fa en

برگزاری بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران

  • سه شنبه, 29 فروردين 1402 03:56
  • منتشرشده در خیرین
  • خواندن 350 دفعه

بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران در روز دوشنبه 28 فروردین ماه 1402 با هدف تکریم شایسته خیرین مدرسه ساز و گسترش فرهنگ مشارکت عمومی و با تاکید بر استمرار این حرکت مهم فرهنگی، در محل مرکز نمایشگاه های بین المللی (ایران مال) برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، ، بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران در روز دوشنبه 28 فروردین ماه 1402 با هدف تکریم شایسته خیرین مدرسه ساز و گسترش فرهنگ مشارکت عمومی و با تاکید بر استمرار این حرکت مهم فرهنگی، در محل مرکز نمایشگاه های بین المللی (ایران مال) برگزار شد.

این مراسم با حضور1000 خیر مدرسه ساز استان تهران، محسن منصوری معاون اجرایی وتوسعه ریاست جمهوری وسرپرست نهاد ریاست جمهوری، رضا مراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، حمید رضا خان محمدی معاون عمرانی وزیرورییس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور، عباس زارع مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان تهران، ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران ، مسعود بهرامی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،علی رضا کریمیان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، ازوجی رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان تهران، مهندس سید محمد رضا جعفری مدیر عامل جامعه ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی وسایر مسئولین برگزار شد.

عباس زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران ضمن خوش آمد گویی به خیرین نیک اندیش مدرسه ساز، از تعامل وهمراهی این بزرگواران با مجموعه اداره کل نوسازی مدارس استان تهران در سال گذشته تشکر وقدردانی نمودند. ایشان بیان داشت در سال جاری ساخت تعداد 93 پروژه آموزشی جدید را در دستور کار قرار داده ایم که به امید خدا در مهر ماه سال جاری با کمک خیرین بزرگواربه بهره برداری خواهند رسید.  

رضامراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آینده هر کشوری از وضعیت امروز آموزش و پرورش آن مشخص می‌شود نقش خیرین در اینجا ستودنی است، وی بیان داشت: مدرسه جایی است که تحول در آن رخ می‌دهد. خیرین می‌توانند در تحول مدرسه نیز نقش کلیدی داشته باشند.

سرپرست وزارت آموزش وپرورش در سخنانی افزود: ما مدرسه را فراموش کردیم، در حالی که محور تحول، مدرسه و ستون تحول، معلم است. امیدواریم با دست خیر شما مدارس ما آباد شود و نقش خود را در این مسیر در کنار شما ایفا کنیم. وی بر تکمیل پروژه های نیمه تمام خیری تاکید کرد و گفت: مدیری که بخواهد تابلو واسم مدرسه خیرساز را عوض کند، پیش از تغییر تابلو، خودش عزل خواهد شد.

صحرایی در پایان با اشاره به قولی که رییس جمهوری ایران اسلامی در رابطه با همراهی با خیرین مدرسه وعده داده بودند، گفت: فرمایش و دستور ریاست محترم جمهوری برای ما اولویت دارد و ایشان سلام ویژه‌ خود را ابلاغ کردند تا به شما عزیزان برسانیم. ما در کنار شما عزیزان هستیم، وظیفه ما افتخار به این خاک و این پرچم است و ان‌شالله همواره در کنار خیرین مدرسه‌ساز عزیز خواهیم بود.Top of Form

در این مراسم، حمیدرضا خان محمدی، معاون عمرانی وزیر رییس سازمان نوسازی مدارس کشور اظهار داشت:خیرین بازوی توانمند نوسازی مدارس کشور در ساخت مدارس هستند. ایشان خبر داد قرار است مهرماه سال جاری ده هزار کلاس درس افتتاح شود.

دکتر ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشوردراین مراسم ، ضمن ادای احترام به پرچم مقدس جمهوری اسلامی اظهار داشت : طی جلسه ای که با رئیس محترم جمهور داشتیم ایشان بیان کردند دولت می بایست همپای خیرین حرکت نموده و به همان اندازه حتی بیشتر آورده داشته باشد بنده این صحبت ایشان را با آب طلا می نگارم و از ایشان تشکر می کنم .

وی ضمن تاکید بر اینکه میزان مشارکت خیرین درسال جاری دو برابر شده است اظهار داشت : 6 میلیون ایرانی در خارج از کشور زندگی می کنند که می توان از ظرفیت آنها برای مشارکت در جذب خیرین استفاده کرد.

وی اظهار داشت : سید جلال نصری خیر نیک اندیش مدرسه ساز و مقیم خارج از کشور به تازگی تفاهم نامه احداث 50 باب مدرسه را با مشارکت جمعی از خیرین خارج از کشور به امضا رساندند که این امر جای تقدیر و قدردانی دارد.

وی ادامه داد: از استانداران ، شهرداران ، نوسازی مدارس و مدیران آموزش و پرورش استان ها ، می خواهم در مراسم کلنگ زنی و افتتاحیه مدارس خیرین حضور داشته باشند و به این وسیله از زحمات آنها تکریم نمایند و تحت هیچ شرایطی ،زمینه ناراحتی خیر را به وجود نیاورند.دکتر قفلی از روسای آموزش و پرورش خواست به هیچ عنوان اسم مدارس خیر ساز را تغییر ندهند.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور بیان کرد: وجود ریزگردها ، خشک سالی های اخیر و ... موجب شده مهاجرت به برخی از استان ها نظیر البرز و تهران افزایش چشمگیری یابد و مشکلات عمده ای را برای آموزش و پرورش ایجاد نماید.وی گفت : فروش املاک مازاد آموزش و پرورش می تواند بخشی از مشکلات فضاهای آموزشی کشور را برطرف نماید.وی اذعان داشت: 50 هزار میلیارد اعتبار برای سال اینده بودجه نیاز داریم تا بتوانیم بخشی از مشکلات را مرتفع سازیم .دکتر قفلی خاطر نشان کرد: 6 میلیون هموطن افغانی در کشور زندگی می کنند که دانش آموزان آنها با کمبود امکانات و فضای آموزشی مواجه هستند.

وی به مشکلات منطقه 22 شهر تهران اشاره کردو افزود: این منطقه با 200 هزار دانش آموز به 400 مدرسه نیاز دارد که از این میان تنها 50 مدرسه ساخته شده است .

نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران نیز در ادامه ، ضمن خیر مقدم به میهمانان اظهار داشت : در شرایط فعلی تعاملی که بین نوسازی مدارس ، آموزش و پرورش و مجامع خیرین وجود دارد در تاریخ بی نظیر بوده است .

وی با اشاره به اینکه 80 مدرسه به کمک خیرین نیک اندیش ،آموزش و پرورش و نوسازی مدارس تهران آماده افتتاح است و این امر ثمره تعامل این سه قطب است گفت: متاسفانه در تهران بیش از 40 درصد مدارس فرسوده و قدیمی هستند و قدمت بیش از 70 سال دارند که امیدواریم با کمک خیرین بتوانیم این مدارس را تبدیل به احسن نماییم .

علی رضا کریمیان مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران نیز با اشاره به ساخت مستند زندگی نامه 10 نفر از خیرین و اکران آن در سینما فلسطین ، صداو سیما و مدارس شهر تهران اظهار داشت : امیدوارم خیرین در کنار ساخت مدارس در حوزه فرهنگ سازی نیز در کنار آموزش و پرورش حرکت نمایند و بتوانیم این تعداد فیلم مستند زندگی نامه خیرین را به 1000 فیلم برسانیم .

مسعود بهرامی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران نیز گفت : به نمایندگی از یک میلیون دانش آموز و 50 هزار فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران دست خیرین را می بوسم

وی به بحث مولد سازی اشاره کرد واظهار داشت : انشاالله در سال 1402 بتوانیم به این وسیله مشکلات آموزش و پروش شهرستان های استان تهران را کاهش دهیم .

شایان ذکر است : طی این همایش توسط مسئولین حاضر در جلسه از خیرین مدرسه‌ساز استان تهران و شهرستان های استان تهران تجلیل شد.گفتنی است؛ در حاشیه این مراسم غرفه‌های نمایشگاه‌ی توسط هنرستان‌های شهرستان‌های استان تهران و سازمان نوسازی و تجهیز مدارس برپا شده بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • اندازه قلم

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

  • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
  • کدپستی : 1969754114
  • تلفن های تماس: 88779151
  • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap