fa en
 • کسب رتبه دوم عملکرد سالانه مدیران نوسازی مدارس کشور توسط«عباس زارع» مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

  کسب رتبه دوم عملکرد سالانه مدیران نوسازی مدارس کشور توسط«عباس زارع» مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

 • بررسی پروژه‌های عمرانی نیمه تمام شهرستان های بهارستان ورباط کریم با حضور زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

  بررسی پروژه‌های عمرانی نیمه تمام شهرستان های بهارستان ورباط کریم با حضور زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران

 • امضای تفاهم‌نامه مشارکت ساخت مدرسه ۹ کلاسه در شهر تهران، توسط خیر مدرسه ساز عباس ارضی سلطان

  امضای تفاهم‌نامه مشارکت ساخت مدرسه ۹ کلاسه در شهر تهران، توسط خیر مدرسه ساز عباس ارضی سلطان

 • پیام تسلیت مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران به مناسبت شهادت ناباورانه رییس جمهور وهمراهانش

  پیام تسلیت مدیر کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران به مناسبت شهادت ناباورانه رییس جمهور وهمراهانش

 • مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران خبر داد: نام‌گذاری یک مدرسه در تهران به نام «شهید جمهور»/ جاودانگی یاد و خاطره شهید دکتر رییسی برای دانش‌آموزان

  مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران خبر داد: نام‌گذاری یک مدرسه در تهران به نام «شهید جمهور»/ جاودانگی یاد و خاطره شهید دکتر رییسی برای دانش‌آموزان

 • برگزاری چهارمین جلسه برنامه ریزی در برگزاری بیست وششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران

  برگزاری چهارمین جلسه برنامه ریزی در برگزاری بیست وششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
مهر 1402
آیین افتتاح همزمان ۷ مدرسه در شهرستان پاکدشت با حضور رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران ، با همت جهادگرانعرصه مدرسه سازی در اداره کل نوسازی مدارس استان تهران و خیران نیک اندیش هفت مدرسه جدید شهرستان پاکدشت به بهره‌برداری رسید.
در آستانه روز دانش آموز آیین افتتاح همزمان ۷ مدرسه در شهرستان پاکدشت با حضور رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش، خان محمدی معاون عمرانی وزیر ورییس سازمان نوسازی مدارس کشور،عباس زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران،بهرامی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و مسئولان شهرستانی و استانی در آموزشگاه شهید علی لندی پاکدشت برگزار شد.
بنا بر این گزارش روز سه‌شنبه ۹ آبان ماه با اشاره به اهمیت افزایش توسعه سرانه آموزشی، چهار مدرسه در روستاهای علی‌آباد و عباس‌آباد، یک مدرسه در روستای حصار مهتر و همچنین سه مدرسه در شهر پاکدشت و شهرک مدائن با هدف استفاده دانش‌آموزان به بهره‌برداری رسید .
با افتتاح این هفت مدرسه، ۷۸ کلاس به سرانه آموزشی شهرستان پاکدشت اضافه شده و با توجه به استفاده برخی مدارس در دو نوبت صبح و عصر، بالغ بر ۳۰۰۰ دانش‌آموز از این مدارس استفاده خواهند کرد.
از این تعداد مدرسه، پنج مدرسه توسط خیران، دو مدرسه توسط بنیاد برکت و یک انبوه‌ساز و همچنین یک مدرسه توسط کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ایران ساخته و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.
در این مراسم صحرایی با اشاره به کمبود سرانه آموزشی در پاکدشت اظهار داشت: حدود 10هزار دانش آموز مهمان خارجی در مدارس پاکدشت تحصیل می‌کنند لذا انتظار داریم که کمیساریای عالی پناهندگان در راستای افزایش ساخت مدرسه کمک کند.
وی در ادامه با اشاره به رشد دانش آموزی پاکدشت افزود: در ابتدای امسال 8 مدرسه با 69 کلاس به سرانه آموزشی پاکدشت اضافه شده اما هنوز با توجه به رشد دانش آموزی 70 مدرسه کمبود داریم اما خوشبختانه با وجود مسائل مختلف توانستیم فضای دانش آموزی را از 2متر و 75سانتی متر به 3متر و 31 سانتی متر برسانیم تا دانش آموزان بهتر و در محیط مناسب‌تری تحصیل کنند، اما همچنان به تقویت سرانه دانش آموزی در پاکدشت نیاز داریم.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه اما خدمت کردن به مردم‌ جنگ زده را به دستور مقام معظم رهبری انجام دادیم و این فرهنگ و سفارش علمای ماست. 
صحرائی در پایان خاطرنشان کرد: کتاب‌های درسی را با 90 درصد یارانه هم به فرزندانمان و هم به دانش آموزان از کشورهای دیگر می‌دهیم و این نشانه افتخار ماست که با وجود مسائل شکل گرفته از سوی تحریم‌های ظالمانه ولی از کشورهای مدعی حقوق بشر و لاف زنان دموکراسی جلوتریم.

تقدیر شریفیان نماینده مجلس از حرکت جهادی مهندسان اداره کل نوسازی مدارس استان تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، سوم آذر سال گذشته آیت الله رئیسی سفری به اسلامشهر داشت و یکی از مواردی که در آن مطرح و مورد مطالبه بود موضوع تخریب و نوسازی مدارس فرسوده بود که با دستور صریح رئیس جمهور و پیگیری مدیران شهرستان، مقرر شد هفت مدرسه جدید (۵ مدرسه در اسلامشهر و ۲ مدرسه در چهاردانگه) آغاز و تا ابتدای مهر ماه سال جاری به بهره برداری برسد.

مهدی شریفیان نماینده مجلس شورای اسلامی در حوزه ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با اشاره به جزئیات مصوبات سفر رئیس جمهور گفت: برای رفع چالش کمبود سرانه آموزشی شهرستان، احداث ۷ مدرسه جدید تصویب شده بود که خوشبختانه با اقدام جهادی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران و همکاری ایده‌آل آموزش و پرورش اسلامشهر و چهاردانگه تا پایان آذر ماه تمامی این مدارس تحویل داده خواهد شد که بخش قابل توجهی از کمبود سرانه‌ آموزشی را جبران می‌کند.
 وی در این راستا اعلام داشت؛ یکهزار و ۱۰۰ دستگاه میز و نیمکت از سازمان نوسازی و تجهیز مدارس استان تهران گرفتیم که می توان گفت در این حوزه مشکلاتمان کمتر شد و از سوی دیگر هشت مدرسه اسلامشهر مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی استاندارد شد.
به گفته شریفیان، در دولت سیزدهم هشت مدرسه اسلامشهر ایزوگام، ۱۸ مدرسه آسفالت ریزی کامل شده است و ۲ میلیارد تومان تجهیزات ورزشی در مدارس این شهرستان نصب شد.
 شریفیان با تأکید بر ضرورت تأمین به‌موقع اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به شهرستان اسلامشهر گفت: در کنار پیگیری‌ها از دولت سیزدهم برای رفع مشکلات مردم، از ظرفیت جهادی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران استفاده شد و جلسات و پیگیری‌های خوبی برای رفع مشکلات حوزه عمرانی آموزش و پرورش،صورت گرفت که امیدواریم با تدبیر فرماندار شهرستان و همت مدیران ذی‌ربط این موارددیگر ازجمله بیمارستان و مترو نیز به نتیجه برسد تا مشکلات مردم به حداقل برسد .
.
آیین بهره برداری از مدرسه ۶ کلاسه برکت زنده یاد پروین حکیم‌زاده در روستای جابان
منتشرشده در اخبار

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، روز سه شنبه ۲ آبان ماه ۱۴۰۲ آیین بهره‌برداری مدرسه ۶ کلاسه زنده یاد پروین حکیم‌زاده در روستای «جابان» شهرستان دماوند برگزار شد.
 
 این پروژه آموزشی با حضور مسئولان استانی با مساحت ۴۵۰ متر مربع فضای آموزشی دارای ۶ کلاس درس، درزمینی به مساحت ۱۵۰۰مترمربع وبامشارکت خیرین محترم با اعتبار مشارکتی ۴۰ درصدخیری و۶۰ درصد دولتی(خیر محترم ۷۶۵ میلیون تومان، بنیاد برکت ۱/۵میلیارد تومان و ۳میلیارد تومان نوسازی مدارس تهران) وبا اجرا و نظارت مهندسان  اداره کل نوسازی مدارس استان تهران در  مقطع ابتدایی دختران به بهره برداری رسید.
 
 با افتتاح این فضای آموزشی دانش‌آموزان این روستا از فضای آموزشی مناسب و در دسترس بهره مند شدند.
برگزاری هفتمین جلسه شورای آموزش وپرورش درخصوص تکمیل پروژه های نیمه تمام در شهرستان شهریار
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران ، جلسه شورای آموزش وپرورش استان تهران در فرمانداری ویژه شهرستان شهریار با حضور دکتر جوهری معاون سیاسی اجتماعی استاندار، بهرامی مدیر کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران، زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران وچگنی معاون اجرایی نوسازی مدارس برگزار شد.

این جلسه در خصوص تکمیل مدارس خیری واجرای پروژه ها ی مصوبات سفر ریاست جمهوری تشکیل شد.

 جلسات شورای آموزش و پرورش جهت بررسی دقیق‌تر و میدانی‌تر مسائل مربوط به مناطق، به صورت چرخشی در مناطق ۲۱گانه شهرستان ها برگزار می‌شود.

 در این جلسه دکتر زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران از مشارکت ۳۰درصدی خیرین مدرسه‌ساز شهرستان شهریار خبر داد وگفت: «ما به عنوان متولیان ساخت وسازوعمران فضای مدارس از این بزرگان و سرمایه‌های عظیم معنوی سپاسگزاری می کنیم، و از تمام خیرین شهرستان شهریار که در اهدای زمین و مشارکت در ساخت مدارس پیش‌گام بودند تقدیر و تشکر می کنیم.

تقدیر "عباس زارع" مدیر کل ازهمکاران آمار وبرنامه ریزی وبودجه
منتشرشده در اخبار

 به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران ، روز دوشنبه 1 آبان ماه 1402 همزمان با روز آمار وبرنامه ریزی، از همکاران حوزه آمار وبرنامه ریزی وبودجه در اتاق مدیریت تکریم شد.

عباس زارع مدیرکل دراین مراسم با اهدای لوح سپاس از تلاش های همکاران  این حوزه قدردانی کرد و اظهار داشت : برنامه ریزی متکی بر آمارهای صحیح، درست و به موقع یکی از رموز موفقیت و پیشرفت  اداره کل نوسازی مدارس  استان تهران   به شمار می رود. واعتقاد دارم که شما با تلاش، پشتکار و پایبندی به اصول می توانید به خوبی این مسئولیت را انجام دهید و از خداوند منان موفقیت روز افزون وسربلندی همکاران  حوزه آمار وبرنامه ریزی وبودجه را از خداوند متعال خواستار شدند.

«رضا مظلوم ساکی» سرپرست معاونت مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران شد
منتشرشده در اخبار

 به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان تهران مدیرکل نوسازی، توسعه و‌ تجهیز مدارس استان تهران در حکمی، رضا مظلوم ساکی را به عنوان سرپرست معاونت مشارکت‌های مردمی این اداره کل منصوب کرد.

دکتر عباس زارع در جلسه تودیع و معارفه معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اهدای لوح سپاس از تلاش‌ها و زحمات احمد حبیبی تشکر و قدردانی و با اهدای ابلاغ سرپرستی برای رضا مظلوم ساکی در پست جدید آرزوی موفقیت کرد.

رضا مظلوم ساکی پیش از این مدیر روابط عمومی اداره کل بود که اکنون با حفظ سمت به عنوان سرپرست معاونت مشارکت‌های مردمی منصوب شد.

نشست صمیمی و تقدیر دکتر زارع از همکاران بازنشسته اداره نوسازی مدارس استان تهران
منتشرشده در اخبار

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران،نشست صمیمی و مراسم تجلیل و تکریم بازنشستگان ، ظهر روز جمعه ۲۸ مهر ماه سال جاری در سالن همایش این اداره برگزار شد.

عباس زارع مدیر کل نوسازی استان تهران، در این مراسم با تجلیل از کارمندان بازنشسته ، بر ضرورت حفظ ارتباط آنان با اداره کل تأکید کرد.

دکتر عباس زارع تجربیات و تلاش های ۳۰ ساله بازنشستگان را گنجینه ارزشمندی توصیف کرد که برای مدیریت مجموعه مدرسه سازی بسیار مفید و کارآمد است. مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران در ادامه از زحمات مدیران و همکاران وکارکنان سابق استان تهران تقدیر و تشکر کرد و موفقیت‌ها و پیشرفت‌های اخیر مدرسه سازی را در ادامه تلاش‌های آنان دانست.

برگزاری جلسه بررسی و هم اندیشی مشکلات مدارس منطقه ۲۲ شهر تهران با حضور جناب دکتر خان محمدی
منتشرشده در اخبار
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، امروز ۲۶ مهرماه جلسه مشترک بین اداره کل نوسازی مدارس استان تهران ، آموزش و پرورش شهر تهران وجامعه خیرین مدرسه ساز پیرامون مشکلات فضاهای آموزشی منطقه 22شهر تهران برگزار شد.
در این جلسه خان محمدی معاون عمرانی وزیر ورییس سازمان نوسازی مدارس کشور،  قفلی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، نعمت بنی آدم رییس مجمع خیرین شهر تهران ، زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران و سردار نقدی معاون هماهنگی سپاه حضور داشتند .
 
این جلسه به منظور رسیدگی ورفع مشکلات فضاهای آموزشی منطقه 22 شهر تهران، جهت اتخاذ تصمیمات و مذاکرات شورای برنامه ریزان فضاهای آموزشی مبنی بر رسیدگی به مشکلات منطقه مذکور در حوزه تأمین فضاهای آموزشی،  تشکیل شد.
 
در این جلسه بر انجام تعهدات انبوه‌سازان بر اساس ماده 18 قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش جهت احداث فضاهای آموزشی تاکید ومقرر شد تا با مساعدت ومشارکت خیرین مدرسه ساز، موضوع تکمیل پروژه های نیمه تمام این منطقه مورد پیگیری قرار گیرد.
 
همچنین، به لحاظ ضرورت تأمین فضای آموزشی در منطقه 22 تهران، مقرر شد نسبت به مشخص نمودن فضای آموزشی مورد نیاز در طرح تفصیلی منطقه، زمین مناسب با کاربری آموزشی در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.
برگزاری آیین افتتاحیه هنرستان های زنده یاد توسلی و زنده‌یاد کریمی زندی در شهرستان بهارستان استان تهران با حضور خان محمدی معاون عمرانی وزیر
منتشرشده در اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران ، آیین افتتاح هنرستان های خیر ساز زنده‌یاد توسلی و کریمی‌زندی با حضور حمیدرضا خان محمدی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور،ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور ،عباس زارع مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران،کاظمی معاون آموزش متوسطه وزیر ،خانواده  خیر زنده یاد توسلی و جمعی از مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی برگزار شد.

 
هنرستان شادروان امیررضا توسلی در زمینی به مساحت ۴۶۰۰ متر مربع با ۱۲ باب کلاس درس، ۳ اتاق اداری و ۴ باب کارگاه و آزمایشگاه و هنرستان خیرساز کریمی زندی در زمینی به متراژ ۵۱۳۰ مترمربع وزیر بنایی حدود ۲۵۰۰متر مربع با۱۰کارگاه و۶ باب کلاس درس  افتتاح شدند.
 حمیدرضا خان محمدی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ضمن گرامیداشت یاد مرحوم محمدرضا حافظی به عنوان پدر مدرسه سازی ایران گفت: این راه مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی را این خیر هموار نمود که ما امروز شاهد افتتاح مدارس مختلف در سطح کشور با مشارکت فعال خیرین مدرسه ساز هستیم. این کار مدرسه سازی کالبد و معنایی هست که ما در این مدرسه جاری و ساری می بینیم. ۴۵۰ دانش آموز این مدرسه همه موفقیتشان از شما خواهد بود و تمامی این دانش آموزان مادام العمر قدردان شما خواهند بود.
 
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ادامه داد: وقتی تاریخ را مرور می کنیم مشاهده می کنیم که تعداد زیادی از مدارس ما در طول هشت سال دفاع مقدس زیر آتش دشمن بعثی از بین رفت اما این درس عزت و آزادگی که در مدارس داده شد تاثیر خود را داشته و دانش آموزان دیروز را به خیرین امروز تبدیل کرده است.
 
وی در ادامه با اشاره به اهمیت ساخت هنرستان ها خاطرنشان کرد: ۶ درصد از کل مدارس ما هنرستان هستند که نشان می دهد مهارت آموزی باید از پایه آموزش داده شود. در این دوساله دولت ۱۹۳ هنرستان با ۳۲۰ هزار متر مربع تحویل دانش آموزان کشور شدند که نسبت به قبل شاهد رشد شایانی هستیم.

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

 • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
 • کدپستی : 1969754114
 • تلفن های تماس: 88779151
 • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

dresmap