fa en

آیین افتتاح مدرسه آرمان علی وردی در شهرستان چهار دانگه با حضور خان محمدی معاون عمرانی وزیر

  • سه شنبه, 04 مهر 1402 03:25
  • منتشرشده در اخبار
  • خواندن 166 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، مراسم افتتاح و بهره‌برداری از مدرسه شهید آرمان علی وردی در چهاردانگه ، صبح امروز سه‌شنبه ۴ مهرماه همزمان با افتتاح چندین مدرسه دیگردرچهار نقطه کشوربرگزار شد.

این مراسم با حضور خان محمدی معاون عمرانی وزیر ورییس سازمان نوسازی مدارس کشور،عباس زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران، بهرامی مدیرکل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران، محمد ترکمانه مدیر عامل بنیاد برکت،فرمانداراسلامشهر،مسئولین محلی وهمچنین مادر بزرگوار شهید آرمان علی وردی برگزارشد.

محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت که در مراسم افتتاحیه مدرسه شهید آرمان علی‌وردی در اسلامشهر حضور داشت، در ابتدای سخنانش گفت: تا به امروز ۲۱۱۰ مدرسه، بیش از ۱۰ هزار کلاس درس در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است و تلاش می‌کنیم سه هزار مدرسه در سال ۱۴۰۳ با همکاری آموزش و پرورش و سازمان نوسازی تحویل دانش‌آموزان دهیم.

وی افزود: این مدرسه اردیبهشت 1402 تخریب شد و به مدرسه‌ای ۱۵ کلاسه تبدیل شد. طی چهار ماه مدرسه ساخته شد و امروز تحویل عزیزان در روستای فیروز بهرام می‌شود. حدود ۴۰۰ دانش‌آموز در این مدرسه که از سرانه آموزشی پایینی برخوردار است، تحصیل می‌کنند.

حمیدرضا خان‌محمدی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در سخنانی بیان داشت: ما به عنوان سازمان نوسازی متولی ساخت توسعه و تجهیز مدارس هستیم، ولی از روزی که بنیاد برکت حاضر شد و در بحث مدرسه‌سازی ورود کرد برکت مدرسه‌سازی بسیار مضاعف شد. ما با کمال افتخار در کنار این عزیزان هستیم و هرجا بنیاد برکت حضور پیدا کند، برکت اعم از اشتغال، پیشرفت و آبادانی به آنجا وارد می‌شود.

وی افزود: مدرسه شهید علی‌وردی جزو مدارس مصوبات سفرریاست محترم جمهوریبود که ۱۰ مدرسه نیز تا پایان مهر ماه در منطقه بهارستان تقدیم دانش آموزان شده و می‌شود. این مدرسه کمتر از ۱۲۰ روز تحویل شد و این مسئله را با تمام وجود می‌گوییم، یکی از مهمترین موضوعات همواره در جلسات هیئت دولت مسئله مدرسه است و خوشحالیم که بنیاد برکت بحث پیشرفت کشور در این خصوص را آغاز کرده است. از روز آغاز به کار دولت ۵۸۰۰ طرح آموزشی و پرورشی در قالب ۲۷ هزار کلاس درس به دانش آموزان تقدیم شده. امیدوارم تا روزی که عدالت آموزشی در تمام کشور برقرار شود بتوانیم این مسیر را ادامه دهیم.

مادر شهید علی‌وردی: او عاشق بچه‌های کوچک بود و همیشه وقت زیادی برای بچه‌ها می‌گذاشت

سپس مادر شهید آرمان علی‌وردی به عنوان سومین سخنران این مراسم پشت تریبون قرار گرفت و گفت: از همه کسانی که برای ساخت این مدرسه زحمت کشیدند تشکر می‌کنم. خوشحالم که در کنار دانش آموزان هستم و میدانم که آرمان من هم در کنار شما حضور دارد. او عاشق بچه‌های کوچک بود و همیشه وقت زیادی برای بچه‌ها می‌گذاشت. در مسجد محله نیز مربی بود و خیلی جدی به کار فرهنگی بچه‌ها اهمیت می‌داد. او می‌گفت باید طوری با بچه‌ها رفتار کرد که هدفی را برای آینده‌شان دنبال کنند. من وقتی شنیدم مدرسه‌ای به نام آرمان ساخته شده، حقیقتا خوشحال شدم که این اتفاق افتاد و خون او پایمال نشد. امیدوارم بچه‌ها با درس خواندن در این مدرسه بتوانند به پیشرفت کشور کمک کنند.

حجت الاسلام گلپایگانی: قدرت و عزمت نیروهای مسلح به جایی رسیده که مشتریان در صف ایستاده‌اند

حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری نیز که در مراسم افتتاحیه در باغ بهشت حضور داشتند، طی سخنانی با گرامیداشت یاد و نام شهید آرمان علی‌وردی، افتتاح این مدارس را اتفاقی بزرگ خواند.

وی با اشاره به وقایع ماه‌های اخیر گفت: سفر رئیس جمهور به سازمان ملل متحد بسیار بابرکت بود، مخصوصاً زمانی که گفتند آمریکا باید بداند دورانی که فکر می‌کردند بر جهان مسلط شدند خیالی باطل بود. دشمنان ایران روزگاری منع می‌کردند که چیزی به ما نفروشند و امروز التماس می‌کنند که از ما نخرند، بین نفروشند و نخرند تفاوت‌های زیادی وجود دارد. به حمدالله امروز قدرت و عزمت ایران مخصوصا در زمینه نیرو‌های مسلح به جایی رسیده که مشتریان در صف ایستاده‌اند. خدارا شکر می‌بینیم که دشمنان گیج شده‌اند و کشور ما ثابت قدم پیش می‌رود و هرروز شاهد شکوفایی بیشتر آن هستیم. مدرسه مکان تعلیم علم و دانش است بسیار اهمیت دارد، چون علم و دانش اگر باشد همه چیز هست.

وی ابراز داشت: در پایان راه‌اندازی این مدارس را تبریک عرض می‌کنم، شما کسانی بودید که آرزوی دیرین مقام معظم رهبری که فرموده بودند هزار مدرسه بسازید را با ساخت سه هزار مدرسه عملی کردید. من حتما خبر این رویداد را به ایشان می‌رسانم و می‌دانم مقام معظم رهبری قدردان این حرکت ارزشمند شماست.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 13 آبان 1402 04:00
  • اندازه قلم

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

  • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
  • کدپستی : 1969754114
  • تلفن های تماس: 88779151
  • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap