fa en

افتتاح هنرستان حاج بابا یکرنگ با حضور قیومی فرماندار تهران در هفته دولت

  • سه شنبه, 07 شهریور 1402 10:09
  • منتشرشده در اخبار
  • خواندن 85 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان  تهران، روز سه شنبه و همزمان با ششمین روز از هفته دولت، هنرستان خیری یکرنگ در منطقه ۵ شهر تهران ، با حضور احمد قیومی معاون استاندار و فرماندار تهران و با همراهی زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران، کریمیان مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران ،بشیری معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، افتتاح شد.

قیومی فرماندار تهران در سخنانی به ظرفیت های بی نظیرمردم ایران در رأفت ومهربانی وکمک به همنوع اشاره کرد وگفت:این خصلت ویژه مردم  ماست. چون از فرهنگ اصیل وغنی ایرانی برخوردارند.
وی بیان داشت علاوه بر ساخت وساز مکان وفضای مدارس  همه ما به ساخت ونوسازی درون فردی نیز نیازمندیم .
فرماندار تهران در افتتاح هنرستان مشارکتی یکرنگ بیان داشت: معلمان تنها نباید در حوزه آموزش دانش آموزان فعالیت کنند، در حال حاضر دانش آموزان از نظر دانش ودسترسی به تکنولوژی از زمانهای گذشته پیشی گرفته اند. بنابراین وظیفه معلمین ومتعلمین  ایجاب می‌کند که هدایتگرانه و با انگیزه تر از گذشته عمل کنند.
در مراسم افتتاحیه این هنرستان، عباس زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران  ضمن تبریک هفته دولت به دولتمردان بیان داشت؛  با تلاش جهادگران مدرسه‌ساز در مجموعه نوسازی مدارس تهران، وحمایت دولت مردمی وضعیت «فضاهای آموزشی» و «سرانه دانش‌آموزی» استان تهران روز به روز مطلوب‌تر می‌شود و کوشش در بهبود شرایط موجود به صورت تمام وقت در حال انجام است. 
وی افزود: با برنامه‌ریزی به عمل آمده، تا مهر ۱۴۰۲ تعداد ۱۰۰ مدرسه با ۱۰۹۱ کلاس درس و زیربنایی بالغ بر ۱۴۲ هزار مترمربع در استان تهران احداث و تحویل ادارات آموزش و پرورش خواهد شد.
 نکته حائز اهمیت اینکه، تعداد کلاس‌های درس تحویلی استان تهران در بین استان‌ها کشور در رتبه نخست قرار دارد که نشان از کار جهادی و دغدغه ایجاد فضاهای آموزشی مناسب برای دانش‌آموزان عزیز است. 
زارع با بیان اینکه با تحویل پروژه‌های آموزشی در مهر ۱۴۰۲، خاطرنشان کرد: ضمن پیش‌بینی تجهیزات آموزشی، کمک آموزشی و هنرستانی مورد نیاز مدارس نوسازی که در سال جاری تحویل می‌شوند، همواره تلاش مجموعه عمرانی وزارت آموزش و پرورش، احداث، توسعه و بهبود وضعیت مدارس بوده و خواهد بود. 
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اشاره به روند افزایش ساخت و تحویل فضاهای آموزشی، عنوان کرد: با عنایت خداوند متعال، حضور چشمگیر خیرین مدرسه‌ساز و حمایت‌های همه‌جانبه دولت محترم، روند ساخت مدارس در استان تهران رو به رشد است، به طوری که درهفته دولت وبا یاری دولت مردمی  ۲۸ پروژه آموزشی، تربیتی،ورزشی به فضاهای آموزشی استان تهران در قالب ۲۲۰کلاس درس بازیربنایی بالغ بر ۲۸۰۰۰ مترمربع اضافه خواهد شد.
زارع همچنین در خصوص شهر تهران گفت: ۴۲ مدرسه در قالب ۴۵۸ کلاس درس وزیر بنای۶۷۱۲۵ متر مربع در حال ساخت است که در مهرماه ۲۵ مدرسه با ۲۲۹ کلاس ومتراژ۳۲۱۲۷ مترمربع به بهره‌برداری خواهد رسید.
زارع در پایان ضمن تشکر و قدردانی از حضور و حمایت همه‌جانبه خیرین گرانقدر مدرسه‌ساز در مشارکت و ساخت فضاهای آموزشی در نقاط مختلف استان تهران، و همچنین خیر نیک اندیش خانم فاطمه  ظفری دیزجی همسر مرحوم حاج بابا یکرنگ واز حمایت‌های دولت محترم ، ومعاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و تمامی دولتمردان برای توجه به بهبود وضعیت فضاهای آموزشی تقدیر و تشکر کرد.
کریمیان مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در سخنانی واگذاری امور به مردم را باعث پویایی جامعه‌ اعلام و تصریح کرد: در دولت سیزدهم سیاست اصلی نقش دادن به مردم در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری است.
وی مردمی سازی دولت را موثر در ارتقای سرمایه اجتماعی دانست و یادآور شد: مسوولان به نقش مردم در پیشرفت و تعالی کشور باور دارند. ومصداق بارز آن را حمایت همه جانبه مردم در امر مدرسه‌ سازی عنوان کرد‌.
وی با اشاره به اینکه هر کسی متناسب با شرایط خاصی که در جامعه دارد میتواند به مدرسه سازی کمک کند.
 وضمن تشکر از زحمات خیر گرانقدر خاطر نشان ساخت که شما فقط کمک به ساخت یک مکان نکردید بلکه محلی برای فرهنگ سازی تا سالهای سال ایجاد کردید.
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 07 شهریور 1402 15:15
  • اندازه قلم

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

  • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
  • کدپستی : 1969754114
  • تلفن های تماس: 88779151
  • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap