fa en

آیین ارسال تجهیزات هنرستان ها در استان تهران همزمان با سراسر کشور، با حضور رضا مراد صحرایی مقام عالی وزارت

  • دوشنبه, 14 اسفند 1402 10:18
  • منتشرشده در اخبار
  • خواندن 181 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، دوشنبه۱۴ اسفند ماه آئین ارسال تجهیزات آموزشی به هنرستان‌ها همزمان با سراسر کشور برگزار شد. 

این مراسم در استان تهران با حضور صحرایی مقام عالی وزارت ، خان محمدی معاون عمرانی وزیر ورییس سازمان نوسازی مدارس کشور، زارع مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران، کریمیان مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران، جعفری مدیر عامل جامعه خیرین مدرسه ساز، بنی آدم رییس مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در منطقه ۱۸ شهر تهران ومدیران کل نوسازی مدارس کشور به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.
 
در این مراسم زارع مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران اظهار کرد: امروز خودرو های مجهز به تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی  هنرستانها به یاد شهدا به تهران وشهرستان های استان تهران ارسال میشود.
وی ادامه داد: تجهیزات هر خودرو به نام یک شهید و با شعار هدیه شهدا به دانش آموزان هنرستان‌های استان تهران مزین شده است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان گزارشی از عملکرد یک ساله این اداره‌کل در خصوص ارسال تجهیزات گفت: تجهیزات مدارس یکی دیگر از رسالت های اداره‌کل نوسازی مدارس استان تهران است که می‌تواند بر ارتقای کیفیت آموزش و مهارت آموزی دانش آموزان بسیار تأثیر مثبتی داشته باشد.
زارع بیان داشت 50میلیارد تومان تجهیزات هنرستانی به مدارس استان اختصاص یافته که بر اساس نیاز هنرستان ها خریداری ودر اختیار آموزش و پرورش قرار داده شده است.
محمدرضا خان‌محمدی در آیین ارسال تجهیزات آموزشی به مدارس کشور از حضور حماسی مردم در انتخابات ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ تشکر کرد و گفت: دشمنان ماه‌ها و سال‌ها تلاش کردند که این انتخابات کم رونق باشد اما مردم ما حماسه آفریدند. 
 
وی ادامه داد: در دولت سیزدهم یکی از اولویت‌های بسیار مهم آموزش و پرورش است. در خود آموزش و پرورش، فضای کالبدی و ساخت و تجهیز و توسعه مدارس موضوع خیلی مهمی است؛ از این جهت که تا فضایی ساخته نشود آموزشی هم صورت نمی‌گیرد. 
 
رئیس سازمان نوسازی مدارس در این مراسم در جمع مدیران کل نوسازی مدارس کشور که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد افزود: در دو سال اخیر با همه مشکلات دولت از جمله کمبود منابع، ۳۲ هزار کلاس درس یعنی ۴ میلیون مترمربع فضای آموزشی تحویل دانش‌آموزان شد. 
 
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مهم‌ترین عامل برای آرامش و یادگیری، فضای ایمن و استاندارد است، گفت: رئیس‌جمهور شخصا در استان‌ها حضور پیدا کرده و بر برطرف کردن نواقص تاکید دارند. در همین دولت ۵ هزار میلیارد تومان در دو سال اخیر برای تجهیزات آموزشی وهوشمندسازی اعتبار تخصیص یافته و ارسال شده است. 
 
خان‌محمدی گفت: در برنامه هفتم توسعه تاکید شده است که ۵۰ درصد دانش‌آموزان ما به رشته‌های فنی و حرفه‌ای بروند و به این منظور حکم‌هایی مختلفی هم در این برنامه گنجانده شده است.
محموله‌ای که امروز به ۵۲۰ منطقه آموزشی کشور ارسال می‌شود، به ارزش ۷۰۰ میلیارد تومان است که عدد قابل توجهی نیست اما  با تامین و تخصیص اعتبارات تا پایان سال، تا شهریور سال آینده، ارسال تجهیزات مخصوصا تجهیزات هنرستانی جاری و ساری خواهد بود.  
 
وی با بیان اینکه در ابتدای انقلاب ۱.۴ درصد از مدارس ما هنرستان بودند امروز اما به ۶.۵ درصد ارتقا پیدا کرده است، گفت: این یعنی اینکه ما می‌خواهیم به نقطه‌ای برسیم که تمام نیازهای فنی حرفه‌ای و اقتصادی خود را به کمک فارغ‌التحصیلان هنرستانی خود تامین کنیم. 
 
خان‌محمدی افزود: ۲۰۰ هنرستان در دو سال اخیر ساخته شده و تحویل دانش‌‌آموزان شده است. ۳۰۰ هنرستان هم در دست احداث داریم. در ۱۴ مصوبه دور دوم سفرهای استانی رییس‌جمهور نیز در هر مصوبه احداث ۳ هنرستان بزرگ‌مقیاس مبتنی بر آمایش سرزمین تصویب شده است. 
 
رضامراد صحرایی در آیین ارسال تجهیزات آموزشی و پرورشی به مدارس سراسر کشور ، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های راهبردی دولت سیزدهم توجه به مهارت‌آموزی است و اهتمام به هنرستان‌سازی در این دولت بسیار مورد توجه است.
 
وی با بیان اینکه دولت سیزدهم در طول فعالیت خود بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان تجهیزات آموزشی و پرورشی در اختیار هنرستان‌ها قرار داده است، تصریح کرد: آنچه امروز برای مدارس ارسال می‌شود کالاهای ایرانی به ارزش ۷۰۰ میلیارد تومان است.
 
وزیر آموزش و پرورش از نهضت مدرسه سازی در ۲ سال گذشته در کشور خبر داد و افزود: در حال حاضر تعداد قابل توجهی هنرستان در سراسر کشور با توجه به شرایط محیطی و بومی در حال ساخت است.
 
صحرایی ادامه داد: مجموعا ۳۹.۸ درصد دانش‌آموزان متوسطه در هنرستان‌ها در حال تحصیل هستند ولی این عدد در ۵ سال آینده باید به ۵۰ درصد برسد و پیام این اتفاق این است که دولت به دنبال انسداد مبادی بیکاری از مدرسه ها است.
 
وزیر آموزش و پرورش افزود: موضوع مهارت و هنرستان و موضوع ساختن مدرسه با هویت ایرانی و اسلامی در سند تحول بنیادین مورد توجه است. از نظر آموزش و پرورش، فضا، معلم سوم است.
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 31 ارديبهشت 1403 08:57
  • اندازه قلم

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

  • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
  • کدپستی : 1969754114
  • تلفن های تماس: 88779151
  • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap