fa en

برگزاری پویش کاشت نهال با نونهالان در روز درختکاری، با حضور خان محمدی معاون عمرانی وزیر ورییس سازمان نوسازی مدارس کشور

  • سه شنبه, 15 اسفند 1402 09:30
  • منتشرشده در اخبار
  • خواندن 138 دفعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، سه‌شنبه ۱۵ اسفند آیین کاشت نهال در پویشی با نام «کاشت نهال با نونهالان » در تقارن با روز درختکاری برای خانواده‌ ی بزرگ نوسازی مدارس همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

این پویش با حضور خان محمدی معاون عمرانی وزیر ورییس سازمان نوسازی مدارس کشور،عبدالهی معاون فنی ونظارت سازمان نوسازی کشور، زارع مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران و نونهالان حاضر در مدرسه نوساز نرجس واقع در منطقه ۱۵شهر تهران، صورت گرفت.

 

در این مراسم خان محمدی در سخنانی با تاکید بر اینکه باید مدرسه ای شاداب و سازگار با محیط زیست برای دانش آموزان عزیز داشته باشیم، بیان کرد: برای ما به عنوان متولیان تعلیم و تربیت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تکلیف را در این زمینه مشخص کرده و در یکی از ساحت های تعلیم و تربیت که ساحت زیستی و بدنی است، توجه به محیط زیست و سازگاری فضای آموزشی و پرورشی با محیط زیست و اقلیم منطقه ای همواه در طرح ها و پروژه ها مدنظر قرار دارد.

 

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با بیان اینکه مسائل بچه ها را از نگاه خودشان بررسی کنیم و نیازهای آنها را بدانیم و تربیت مومنانه با مشارکت خانواده ها در فرایند تعلیم و تربیت رخ خواهد داد، ابراز داشت: مسیر توسعه فرهنگی و مفهوم فرهنگ به طور اعم در آموزش و پرورش و بالاخص از آموزش در مقطع ابتدایی می گذرد و معلمان به این موضوع که نقش موثری در تربیت فرزندان ایران اسلامی و توسعه فرهنگ حفظ محیط زیست ایفا می کنند، توجه ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: طبیعت شناسی و دوستی با طبیعت مقدمه ای بر خودشناسی و خداشناسی نیز می باشد و چه خوب است که نقش اصلی و عملیاتی کاشت و نگهداشت از درخت و نهال و فضای سبز را هم در این زمینه به دانش آموزان بسپاریم.

 

زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران در این پویش بیان داشت؛ روز درختکاری بهانه‌ای است تا ضرورت توجه به درختکاری و حفاظت از درختان و فضای سبز در راستای ایجاد فضا، هوا و محیط زیست سالم و در نتیجه فضای پرنشاط و مفرح زندگی برای همه یادآوری شود.

ایشان اهمیت توجه به محیط زیست را با بیان بیتی 

برگ درختان سبز در نظر هوشیار

هر ورقش دفتری است معرفت کردگار

به پایان رساند.

نونهالان در این مراسم در فضایی شاد وروح انگیز، کاشت نهال را در مدرسه نوسازشان با مسئولین مدرسه ساز کشوری واستانی تجربه کردند.

این درختان درحیاط مدرسه ای که در حال افتتاح است، برای پایه ریزی محوطه ای سرسبزبرای نونهالان کاشته شد تا تلاشی باشد در راستای دستیابی به ایران سبز فردا و نسل جوان و پر امید آینده.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 31 ارديبهشت 1403 08:59
  • اندازه قلم

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

  • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
  • کدپستی : 1969754114
  • تلفن های تماس: 88779151
  • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap