به بهره برداری رسید.
این مدارس با حضور وزیر راه و شهرسازی و راشکی معاون منابع نیروی انسانی سازمان نوسازی کشور ، عباس زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران وتیم نظارت در محل مسکن مهر شهرستان‌ پردیس، افتتاح و به آموزش و پرورش تحویل داده شد.
در حاشیه این مراسم وزیر راه از همیاری و مساعدت سازمان نوسازی مدارس کشور و تهران در جهت ساخت و تجهیز این مدارس تقدیر نمود.

با افتتاح این مدارس به نظر می آید برای شروع سال تحصیلی با مشکل خاصی در سایت‌های مسکن مهر استان از حیث فضاهای آموزشی مواجه نباشیم اما در طول سال تحصیلی قطعا به فضاهای آموزشی جدید نیاز داریم.

آیین افتتاح مدرسه آرمان علی وردی در شهرستان چهار دانگه با حضور خان محمدی معاون عمرانی وزیر
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، مراسم افتتاح و بهره‌برداری از مدرسه شهید آرمان علی وردی در چهاردانگه ، صبح امروز سه‌شنبه ۴ مهرماه همزمان با افتتاح چندین مدرسه دیگردرچهار نقطه کشوربرگزار شد.

این مراسم با حضور خان محمدی معاون عمرانی وزیر ورییس سازمان نوسازی مدارس کشور،عباس زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران، بهرامی مدیرکل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران، محمد ترکمانه مدیر عامل بنیاد برکت،فرمانداراسلامشهر،مسئولین محلی وهمچنین مادر بزرگوار شهید آرمان علی وردی برگزارشد.

محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت که در مراسم افتتاحیه مدرسه شهید آرمان علی‌وردی در اسلامشهر حضور داشت، در ابتدای سخنانش گفت: تا به امروز ۲۱۱۰ مدرسه، بیش از ۱۰ هزار کلاس درس در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است و تلاش می‌کنیم سه هزار مدرسه در سال ۱۴۰۳ با همکاری آموزش و پرورش و سازمان نوسازی تحویل دانش‌آموزان دهیم.

وی افزود: این مدرسه اردیبهشت 1402 تخریب شد و به مدرسه‌ای ۱۵ کلاسه تبدیل شد. طی چهار ماه مدرسه ساخته شد و امروز تحویل عزیزان در روستای فیروز بهرام می‌شود. حدود ۴۰۰ دانش‌آموز در این مدرسه که از سرانه آموزشی پایینی برخوردار است، تحصیل می‌کنند.

حمیدرضا خان‌محمدی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در سخنانی بیان داشت: ما به عنوان سازمان نوسازی متولی ساخت توسعه و تجهیز مدارس هستیم، ولی از روزی که بنیاد برکت حاضر شد و در بحث مدرسه‌سازی ورود کرد برکت مدرسه‌سازی بسیار مضاعف شد. ما با کمال افتخار در کنار این عزیزان هستیم و هرجا بنیاد برکت حضور پیدا کند، برکت اعم از اشتغال، پیشرفت و آبادانی به آنجا وارد می‌شود.

وی افزود: مدرسه شهید علی‌وردی جزو مدارس مصوبات سفرریاست محترم جمهوریبود که ۱۰ مدرسه نیز تا پایان مهر ماه در منطقه بهارستان تقدیم دانش آموزان شده و می‌شود. این مدرسه کمتر از ۱۲۰ روز تحویل شد و این مسئله را با تمام وجود می‌گوییم، یکی از مهمترین موضوعات همواره در جلسات هیئت دولت مسئله مدرسه است و خوشحالیم که بنیاد برکت بحث پیشرفت کشور در این خصوص را آغاز کرده است. از روز آغاز به کار دولت ۵۸۰۰ طرح آموزشی و پرورشی در قالب ۲۷ هزار کلاس درس به دانش آموزان تقدیم شده. امیدوارم تا روزی که عدالت آموزشی در تمام کشور برقرار شود بتوانیم این مسیر را ادامه دهیم.

مادر شهید علی‌وردی: او عاشق بچه‌های کوچک بود و همیشه وقت زیادی برای بچه‌ها می‌گذاشت

سپس مادر شهید آرمان علی‌وردی به عنوان سومین سخنران این مراسم پشت تریبون قرار گرفت و گفت: از همه کسانی که برای ساخت این مدرسه زحمت کشیدند تشکر می‌کنم. خوشحالم که در کنار دانش آموزان هستم و میدانم که آرمان من هم در کنار شما حضور دارد. او عاشق بچه‌های کوچک بود و همیشه وقت زیادی برای بچه‌ها می‌گذاشت. در مسجد محله نیز مربی بود و خیلی جدی به کار فرهنگی بچه‌ها اهمیت می‌داد. او می‌گفت باید طوری با بچه‌ها رفتار کرد که هدفی را برای آینده‌شان دنبال کنند. من وقتی شنیدم مدرسه‌ای به نام آرمان ساخته شده، حقیقتا خوشحال شدم که این اتفاق افتاد و خون او پایمال نشد. امیدوارم بچه‌ها با درس خواندن در این مدرسه بتوانند به پیشرفت کشور کمک کنند.

حجت الاسلام گلپایگانی: قدرت و عزمت نیروهای مسلح به جایی رسیده که مشتریان در صف ایستاده‌اند

حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری نیز که در مراسم افتتاحیه در باغ بهشت حضور داشتند، طی سخنانی با گرامیداشت یاد و نام شهید آرمان علی‌وردی، افتتاح این مدارس را اتفاقی بزرگ خواند.

وی با اشاره به وقایع ماه‌های اخیر گفت: سفر رئیس جمهور به سازمان ملل متحد بسیار بابرکت بود، مخصوصاً زمانی که گفتند آمریکا باید بداند دورانی که فکر می‌کردند بر جهان مسلط شدند خیالی باطل بود. دشمنان ایران روزگاری منع می‌کردند که چیزی به ما نفروشند و امروز التماس می‌کنند که از ما نخرند، بین نفروشند و نخرند تفاوت‌های زیادی وجود دارد. به حمدالله امروز قدرت و عزمت ایران مخصوصا در زمینه نیرو‌های مسلح به جایی رسیده که مشتریان در صف ایستاده‌اند. خدارا شکر می‌بینیم که دشمنان گیج شده‌اند و کشور ما ثابت قدم پیش می‌رود و هرروز شاهد شکوفایی بیشتر آن هستیم. مدرسه مکان تعلیم علم و دانش است بسیار اهمیت دارد، چون علم و دانش اگر باشد همه چیز هست.

وی ابراز داشت: در پایان راه‌اندازی این مدارس را تبریک عرض می‌کنم، شما کسانی بودید که آرزوی دیرین مقام معظم رهبری که فرموده بودند هزار مدرسه بسازید را با ساخت سه هزار مدرسه عملی کردید. من حتما خبر این رویداد را به ایشان می‌رسانم و می‌دانم مقام معظم رهبری قدردان این حرکت ارزشمند شماست.

جشن آغاز سال تحصیلی دانش آموزان استثنایی دکتر خزائلی منطقه ۱۲ تهران در مدرسه ای نوساز
منتشرشده در اخبار

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران روز دوشنبه ۳مهرماه دانش آموزان استثنایی مدرسه دکتر خزائلی شروع مهری با شکوه را تجربه کردند.
بنابراین گزارش آیین افتتاح مدرسه ده کلاسه استثنایی دکتر خزائلی با همت خیر نیکوکار محمد مهدی تابع قانون وعزم دولت وتلاش مهندسان اداره کل نوسازی مدارس استان تهران با زیر بنای ۱۵۴۹ متر مربع در زمینی به مساحت ۱۲۲۷متر مریع برگزار شد.
این مراسم با حضور نماینده خیر مدرسه ساز (محمد مهدی تابع قانون) ، امانی دبیر کل شورای عالی آموزش وپرورش، اربابی معاون مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی کشور،شیرزاده معاون فنی ونظارت، خزایی سرناظر پروژه ومهندسان ناظر وطراح و جمعی از فرهنگیان ،دانش آموزان و اولیا برگزار شد.
مدرسه پسرانه زنده یاد دکتر خزائلی با مجموع ده کلاس درس با امکاناتی همچون نمازخانه،کتابخانه،سالن چند منظوره، ومجهز به آسانسور پذیرای دانش آموزان روشن دل از جنوب تهران تا شمال تهران در منطقه ۱۲تهران واقع شده است.

نواختن زنگ شروع مهر1403-1402 توسط ریاست محترم جمهوری در مدرسه شهید کمندی شهرستان بهارستان استان تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش اداره کل نوسازی ـتوسعه وتجهیز مدارس استان تهران، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی صبح امروز و در نخستین روز از سال تحصیلی جدید به شهرستان بهارستان واقع در جنوب غرب استان تهران سفر کرد و ۱۰ مدرسه با ظرفیت ۱۵۰ کلاس را افتتاح کرد.

 دکتر سید ابراهیم رئیسی صبح امروز شنبه در آیین آغاز سال تحصیلی 1403-1402، با حضور در آموزشگاه شهید کمندی شهرستان بهارستان استان تهران، با بیان اینکه آموزش و پرورش ماموریت بسیار مهمی دارد و انجام این ماموریت مهم در دستان توانای مدیران و معلمان است، گفت: محور آموزش و پرورش معلم است؛ معلم علاوه بر آموزش، الگوی علمی و عملی دانش‌آموزان نیز هست.

رئیس جمهور با اشاره به جایگاه رفیع شغل معلمی افزود: معلمان باید قدر جایگاه رفیع خود در امر تعلیم و تربیت را بدانند و با علم‌افزایی و معرفت‌افزایی برای حفظ و ارتقای آن تلاش کنند. معلم همچنین باید تلاش کند الگوی مناسبی برای دانش‌آموزان به‌خصوص در عرصه مهم تعلیم و تربیت باشد.

دکتر رئیسی ارتباط بین خانه و مدرسه را از نکات مهم در عرصه آموزش و پرورش برشمرد و اظهار داشت: خانواده‌ها بر اساس اعتماد فرزندان دلبندشان را به مدرسه می‌فرستند، اما به هیچ عنوان نباید رابطه‌شان را با مدرسه، معلم و مدیران قطع کنند. دانش‌آموزان همواره باید احساس کنند میان خانه و مدرسه به عنوان دو مجموعه اثرگذار ارتباط و هماهنگی برقرار است.

رئیس جمهور با اشاره به جایگاه مهم خانه و مدرسه و ارتباط و هماهنگی آنها در هویت‌سازی و شخصیت‌بخشی به فرزندان تصریح کرد: مدرسه کانون علم، امید، نشاط و ایمان، مرکز تحول و محور اجرای سند مهم تحول آموزش و پرورش با همت مدیران، معلمان و مربیان است، لذا جایگاه مدارس بسیار با اهمیت و حساس است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در حاشیه افتتاح مجتمع آموزشی شهید امیر کمندی در این باره توضیح داد: یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به شهرستان بهارستان در ۱۵ دی پارسال ساخت حداقل ۱۰ مدرسه با ۱۵۰ کلاس بود که اقدامات لازم در این زمینه به سرعت آغاز شد چرا که بهارستان جزو مناطقی که به لحاظ سرانه آموزشی دچار بحران بود.

حمیدرضا خان محمدی ادامه داد: این ۱۰ مدرسه با استفاده از توان مهندسان ایرانی و در کمتر از چهار ماه پس از کلنگ زنی، ساخته و در اختیار دانش آموزان قرار گرفت و البته برخی از آنها تا پایان مهر تکمیل می شود که این دستاورد در نوع خود بی نظیر است.

وی خاطرنشان کرد: کل اعتبار این ۱۰ مدرسه ۱۵ کلاسه یکهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال و از برکات مصوبات رئیس جمهور بود که با این بهره برداری ها، سرانه آموزشی ما از ۲.۱۶ به ۲.۳۴ متر مربع افزایش پیدا کرد.

بهارستان با جمعیت بیش از ۷۵۰ هزار نفر و ۲ بخش بوستان و گلستان در جنوب غربی استان تهران یکی از شهرستانهای پر تراکم به لحاظ جمعیتی با کمترین وسعت جغرافیایی در کشور است.

پیام تبریک عباس زارع مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، عباس زارع مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران به مناسبت آغاز سال تحصیلی 98-97 که هم‌زمان با هفته دفاع مقدس است، پیام تبریک صادر کرد.

در این پیام آمده است:

هفته دفاع مقدس را صمیمانه محضرمردم شریف و انقلابی استان تهران، به ویژه جانبازان، ایثارگران، آزادگان و خانواده معظم شهدا تبریک و تهنیت عرض نموده ، سربلندی و عزت ایران اسلامی را در جامعه جهانی از خداوند متعال مسئلت می نمایم.

اکنون که طلیعه آغاز سال تحصیلی جدید برای دانش‌آموزان آغاز شده است، با مجموعه ای سرشار از برنامه های جدید و فعالیت های عمرانی، در جهت توسعه فضاهای آموزشی در استان تهران گام برمیداریم و به حول و قوه الهی این طرح ها و برنامه ها با همت، عزم و تلاش مجموعه نوسازی مدارس در جهت بهبود فضاهای آموزشی و پرورشی و ارتقای نظام تعلیم و تربیت خواهد بود.

در نخستین روز از ماه مهر، با نهایت مسرت آغاز سال تحصیلی جدید را خدمت دانش‌آموزان، فرهنگیان و تمام مردم ایران تبریک عرض نموده و برای آینده‌سازان این مرز و بوم آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.

مجموعه اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، همزمان با شروع سال تحصیلی جدید 100 پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی نوساز را در قالب 1194 کلاس درس  با زیر بنای 143000  متر مربع آ ماده و محیا  و در حال بهره برداری برای حضور دانش‌آموزان عزیز کرده است.

ذکراین نکته مهم است که استان تهران به عنوان اولین استان کشورازلحاظ ساخت واحداث مدارس و فضاهای آموزشی در کشور است و با همت دولت محترم، خیران گرانقدر مدرسه ساز و دیگر نهادها برای بهبود این فضاهای آموزشی از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود.

در استان تهران در تلاش هستیم تا بتوانیم هرچه زودتر فضاهای آموزشی پایتخت جمهوری اسلامی ایران را توسعه و به شرایط مطلوبی برسانیم.

دانش‌آموزان و فرهنگیان عزیز، اداره کل نوسازی مدارس استان تهران با تمام ظرفیت در تمام ایام سال در کوشش است تا بتواند مدارس ایمن، نوساز و درخورشأن شما معلمان، آموزگاران و مربیان گرانقدر را فراهم کند تا بتوانید در فضایی آرام و دلنشین به تحصیل علم و دانش پرداخته و بیش از پیش بر تارک دانایی، ایمان و سپهر رهنمون گردانیم.

بازدید از روند پایانی پروژه های مصوبات ریاست محترم جمهور در شهرستانهای بهارستان، چهاردانگه واسلامشهر
منتشرشده در اخبار
به گزارش  روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران صبح روز جمعه ۲۴ شهریور ماه ۱۴۰۲ عبدالهی معاون اجرایی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کل کشور، عباس زارع مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران و تیم نظارتی نوسازی مدارس استان تهران ازروند پایانی مدارس مصوبات سفر ریاست محترم جمهوری در شهرستان های بهارستان و مدارس در حال اتمام چهاردانگه واسلامشهر بازدید به عمل آوردند.
مدارس مصوبات سفر رئیس جمهور در طی حدود چهار ماه از زمان خشت گذاری به روش صنعتی سازی ساخته شده و در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
زارع با بیان اینکه مهمترین مصوبه در سفر ریاست محترم جمهور مربوط به حوزه تعلیم و تربیت، احداث ۱۵۰ کلاس درس (۱۰ مدرسه) در بهارستان، ۱۲۰ کلاس درس (۸ مدرسه) در اسلامشهر و۶۰ کلاس درس(۴ مدرسه) در چهاردانگه میباشد. افزود: در ساخت مدارس اکنون از تکنولوژی جدید بهره می‌گیرند هدف ما این است که تا مهرماه سال جاری پروژه‌ های آموزشی را به بهره برداری برسانیم.
بازدید از روند پایانی ساخت پروژه‌های عمرانی مدارس در استان تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، عباس زارع مدیر کل، چگنی معاون اجرایی وناظران حوزه نظارت روز پنجشنبه  ۲۳ شهریور ماه از روند پایانی ساخت پروژه های عمرانی استان تهران بازدید کردند. 

در این دیدار مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران وتیم نظارت از پروژه اسوه منطقه ۹،مدرسه قدس منطقه۱۴،مدرسه استقلال منطقه ۱۰، مدرسه کمیساریای منطقه۱۵، مدرسه بنت الهدی منطقه ۱۷، مدرسه کمیساریای منطقه۱۵،مدرسه متقین منطقه ۱۸، هنرستان کبیری منطقه ۱۸و مقاوم سازی منطقه ۱۶ بازدید وروند پایانی هر کدام از پروژه ها را مورد بازبینی قرار گرفت.
 لازم به ذکر است اداره کل نوسازی مدارس استان تهران به لحاظ تعداد کلاس درس تحویلی، حائز رتبه اول و به لحاظ زیربنای فضاهای تحویلی حائز رتبه اول در کشور است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تهران درحاشیه این بازدید تصریح کرد: با تلاش شبانه روزی این اداره کل، کار تکمیل پروژه های تحویلی مهرماه در حال انجام است و ان شاالله امسال شاهد بینظیرترین مهرماه از نظر تحویل کلاس درس به آموزش و پرورش خواهیم بود.
زارع اظهار داشت: امسال در فصل بازگشایی مدارس، شاهد تحوّلی بزرگ در حوزه تحویل فضاهای فیزیکی مدارس در سطح استان تهران هستیم و تکمیل این تعداد کلاس درس در تاریخ فعالیت اداره کل نوسازی مدارس این استان بینظیر است.
بنا بر این گزارش با اشاره به تلاش شبانه روزی کارکنان نوسازی مدارس به منظور تکمیل و بهره‌برداری از این تعداد کلاس درس، گفتنی است روند تکمیل پروژه‌ها به صورت روزانه در حال پیشرفت است به طوری که امسال استان تهران در حرکت جهادی در حوزه مدرسه سازی تعداد ۱۰۰ پروژه  مشتمل بر ۱۱۹۴ کلاس درس را تکمیل وبه بهره برداری خواهد رساند.
پیام تسلیت عباس زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران به مناسبت ایام حزن آخر ماه صفر
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، عباس زارع مدیر کل،  با صدور پیامی  فرارسیدن ۲۸ و ۳۰ ماه صفر ، سالروز رحلت جانگداز رسول اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و همچنین شهادت امام رضا(ع) را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:
تکامل، سعادت و رستگاری بشر امروزی که از نابسامانی ها و مشکلات عدیده رنج می برد، جز آشنایی با پیام وحی و دوستی با اهل بیت علیهم السلام، یعنی قرآن و عترت که بشارت دهنده کلام حق بوده اند، تحقق پیدا نمی کند.
گام گذاشتن در مسیر معرفت و حقانیت ائمه و بزرگانی چون این عزیزان می ‌تواند انسان ‌ها و جهان بشریت را به سوی سعادت دنیوی و اخروی نزدیک کرده و مسیر توحید و تقوی را به ما نشان دهد، بدون تردید راه رستگاری بشر تمسک به اهل ‌بیت(ع) است.
یقینا تنها راه فلاح و رستگاری، چنگ زدن به ریسمان مودت آل الله و پیروی از آموزه های خاندان عصمت و طهارت (ع) و گام نهادن در مسیر معرفت و شناخت اهل بیت (علیهم السلام) است.
اینجانب رحلت ملکوتی پیامبر خاتم(ص) و شهادت مظلومانه‌ سبط اکبرشان امام حسن مجتبی (ع) و شهادت غریبانه‌ هشتمین آفتاب آسمان امامت و ولایت امام رضا (ع) را به پیشگاه حضرت مهدی (عج)، جامعه آموزش وپرورش علی الخصوص خانواده بزرگ نوسازی مدارس استان تهران تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم.
«مهدی تبارکی» سرپرست معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی نوسازی مدارس استان تهران شد
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، آئین معارفه مهدی تبارکی به عنوان سرپرست معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران برگزار شد.

 
این مراسم با حضور دکتر عباس زارع مدیر کل و اعضای شورای معاونان در صبح روز دوشنبه بیستم شهریورماه برگزار گردید.
 
در این مراسم دکتر زارع ضمن تشکر و قدردانی از فعالیت‌های انجام شده توسط هاشم رضایی در مدت تصدی این معاونت و تشریح اهم ماموریت و وظایف محوله آقای تبارکی، ابراز امیدواری کرد ایشان با همراهی همکاران محترم، در اجرای کامل فرایندهای معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی موفق و ساعی باشند.
 
در پایان، دکتر عباس زارع مدیرکل دستگاه، ابلاغ سرپرستی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران را به مهدی تبارکی تحویل داد.

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

 • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
 • کدپستی : 1969754114
 • تلفن های تماس: 88779151
 • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap