fa en

آیین افتتاح ۹۵۰ پروژه آموزشی و پرورشی در سراسر کشور/ سهم استان تهران ۱۱۱پروژه و ۱۲۷۳ کلاس درس در قالب ۱۶۲۰۵۰ متر مربع

  • جمعه, 13 بهمن 1402 10:27
  • منتشرشده در اخبار
  • خواندن 241 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران ، همزمان با چهل وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، آیین بهره‌برداری همزمان 950 فضای آموزشی و پرورشی در سراسر کشور صورت گرفت.
در این مراسم نمادین، همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر، تحویل همزمان 950 فضای آموزشی و پرورشی شامل چهار هزار کلاس درس با زیربنای 520 هزار متر مربع و با هدف استفاده 96 هزار دانش‌آموز به بهره‌برداری  رسید.
رضا مراد صحرایی در این آیین گفت: هدیه ویژه رییس جمهور به شهرستان بشاگرد  بی سابقه است ، این مایه مباهات بوده که رییس جمهور کشور نقطه تمرکز خود را منطقه محروم کشور قرار می دهد، قوی شدن منطقه محروم یک راهبرد ویژه مدیریتی است .
وی با بیان اینکه عدالت موتور محرکه برای تمام فعالیتهاست، افزود:  این موضوع که این دولت قریب به 6 هزار و 750 مدرسه به دانش آموزان تقدیم کرده نشان از تلاش شبانه روزی دولت برای تحقق عدالت می باشد.
وزیر آموزش و پرورش همچنین تصریح کرد: رییس جمهور از خیرین که درانقلاب مدرسه سازی نقش داشتند قدردانی ویژه ای کرده، در این دولت 31 هزار و 877 کلاس درس در راستای عدالت آموزشی به دانش آموزان تقدیم شده است.
صحرائی با اشاره به اینکه  41 هزار میلیارد تومان سهم ما از منابع دولت و خیرین برای ساخت این فضاهای آموزشی می باشد، گفت: بیش از 60 درصد این پروژه ها در روستا ها بوده و فرزندان روستاها  در کانون توجه دولت هستند.

حمیدرضا خان‌محمدی رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این مراسم اظهار کرد، امروز دولت سیزدهم رویکرد ویژه‌ای در بخش مدرسه‌سازی در پیش گرفته است و به حول و قوه الهی بیش از چهار هزار کلاس درس در کشور در ایام مبارک دهه فجر به دانش‌آموزان عزیز هدیه داده خواهد شد.»
خان‌محمدی ادامه داد: «به صورت کلی 6500 میلیارد تومان اعتبار جهت تحویل این 950 فضای آموزشی و پرورشی در دهه مبارک فجر تخصیص یافته‌ است.»
استان تهران نیز همزمان با سراسر کشور آیین افتتاح و بهره‌برداری ۱۱۱پروژهآموزشی وپرورشی را در محل هنرستان نوساز حضرت خدیجه (س) واقع  در منطقه ۱۸ تهران با حضور جمعی از مسئولان برگزار کرد.
  دکتر زارع مدیر کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان تهران در این مراسم بیان داشت؛ به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  از ۶۵۵۰ مدرسه دولتی در استان تهران تعداد ۴۹۴۳ مدرسه با ۶۲۳۰۸ کلاس درس در ۳۴۸۳۰۰۵ متر مربع فضای آموزشی بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ساخته شده است که ۶۵ درصد از ساخت مدارس را شامل می‌شود .
زارع تصریح کرد؛ اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در سال جاری ۱۱۱ مدرسه، با ۱۲۷۳ کلاس درس در۱۶۲۰۵۰ متر مربع فضای آموزشی جدید را به دانش آموزان عزیزاستان تحویل داده است .
مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران اشاره کرد:از ابتدای سال جاری تا ۱۲ بهمن ماه،  مهندسان نوسازی مدارس استان تهران ، به ازای هر روز ۵۰۷ متر مربع فضای آموزشی رابه آموزش و پرورش  تحویل داده‌اند و با همت شبانه روزی کارکنان خدوم اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، سرانه دانش آموزی در استان از ۳/۸ متر مربع به ازای هر دانش آموز به ۴/۷۴ متر مربع رسیده است.
به طوری که در دولت مردمی سیزدهم ساخت ۲۱۸۲ کلاس درس طی ۲ سال در استان تهران صورت گرفته است.


این مقام مسئول اذعان داشت:  برحسب نیاز، اولویت در ساخت را خصوصاً در شهر تهران تخریب و بازسازی مدارس فرسوده قرار داده‌ایم.
در این راستا حدود ۵۰۰ کلاس درس که نیازمند بازسازی و مقاوم سازی بود را به چرخه آموزش برگرداندیم و در سال آتی با یاری خداوند مقاوم سازی مدارس را در نقشه راه اداره کل ترسیم کرده‌ایم که قابل ذکر است در حال حاضر زمان ساخت پروژه ها کمتر از دوسال می باشد.
دکتر عباس زارع در مراسم آیین افتتاح ۹۶۰پروژه آموزشی کشور بیان داشت؛ اجرای یک میلیون متر مربع آسفالت و ایزوگام در مدارس استان در قالب ۷۵۵ مدرسه از اقداماتی  است که در سال جاری تاکنون محقق شده است. همچنین از اول سال تا ۱۳ بهمن روزانه ۳۱۲۵متر مربع، آسفالت و ایزوگام مدارس در این استان تصورت گرفته شده است. 

زارع در خصوص تجهیز مدارس گفت : حدود ۸۵ میلیارد تومان تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی و هنرستانی در سال جاری خریداری شده که حدود ۵۰ میلیارد تومان تجهیزات هنرستانی بر اساس نیاز  آموزش و پرورش اولویت بندی و به هنرستان ها ارسال گشته است.
زارع گفت: تمام این اقدامات و دستاوردهای خوب به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و حمایت دولت سیزدهم و همکاری  استاندار، سازمان برنامه و بودجه ، مجلس شورای اسلامی وسازمان نوسازی مدارس کشور بوده است.
مدیر کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران در خصوص خیرین مدرسه ساز عنوان کرد، نهاد مردمی خیرین مدرسه ساز، در کنار ما همواره یاریگر ما هستند و این چیدمان را ما در هیچ جای دنیا نداریم و می‌بایست با تمام وجود این انسجام را حفظ کنیم.

وی گفت؛ حدود ۳۰ درصد فضای آموزشی تحویلی استان تهران ,با مشارکت خیرین نیک اندیش و ۷۰ درصد از اعتبارات دولتی، با نظارت ۱داره کل نوسازی مدارس استان ساخته شده است.


هنرستان حضرت خدیجه واقع در منطقه ۱۸ یکی از مدارس تحویلی امسال است  که با زیربنایی حدود ۴۰۰۰ متر مربع با ۱۰ کلاس درس و ۹ فضای کارگاهی ورزشی و سالن چند منظوره، تحویل دانش آموز دانش آموزان گردید. این هنرستان ، هنر آموزان دختر را دررشته‌های طراحی دوخت، تربیت بدنی و فتوگرافی را آموزش میدهد.
امسال اداره کل نوسازی مدارس استان تهران در منطقه ۱۸ تهران ۴ مدرسه با ۴۶ کلاس درس در حدود ۸۴۵۰ متر مربع به بهره‌برداری رسانده است.
این مراسم در استان تهران با حضور قفلی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور،جوهری معاون استاندار، راشکی معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان نوسازی مدارس کشور، زارع مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران،کریمیان مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران، بنی آدم رییس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران،جعفری مدیر عامل جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور وجمعی از مسئولان کشوری واستانی برگزار شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 17 ارديبهشت 1403 08:22
  • اندازه قلم

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

  • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
  • کدپستی : 1969754114
  • تلفن های تماس: 88779151
  • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap